999 rezultate për

hotele

Tokë, hotele e makina me vlerë 5 milion euro, çfarë po ndodh me "grupin" e Shijakut Rreth 300 mijë metra katrorë tokë dhe hotele e makina me vlerë 5 milionë euro janë sekuestruar paraprakisht nga pronat e
Shpenzime për restorante dhe hotele, ku renditen shqiptarët (FOTO LAJM) Për një vend si Shqipëria, me të ardhura të ulëta, sigurisht që shpenzimet për restorante dhe hotele do të kenë një pesh
Banorët e goditur nga tërmeti nuk lirojnë hotelet: Është rritur çmimi i qirave 6 janari ishte dita kur të strehuarit në hotele, banesat e të cilëve u shkatërruan nga tërmeti i 26 nëntorit, duhet t’i
Të mbijetuarit e Thumanës s’dalin nga hotelet: Veç po na nxorrën me shkop Banorët e Thumanës që i mbijetuan tërmetit dhe ndodhen në hotelet e Shëngjinit kanë dalë me një vendim. Ata nuk do të lë
Më 3 janar braktisin hotelet, Voda tregon ku do të shkojnë 4000 banorët e akomoduar pas tërmetit Zëvendësministrja e Brendshme, Rovena Voda, foli në emisionin “Kjo Javë”, në News24, për vendimin e qeverisë për të nxje
Banorët e Thumanës në grevë, refuzojnë bonusin e qirasë, me 3 janar duhet të lënë hotelet Të shtunën, banorët e Thumanës të strehuar në hotelet e Shëngjinit nisën grevën e urisë. Ata kundërshtuan bonusin e qira
Banorët e Thumanës në Shëngjin: Nuk kemi veshje, ushqim e as ilaçe Ndihmat ndahen në mënyrë selektive. Shqetësimi vjen nga banorë të Thumanës të cilët pas tërmetit janë akomoduar në hotel
E pabesueshme, në hotele mund të vjedhësh çdo gjë, deri edhe dyshekun Ndodh rëndom që kur ndodhemi në një hotel, veçanërisht kur ai është modern dhe luksoz, të marrim me vete pas ndenjes dis
"Shkolla të përkohshme në hotele", vendimi i MAS për nxënësit e prekur nga tërmeti Ministria e Arsimit ka marrë vendimin e për themelimin e “shkollave të përkohshme” nëpër hotelet ku janë strehuar nxënës
Deklarata e Ramës për hotelet me 5 yje, kreu i OBSH-së: Çfarë formimi ka ky njeri?! Në studion e “Abc-ja e mëgjesit” me Enkel Demin, Raul Gonzales, drejtuesi i Zyrës së OBSH-së në Shqipëri u pyet për dekl
"S’ka bërë vaki të shkojnë në hotele me 5 yje", gafën para Sakos e paska bërë Rama Deklarata e kryetares së bashkisë së Durrësit Valbona Sako për ABCNews se të prekurit nga tërmeti po rrinin në hotele me
Boshatiset Thumana, banorët strehohen në hotelet e Shëngjinit (VIDEO) Sot gjashtë ditë nga tërmeti që shkundi Shqipërinë. Banorët të cilët u strehuan nëpër cadra në Thumanë kanë kaluar në ho
Kryebashkiakja e Ramës bën batutën e pazakontë: Po i çojmë në hotele me 5 yje... (VIDEO) Kryebashkiakja e Durrësit, Valbona Sako, ka shokuar me deklaratën e fundit në lidhje me akomodimin e banorëve të prekur
Hapat që duhet të ndiqni për t’u akomoduar në hotele Edhe pse akoma nuk ka një shifër të qartë të ndërtesave të dëmtuara, banorët janë akoma pa strehë mbi kokë dhe kjo kërko
Tërmeti shkatërrues, Ministria e Energjetikes: U hoqën 6 depozitat e mëdha të gazit nga hotelet Ministria e Energjetikes dhe Infrastrukturës bën të ditur se në zonën e Durrësit janë ku ka pasur dëme më të mëdha nga l
Dikur ishte vila e Pablo Escobarit, sot një nga hotelet më të kërkuar në botë (FOTO LAJM) Është quajtur “Casa Malca” dhe është një hotel luksoz në Gjirin e Meksikës, pranë qytetit të Tulumit. Karakteristikat
Kjo është arsyeja pse hotelet kanë gjithmonë çarçafë dhe jastëkë të bardhë Dimri po vjen dhe teksa të gjithë një mendje e kemi nga festat, me siguri që jeni duke planifikuar pushimet apo arratist
Vajza e shoferit që mashtroi pasanikët e New York-ut ka gjetur dashurinë e jetës në burg (FOTO LAJM) Ana Sorokin, 28-vjeçarja që mashtroi stilistët, bankierët e hotelet e luksit në Manhatan, duke u hequr si trashëgimtare
Gazetari i "Le Iene" sulmon hapur Sandër Lleshajn: Gajasët italianët me të ngrëna e të pira hoteleve luksoze Taulant Kopliku, gazetari i emisionit italian ‘Le Iene’ ku u bë publik dhe rasti i Alvin Berishës, ka ironizuar keq mini
Falimenton gjiganti britanik, 60 000 udhëtarë bllokohen në hotele dhe aeroporte Mijëra turistë kanë mbetur në hotele e aeroporte në Turqi dhe Greqi në këto momente pasi kompania britanike e fluturimit