999 rezultate për

homazhe

Rama, Meta dhe Ruçi homazhe te Varrezat e Dëshmorëve Në 76-vjetorin e çlirimit të Shqipërisë nga pushtuesit nazifashistë, kryeministri Edi Rama, presidenti Ilir Meta dhe kry
Berisha merr pjesë në homazhet për Avni Mulën: Krijimtaria e tij do jetojë gjithmonë Ish-kryeministri Sali Berisha ka marrë pjesë në homazhet për kompozitorin Avni Mula, i cili u nda nga jeta ditën e djesh
Humbi betejën me COVID-19, mjekët i bëjnë homazhe kirurges në Shkodër Ditën e sotme mjekët në Shkodër i kanë bërë homazh koleges së tyre, Zyliha Kraja që ditën e djeshme humbi jetën nga COVI
Pse? Beyonce i ndaloi fotografët t'i bënin foto gjatë homazheve të Kobe Bryant (FOTO LAJM) Beyonce mori pjesë dje në homazhet për mikun e saj të ndjerë Kobe Bryant duke performuar këngën e tij të preferuar XO, n
Homazhet për Kobin dhe të bijën, Vanesa mban fjalimin që përloti botën (VIDEO) Ditën e djeshme janë mbajtur homazhet publike për humbjen e legjendës së basketbollit, Kobi Brajant dhe vajzës së tij Gi
Kurti për herë të parë homazhe në varrin e Rugovës Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti së bashku me kryeparlamentaren Vjosa Osmani kanë bërë homazhe dhe vënë kurora lulesh
Sot një vit nga aksidenti me 16 humbje jetësh në Llaskarcë, homazhe në përkujtim të viktimave Sot bëhen një vjet nga aksidenti tragjik i autobusit të “Durmo Tours” afër fshatit Llaskarcë, në të cilin humbën jetën 1
Nisin homazhet për Nexhmije Pagarushën, nderohet ikona e muzikës shqiptare Në Teatrin Kombëtar të Kosovës, kanë nisur homazhet për bilbilin e Kosovës, Nexhmije Pagarusha. Nderimet për këngëtar
Humbi jetën në mënyrë tragjike, kur do të bëhen homazhet në nder të Kobe Brayant Një ceremoni e madhe do të organizohet më 24 shkurt në “Stapls Center” në Los Angles Lakers, për të bërë homazhe për nde
Lot dhe lule, homazhe drithëruese të LA Lakers për Kobe Bryant Kujtime, emocione dhe lot. Përpara, gjatë dhe pas ndeshjes kundër Portland, Lakers i kanë bërë homazhet në “Staples Cent
Fansat në Los Angeles homazhe në nder të Kobe Bryant (VIDEO) Shuarja e yllit të NBA, Kobe Bryant mblodhi në qendrën Staples në Los Angeles me mijëra tifozë të cilët zhvilluan homazh
Epike! Fotoja e ndjerë e Ramës e Berishës dorë për dore në homazhet e 21 Janarit (FOTO LAJM) Sot, janë bërë 9 vite nga protesta e përgjakshme e 21 Janarit ku humbën jëtën 4 protestues gjatë një proteste të opozitë
"O vrasës, o drejtësi e korruptuar", arrestohet një person gjatë homazheve për 21 janarin (VIDEO) 21 Janari do të na sjellë gjithmonë në kujtesë proterstën e 21 Janarit të vitit 2011-të. Ditën e sotme, gjatë homazhe
9 vite nga vrasja e 4 protestuesve, mbahen homazhe në përkujtim të viktimave Ditën e sotme bëhen 9 vite që nga tragjedia e 21 janarit ku katër persona humbën jetën në demonstratën kundër qeverisë s
Rama me probleme shëndetësore? Shfaqet duke u dridhur si Merkel (VIDEO) Në homazhet që u zhvilluar paraditen e sotme tek Varrezat e Dëshmorëve, kryeminitri Rama shfaqet në gjendje jo të mirë s
Basha kujton 75-vjetorin e Çlirimit të Tiranës, homazhe tek memoriali i ish-të përndjekurve politikë Teksa sot shënohet 75-vjetori i Çlirimit të Tiranës, këtë ditë e ka kujtuar edhe kreu i opozitës, Lulzim Basha. Kryed
Me nje trëndafil të kuq në dorë, vajza e Astritit shkon te varri i babait që s'e takoi kurrë (FOTO LAJM) Në trevjetorin e shuarjes së Astrit Deharit, sot kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe kryesia e këtij subj
"Dita e Jo-së", mbahen homazhe në fshatin pranë Korçës Me rastin e Festës së përvitshme të Greqisë “Dita e Jo-së”, janë mbajtur homazhe në varrezat e vjetra të fshatit Bobosht
Mbahen sot homazhe për ndarjen nga jeta të akademikut të njohur (FOTO LAJM) Është ndarë nga jeta në moshën 70-vjeçare akademiku i njohur Salvatore Bushati. Homazhet do të mbahen të shtunën në sal
Homazhe për 500 ushtarë grekë, dhjetra pelegrinë mbërrijnë në Këlcyrë (VIDEO) Dhjetra ppelegrinë nga Greqia kanë mbërritur në Manastirin e Këlcyrës, për të zhvilluar homazhe tek varrezat ku prehen e