999 rezultate për

hovit

Hovit: Maqedonia gjendet në gjendje të rrezikshme Eurodeputeti dhe njëri nga ndërmjetësuesit e Marrëveshjes së Përzhinos, Riçard Hovit, në një intervistë ekskluzive për “
Hahn mbledhje urgjente për Maqedoninë me Vajgl, Hovit dhe Kukan Eurokomesari për zgjerim dhe fqinjësi të mirë, Johanes Hahn, mëngjesin e ditës së sotme ka organizuar një takim urgjent
Studiuesi Jon Halliday: Dyshimet e Stalinit dhe Hrushovit mbi Enver Hoxhën, diktatori shqiptar që tërbonte gratë dhe burrat Studiuesi irlandez, Jon Halliday, në librin e tij për Enver Hoxhën, me titull “Shqiptari dinak”, rreket të zbërthejë mis
Zbatimi i Marrëveshjes së Përzhinos nis sot nga KSHZ-ja Komisioni Shtetëror Zgjedhor nis sot zbatimin e Marrëveshjes politike që u arrit në Përzhino mes katër liderëve politikë
Sot takimi Gruevski-Zaev në Strasburg Kryeministri Nikolla Gruevski dhe lideri i LSDM-së Zoran Zaev do të takohen sot në Strasburg me tre eurodeputetë, Richar
Hovit dhe Stanishev i bashkohen protestës (FOTO LAJM) Update - Europarlamentari Ricard Hovit sapo i është bashkangjitur protestës së sotme të opozitës para Qeverisë së Maqedo
VMRO dhe LSDM ulen bashkë në Bruksel për dialogun Përfaqësues të VMRO-DPMNE-së dhe të LSDM-së sot në Parlamentin Evropian me ndërmjetësim të tre eurodeputetëve dhe nën sy
Dialogu VMRO-LSDM në duart e Vajgël, Hovit dhe Kukan Anëtarët e Parlamentit Evropian Richard Hovit, Edvard Kukan dhe Ivo Vajgël do të lehtësojnë dialogun mes përfaqësuesve t
Hovit: Gjyqësori të respektojë barazinë para Ligjit Deputeti i Parlamentit Evropian Riçard Hovit u bëri thirrje strukturave të sigurisë dhe pushtetit gjyqësorë në Maqedoni
Hovit shprehet kundër bojkotit të zgjedhjeve presidenciale Riçard Hovit, Raportuesi i Maqedonisë në Parlamentin Evropian, është shprehur sot se PE është kundër bojkotit të zgjedhj
Eurodeputeti Hovit kërkon të shfrytëzohet vizita e Venizelos Riçard Hovit, Raportuesi i Parlamentit Evropian për Mqedoninë, ka vizituar Shkupin pasditen e djeshme. Vizita e eurod
Hovit i kërkon BE-së të shpërblejë Maqedoninë për lirinë ekonomike Richard Hovit, Raportuesi për Maqedoninë nga Parlamenti evropian thekson se BE duhet ta shpërblejë Maqedoninë me statusi
PE do të debatojë sonte rreth raprotit për Maqedoninë Parlamenti Evropian mbrëmjen e sotme do të debatojë rreth raportit për progresin e Maqedoninisë në vitin 2013 të përgati
Kukan: Nuk mund të imponohet dygjuhësia në Maqedoni Duket se çështja e dygjuhësisë ka ndezur debate jo vetëm në Maqedoni por edhe në radhët e eurodeputetëve të parlamentit
Dygjuhësia në Maqedoni nxit debate në Parlamentin Evropian Raportuesi për Maqedoninë, Richard Hovit ka theksuar se amandamentet e përpiluara prej tij synojojnë të sigurojnë zgjidh
Hovit kërkon zyrtarizim të dygjuhësisë në Maqedoni Komiteti për punë të Jashtme i Parlamentit Evropian pasditen e sotme ka zhvilluar shqyrtimin e dytë të propozim-Rezolutë
Hovit i shqetësuar: Të rinjtë shqiptarë nuk mësojnë maqedonisht Raportuesi i Parlamentit Evropian, eurodeputeti britanik Richard Hovit vlerëson se të rinjtë shqiptarë në Maqedoni nuk e
Hovit: Kthimi pas rrezik për Maqedoninë Raportuesi i Parlamentit Evropian për Maqedoninë, eurodeputeti britanik Richard Hovit deklaroi se kthimi prapa i Maqedon
Hovit këmbëngul në fillimin e negociatave Raportuesi i Parlamentit Evropian, Richard Hovit ka kërkuar sërish datë për fillimin e negociatave BE-Maqedoni. Në pr
Integrimi në BE, përplasje PDSH-BDI PDSH dhe BDI janë përplasur sot në lidhje me integrimin në BE. Deputeti i PDSH-së, Bekim Fazliu tha se janë dëshmitarë t