999 rezultate për

hoti

Hoti-Haradinajt për hyrjen e xhandarmërisë: Nuk ka vend për panik, e as për deklarata pompoze Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se s’ka nevojë për defilime në Karaçevë dhe as për deklarata pompoze pa
Hyrja e forcave serbe në Kosovë, Hoti "thumbon" Haradinajn Mediat në Kosovë ditën e djeshme raportuan për hyrjen e forcave serbe në fshatin Karaçevë të Komunës së Kamenicës. Is
Hyrja e xhandarmërisë serbe në Karaçevë, reagon Avdullah Hoti Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka reaguar pas futjes së disa pjesëtarëve të xhandarmërisë serbe në Karaçevë të K
LVV e vendosur: Qeveria Hoti duhet të bjerë Lëvizja Vetëvendosje ka arsyetuar nismën e saj për ngritjen e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë Hoti, në kohën kur ve
I izoluar prej disa ditësh, si është gjendja e Avdullah Hotit? Visar Berisha, këshilltar për shëndetësi i Kryeminstrit të Kosovës, ka folur për gjendjen shëndetësore të Avdullah Hotit
Hoti: Mbetet i hapur opsioni për shpallje të gjendjes së jashtëzakonshme Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka folur për mundësinë e shpalljes së gjendjes së jashtëzakonshme në vend. Hot
LVV i kërkon bashkëpunim PDK-së për rrëzimin e qeverisë Hoti Drejtori i Zyrës për Komunikim në Partinë Demokratike të Kosovës, Bashmir Xhemaj, ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje i ka
VV-së i duhen edhe 9 nënshkrime për thirrje të seancës që të rrëzohet Qeveria Hoti Nënkryetarja e Kuvendit Arbërie Nagavci ka numëruar edhe njëherë argumentet të cilat sipas saj tregojnë se kjo qeveri du
LVV nis peticion për rrëzimin e qeverisë Hoti Lëvizja Vetëvendosje ka vendosur të fillojë një peticion për shkarkimin e qeverisë Hoti. Shefi i Grupit Parlamentar t
​Haradinaj kundër dialogut pa SHBA-në: Nuk i besoj Qeverisë Hoti Ish-kryeministri Ramush Haradinaj ka folur përsa i përket dialogut me Serbinë teksa vendi udhëhiqet nga kryeministri Hot
Hoti nuk u vetizolua pasi bëri testin për koronavirus, IKSHPK-ja i del në mbrojtje Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka reaguar pasi kryeministri, Avdullah Hoti, ka rezultuar
Kusari-Lila: Avdullah Hoti nuk u vetizolua, të shkarkohet Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Mimoza Kusari-Lila tha se lajmi që kryeministri Avdullah Hoti doli pozitiv me COVID-19,
Doli pozitiv me COVID-19, sot Hoti bëri disa vizita në Dragash Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka dalë pozitiv me COVID-19. ai deklaroi se nuk kishte simptoma, përveç një kolle
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti infektohet me COVID-19 Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka njoftuar me një postim në rrjetin social Facebook se ka dalë pozitiv në testin
Hoti bën deklaratën e fortë: Kush ka marrë pjesë në tubimet e mbrëmshme është infektuar Kryeministri Avdullah Hoti ka thënë se kushdo që ka marrë pjesë nëpër qendrat në kundërshtim me vendimet e Qeverisë me g
Hoti kundër Minishengenit: Nuk merr pjesë në asnjë takim të Ramës dhe Vuçiçit Kryeministri i Kosovës ka mohuar të jetë përkrahës i idesë së Shengenit Ballkanik. I pari i Qeverisë, Avdullah Hoti ka t
Miratimi i buxhetit, reagon Hoti: Do të nisim zbatimin e masave për rimëkëmbje ekonomike Përmes një postimi në Facebook, Hoti ka falënderuar deputetët, që siç tha ai, me votën e tyre sot ia dhanë dritën e gjel
Hoti: Kemi hyrë në valën e dytë të pandemisë Kryeministri Avdullah Hoti në mbledhjen e qeverisë ka thënë se qysh tash vendi ka hyrë në valën e dytë pandemisë. Ai
Qeveria Hoti miraton 28 masa të reja kundër përhapjes së koronavirusit Në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë, është mbajtur mbledhja korresponduese (mbledhje elektronike), me kërkesë t
Vuçiç përplaset me Hotin, bën paralajmërimin e radhës Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç i është përgjigjur deklaratës së kryeministrit të Kosovës Avdullah Hoti, se lobimi