E FUNDIT/ Sërish lëkundje tërmeti në Durrës
999 rezultate për

homologun

Basha uron homologun grek: Fitorja juaj, shembull e frymëzim edhe për Shqipërinë Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar Kyriakos Mitsotakis për fitoren e tij në zgjedhjet e përgjithshme
Goditi homologun e tij me kokë, dënohet presidenti i klubit italian Një incident i shëmtuar u shënua në ndeshjen mes Viterbeses dhe Arecos e vlefshme për Serinë C. Presidenti i Viterbes
Rama telefonon homologun grek Kryeministri Rama ka zhvilluar një telefonatë me homologun grek Aleksis Tipras, thekson mbarë shtypi grek. Sipas medi
Zaev zbardh temat e bisedimit që do të trajtojë gjatë takimit me homologun grek Do të bisedojmë për 30 çështje nga të gjitha fushat e rëndësishme për të dy vendet, veçanarisht për atë ekonomike sepse
Daçiç vazhdon luftën kundër Kosovës Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, ka takuar në Buenos Aires, homologun e tij argjentinas, Gustav Sla
Kryebashkiaku Veliaj pret në takim homologun e tij maqedonas, Petre Shilegov Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj priti sot në një takim homologun e tij, kryebashkiakun e Shkupit, Petre Shi
Thaçi takon homologun malazez, asnjë fjalë për territorin e falur Në kuadër të pjesëmarrjes së tij në Konferencën e Sigurisë në Munih, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka pasur takim ed
Ditmir Bushati takohet me homologun grek Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati po merr pjesë në takimin e Miqve të Shqipërisë në Këshillin e Mi
Bisedime intesive, Dimitrov me homologun grek nga New-Yorku shkojnë në Bruksel Shefat e diplomacive të Maqedonisë dhe Greqisë, Nikolla Dimitrov dhe Nikos Kocias nga Nju Jorku sot udhëtojnë drejt Bruk
Thaçi takohet me homologun malazez, as nuk e zenë në gojë Demarkacionin Presidenti i vendit, Hashim Thaçi është takuar sot me homologun e tij malazez, Milo Gjukanoviç në kuadër të Forumit të S
Veliaj në Napoli, takim me homologun De Magistris Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ishte i ftuari i nderit në edicionin e XIX të Konventës së Sipërmarrësve të
Zaev takohet me homologun bullgar, pritet takimi me Merkel Kryeministri Zoran Zaev është duke marrë pjesë në punën e Samitit të BE-së për Ballkanin Perëndimor që mbahet në Sofje,
Dimitrov sot përsëri takohet me homologun grek Sot në Athinë do të zhvillohet takim mes shefave të diplomacisë së Maqedonisë dh Greqisë, Nikolla Dimitrov dhe Nikos Koc
Nesër Dimitrov takohet me homologun grek Kocias Ministrat e Punëve të Jashtme të Maqedonisë dhe Greqisë, Nikolla Dimitrov dhe Nikos Kocias nesër dhe të premten do të ma
Sot, Dimitrov takohet me homologun grek Ministrat e Punëve të Jashtme të Maqedonisë dhe Greqisë, Nikolla Dimitrov dhe Nikos Koxias sot do të takohen përsëri me
Veliaj në Verona, takon homologun Sboarina dhe Presidentin e Venetos Pas bashkëpunimit të suksesshëm në fushën e pastrimit të qytetit, Bashkia e Tiranës dhe ajo e Veronës do të konkretizojn
Haradinaj e pret homologun malazez me plan për demarkacionin Kryeministri Ramush Haradinaj pritet që t’ia prezantojë homologut të tij malazez, Dushko Markoviq, një plan për kalimin
Zëvëndës Kryeministrja Mesi takim në Kosovë me homologun Enver Hoxhaj Zëvëndës Kryeministrja Senida Mesi takime në Kosovë me homologun Enver Hoxhaj dhe Ministrin e Tregtisë & Industrisë Bajr
Takim kokë më kokë me homologun grek, Bushati rrëfen çfarë nuk u realizua Bisedimet mes Greqisë dhe Shqipërisë për zgjidhjen e çështjeve dypalëshe, kanë vazhduar edhe gjatë pasdites së sotme në
Veliaj takim të veçantë me homologun e tij në Firence, Dario Nardella Me ftesë të kryetarit të Bashkisë së Firences, Dario Nardella, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka nisur një vizitë