999 rezultate për

house

Freedom House: Përkeqësim i lirisë së medies në botë Organizata, Freedom House, me seli në Shtetet e Bashkuara, thekson në raportin e saj të publikuar të mërkurën se në demo
Surprizon miliarderi, paguan shkollimin për 396 studentë me një vlerë marramendëse Studentët në prag të diplomimit në Morehouse College patën një surprizë të dielën kur miliarderi Robert F. Smith njoftoi
Fillon gjyqi, ylli i "House of Cards" akuzohet për ngacmim seksual Kevin Spacey u paraqit ditën e hënë në një seancë gjyqësore në shtetin Massachusetts për t’iu përgjigjur akuzave për nga
Tmerr në Londër, ndërtesa gjigante përfshihet nga flakët (VIDEO) Flakët kanë përfshirë një banesë në katin e 12-të në Grafton House në Londër. Gjashtë zjarrfikëse mbërritën në vendngja
Fabregas martohet me Daniella Semaan Cesc Fabregas e ka kurorëzuar me martesë lidhjen e tij disavjeçare me partneren Daniella Semaan. Futbollisti spanjol
Në kërkim i riu, vrau shqiptarin në mes të Francës Një 30-vjeçar shqiptar është vrarë me armë zjarri në Mulhouse të Francës. Ngjarja ka ndodhur të mërkurën rreth orës 17.4
Më keq se Serbia, Fredom House i jep "shuplakën" Shqipërisë Shqipëria është pjesërisht e lirë. Kështu e ka vlerësuar "Fredom House Shqipërinë dhe Kosovën. dhe Kosova renditen n
"Meta, fytyra e korrupsionit në Shqipëri", LSI sulmon Freedom House "Lufta kundër korrupsionit gjithashtu mori një goditje me zgjedhjen e Ilir Meta si President i Republikës më 28 prill...
Vdes aktori i ''House of Cards'' Aktori i House of Cards, Reg E. Cathey ka vdekur në moshën 59 vjeçare. Aktori, që luajti Freddy Hayes në dramën polit
RAPORTI/ Qytetarët e Shqipërisë dhe Kosovës pjesërisht të nënshtruar Demokracia është “nën sulme dhe po tkurret” në gjithë botën; Shtetet e Bashkuara kanë hequr dorë nga roli tradicional si
Kompania e parë në Maqedoni pranon pagesë me Bitcoin ‘Creative House’ është agjencia e parë e marketingut në Maqedoni e cila pranon Bitcoin dhe kriptovaluta tjera. Bitcoi
Njihuni me reperin pa nofulla që ka sfiduar fatin e tij Reperi Isaiah Acosta ka lindur me një sëmundje të quajtur ‘situs inversus’, e cila nënkupton se pjesa më e madhe e organ
A mund t'i dalloni 12 ushtarët e fshehur në këtë foto? (FOTO LAJM) Gjatë një ushtrimi ushtarak në një xhungël janë fshehur 12 pjesëtarët e Household Calvary'i, njësia më e mirë e ushtrisë
“House of Cards" do të përfundojë për shkak të akuzave ndaj Kevin Spacey “House of Cards” do të përfundojë me sezonin e gjatë dhe final për shkak të akuzave për sulme seksuale ndaj Kevin Space
Si duket sot “vajza më e bukur në botë” (FOTO LAJM) Modelja 16-vjeçare e cila më herët ishte cilësuar edhe si “vajza më e bukur në botë” ka marrë pjesë në qytezën e Muajit
Rindërtohet resorti legjendar i Hitlerit që mban 20.000 persona (FOTO LAJM) Tre vjet para se Gjermania të pushtonte Poloninë në vitin 1939, Adolf Hitleri urdhëroi ndërtimin e vendpushimit më të ma
Seriali i njohur parashikoi djegien e kullës së Londrës 24 vite më parë (Video) Rrethanat tragjike të zjarrit të javës së kaluar në Grenfell Towr në Londrën Jugore ishin parashikuar në një episode të
“House of Qatar” ose katër intrigat arabe që bënë të shpërthejë kriza e Katarit Kriza diplomatike që shpërtheu mes vendeve të mëdha arabe dhe Katarit, mund të shpjegohet shkurt: Arabia Saudite dhe ale
Politikani skocez që "sfidoi" një dash të madh (FOTO LAJM) Lideri i Partisë Liberale Demokrate të Skocisë, ja doli paq pa u lënduar pas një “lufte” që pati me një dash të madh.
Nga luftrat me ISIS në imazhet me panda dhe hiena, cilat janë fotot më të bukura të 2017 Janë zbuluar fituesit më të mëdhenj të fotografisë në botë. Sony Photography Aëards i cili mori mbi 227 mijë regjistr