999 rezultate për

hovit

Mediat greke: Deklaratat e Hovit, fitore për Athinën Mediat greke si e përditshmja "Prothotema”, ka komentuar deklaratat e djeshme të Raportuesit për Maqedoninë në Parlament
Hovit: Brukseli do diskutojë rastin Kezharovski Raportuesi i Parlamentit evropian për Maqedoninë, Riçard Hovit ka shfaqur sot shqetësim serioz për lirinë e shprehjes dh
Hovit në Maqedoni për emrin dhe integrimin Raportuesi i Parlamentit Evropian për Maqedoninë, evrodeputeti britanik Richard Hovit nis sot një vizitë treditore në Sh
Hovit viziton Maqedoninë Raportuesi për Maqedoninë në Parlamentin Evropian, Riçard Hovit, viziton javën që vjen Maqedoninë. Duke konfirmuar v
Hovit: Gjendja aktuale do të shkaktojë probleme në Maqedoni Raportuesi i Parlamentit Evropian për Maqedoninë, Richard Hovit thotë se nëse Maqedonia nuk zgjidh problemin e emrit, at
BE e NATO, Ahmeti takon raportuesin Hovit Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti, vazhdon vizitën e tij në Bruksel. Sot ai është takuar me Riçard
Hovit: Firmosja e Memorandumit është sinjal pozitiv Eurodeputeti britanik njëherësh edhe raportuesi i PE-së për Maqedoninë Richard Hovit ka përshëndetur firmosjen e Memoran
Marrëveshja për "24 dhjetorin" sjell raport pozitiv për Maqedoninë Nënshkrimin e marrëveshjes për ngjarjet e "24 dhjetorit" mes partive politike ne Maqedoni është përshëndetur edhe nga ra
Kërcënimi i Hrushovit: Pashalimani i joni, ndryshe me forcë marrim gjithë anijet! Marrëdhëniet Shqipëri-Kosovë(25) Arkivat sekrete ruse Shqipëria dhe Kosova në arkivat sekrete ruse 1946-1961.
Libohova nderon birin e saj (FOTO-LAJM) Libohova nderoi me titullin “Nderi i qytetit” Presidentin e Republikës, Bujar Nishani. Në festën e përvitshme tradiciona
Hovit: Maqedonia ka mundësi humbasë statusin e kandidatit Maqedonia rrezikon që të marrë statusin e vendit kandidat në Bashkimin Evropian. Këtë e bën të ditur raportuesi për Maqe
PE miraton rezolutën për Maqedoninë Update- Parlamenti Evropian ka miratuar Rezolutën për përparimin e Maqedonisë për vitin 2012. Rezoluta e propozuar nga b
Hovit: Koha po ikën, durimit po i vjen fundi! "Koha po ikën, durimit po i vjen fundi. Me rëndësi është që progresi të arrihet", deklaroi sot raportuesi i Parlamentit
Hovit: Zgjedhjet pa incidente të mëdha Raportuesi i Maqedonisë në Parlamentin Evropian, Riçard Hovit në profilin e tij në Tuiter shkruan se e përshëndet faktin
Hovit: Do të merrni rezolutë pozitive nga Parlamenti Evropian “Kemi marrëveshje politike me të gjitha partitë kryesore në Parlamentin e Evropës për kompromis-amandamente për gjithçk
Xhaferinë Bruksel, takime me zyrtarë të lartë të NATO-s dhe BE-së Zv/kryeministri Musa Xhaferi zhvillon një vizitë dy ditore në Bruksel ku pritete të ketë takime me zyrtarë të lartë të N
Europa zbarkon në Shkup: Jepini fund krizës Komisioneri për zgjerim në Bashkimin Evropian, Stefan Fule, së bashku me raportuesin për Republikën e Maqedonisë në Parl
Kriza politike, Hovit nesër sërish në Shkup Raportuesi për Maqedoninë në Parlamentin Evropian, Richard Hovit, pritet të vizitojë sërish Shkupin ditën e nesërme me q
Hovit: PE nuk e mbështet bojkotin e zgjedhjeve "Parlamenti Evropian nuk mbështet bojkot të zgjedhjeve". Ky është reagimi i parë i eurodeputetit dhe raportues për Maqed
Dialogu politik, Hovit: Qeveria, përgjegjëse kryesore Raporti për Maqedoninë në Parlamentin Evropian do të jetë negativ nëse nuk arrihet marrëveshje për tejkalimin e krizës p