999 rezultate për

hotit

Nesër do të mbahet takimi virtual mes Hotit dhe Vuçiç Shërbimi Evropian i Veprimit të Jashtëm (EEAS), e ka publikuar agjendën e plotë të takimit që pritet të mbahet nesër në
Anulohet takimi i 27 qershorit në Washington I dërguari i presidentit Donal Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka konfirmuar se takimi i 27 qershorit
Vendimi i Hotit, Vjosa Osmani reagon ashpër ndaj heqjes së reciproritetit Kryetarja e Kuvendit të Kosovës dhe nënkryetarja e LDK’së, Vjosa Osmani ka reaguar ashpër pas vendimit të sotëm për heq
Fillon mbledhja e parë e Qeverisë Hoti Ka filluar mbledhja e parë e Qeverisë së Kosovës të udhëhequr nga Avdullah Hoti. Ministrat e kabinetit Hoti kanë arri
Profili i Hotit dhe hija e Mustafës Profili i kryeministrit të ri të Kosovës - Avdullah Hoti është ngjitur në skenën politike në 2006-n nga Agim Veliu dhe t
Zgjedhja e Hotit kryeministër, reagon BE Bashkimi Evropian kanë përgëzuar qeverinë e re të Republikës së Kosovës që do të drejtohet nga kryeministri i LDK’së, Av
Fjalët e para të Hotit si kryeministër: Do t’i dalim zot këtij vendi Kryeminstri i ri, Avdullah Hoti pas seancës së jashtëzakonshme ka thënë se në Kuvend e presin nisma ligjore të reja e pl
Kushtetuesja pret sot komentet për dekretin e Avdullah Hotit si kryeministër Gjykata Kushtetuese përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se sot deri në orën 12:00 do të presë komentet për ca
Isa Mustafa: Ishte vullnet i të gjithëve emri i Avdullah Hotit Kreu i LDK’së Isa Mustafa e ka konfirmuar se Avdullah Hoti është emri që kanë zgjedhur për të nomimuar për kryeministër.
Dogana Hani i Hotit hedh poshtë deklaratën e ministres: 28 vjeçari nuk ka kaluar në këtë pikë Pas deklaratës së qeverisë se 28 vjeccarii ka kaluar në teritorin shqiptar 12 ditë më parë nëpërmjet doganës së Hanit të
Sulmi ndaj Hotit, reagon Kurti: Këto veprime nuk e shqetësojnë qeverinë Kryeministri i Kosovës, Albin Kurta, ka reaguar pas sulmit që i është bërë ditën e sotme zëvendëskryeminstrit, Avdullah
Po kalonin kontrabandë cigare, kapen dhe sekuestrohen 80 mijë paketa Një sasi e madhe paketash cigaresh janë sekuestruar në Pikën e Kalimit Kufitar të Hanit të Hotit. Burimet zyrtare bëj
Dalin fotografitë, si u fsheh në kutitë e bananeve sasia e madhe e "të bardhës" Një kamion me kokainë i cili kaloi përmes dy doganave shqiptare, atë të Hanit të Hotit dhe më pas të Qafë Thanës, u kap
Ndalohen 9 turistë kinezë në Hanin e Hotit, kontrollohen a e mbartin virusin vdekjeprurës 9 turistë kinezë janë ndaluar në Shqipëri dhe janë kontrolluar nëse e mbartin koronavirusin vdekjeprurës. Ata udhëton
Bastiset shtëpia e Haxhi Hotit që kërcënoi Albin Kurtin, Policia jep detaje Sot është bastisur shtëpia e anëtarit të partisë Nisma Socialdemokratie, Haxhi Hotit, pasi i njëjti përmes një shkrimi n
Vjen reagimi nga VV pas kërcënimit nga anëtari i Nismës: Atentati nuk na ndalon Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Artan Abrashi, i ka reaguar anëtarit të Nismës Social
4 km rradhë në doganë, Fatos Nano me "bishën" e tij nuk do t'ia dijë (FOTO LAJM) Gjatë sezonit veror, në pikat doganore shqiptare fluksi i makinave që kalojnë kufirin shkon në vargje kilometrike. Nj
Djali i Ukshin Hotit kërkon që mos të ketë dialog me Serbinë pa u zbardhur fati i të pagjeturve Në 20 vjetorin e zhdukjes së veprimtarit Ukshin Hoti, nën patronatin e kryeministrit të Kosovës është mbajtur akademi pë
E bujshme, Gruevski u arratis nga Shqipëria për në Hungari Ish kryeministri Nikolla Gruevski ka dalë nga dogana e Hanit të Hotit për t’ju drejtuar më pas Hungarisë ku ka kërkuar a
Hoti vazhdon t'ja thyejë zemrën Hashim Thaçit Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, pret që deklarata e kancelares gjermane, Angela Merkel, t’i ndalë z