999 rezultate për

hollanda

Hollanda më e ashpër se Franca: As negociata me kushte për Shqipërinë Franca, Danimarka dhe Hollanda janë tre shtetet të cilat votuan kundër hapjes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoni
Hollanda gjunjëzon Shqipërinë: Negociatat nuk hapen, nuk janë gati për BE! “De Telegraf”, gazeta më e madhe në Hollandë shkruan sot se qeveria holandeze është kundër hapjes së negociatave të Shqi
I dënuar me 30 vite burg, ekstradohet nga Hollanda 33 vjeçari Ekstradohet nga Hollanda 33 vjeçari i dënuar me 30 vjet burg, pjestar i një grupi të strukturuar kriminal në fushën e vj
Nuk zgjënjejnë favoritët, Gjermania, Hollanda dhe Belgjika Holanda arriti fitore bindëse në udhëtim kundër Estonisë me rezultat 0:4. Ryan Babel ishte pratogonisti kryesor në kë
Kryemadhi: Përballë trinomit të së keqes, Rama - krim - korrupsion, asnjë hap pas! Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka reaguar përmes një statusi të gjatë në facebook, lidhur me vendimin e Holandës e
Ambasada Holandeze bën njoftimin e rëndësishëm Ambasada Holandese ka vendosur të bëjë një deklaratë ku sqaron njoftimin që qeveria hollandeze i dërgoi Komisionit Euro
Hollanda ndihmon në gjetjen e fëmijëve të zhdukur, vendos foto në bankomate Numri i rasteve të humbjes së fëmijëve po shtohet dita në ditë e ndërkohë që gjetja e tyre bëhet edhe më e vështirë. H
Kërkesa nga Hollanda për pezullimin e vizave, debate të forta në Shqipëri Në Shqipëri vendimi i marrë të martën nga parlamenti hollandez për të kërkuar nga Komisioni europian pezullimin e rregji
Fantastike, Hollanda barazon rezultatin përballë Gjermanisë (VIDEO) Hollanda po bën një pjesë të dytë shumë ndryshe nga e para. Fillimisht ishte De Light që ngushtoi rezultatin sapo fil
Hollanda ngushton rezultatin sapo fillon pjesa e dytë (VIDEO) Hollanda ky hyrë në pjesën e dytë me një marsh më tepër se Gjermania e cila arriti të shënojë dy gola gjatë pjesës së pa
Euro 2020: Hollanda e furishme, Kroacia përmbys, Belgjika bën dëtyrën (VIDEO) Holanda ka mposhtur 4-0 Bjellorusinë duke marrë kryesimin e Grupit C të kualifikueseve të Euro 2020. Ishte Memphis Depay
Drogë nga Shqipëria, shkatërrohet banda me 20 persona Një grup i strukturuar kriminal është shkatërruar nga policia italiane. Si pasojë e një aksioni të ndërmarrë nga kara
Mustafa Nano i kthehet ashpër Ruçit: Ja ke fut kot! Deklaratat e kreut të kuvendit, Gramoz Ruci se prostitucioni dhe kanabisi kishin ardhur nga Hollanda nuk kanë kaluar p
Hollanda e Botërorit 2010-tës po ndryshon fytyrë, pas Robbenit edhe ky lojtar jep dorëheqjen Edhe një tjetër legjendë pas Arjen Robben ka dhënë dorëheqjen nga Kombëtarja hollandeze. Pas tij edhe Wesley Sneijder ka
Zyrtare, Hollanda vazhdon me trajner Koemanin Ronald Koeman është zyrtarisht trajneri i ri i Holandës. Njoftimi, sikurse pritej, u bë nëpëmjet një komunikate të Feder
Pas Robbenit, Hollanda po humbet një tjetër emër Dick Advoccat ka paralajmëruar se nuk do të vazhdojë të jetë më trajneri i kombëtares së Holandës. Pasi nuk arriti dot t
Trafikonin kokainë nga Hollanda, ja kush janë “bosat” shqiptarë Janë zbardhur detaje të reja nga aksioni në Itali ku një familje shqiptare ishe në krye të një organizate trafikante që
Tensionohen raportet Turqi-Hollandë, Erdogan: Mbetje fashiste Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, e ka cilësuar Hollandën si mbetje fashiste", për shkak se kjo e fundit ka nd
Hollanda: Të respektohet shumica parlamentare në Maqedoni Shefi i Diplomacisë së Holandës, Bert Kunders, ka bërë thirrje gjatë takimit të tij në Bruksel, që të të ulen tensionet
Pas Gjermanisë, Hollanda i ndalon Erdoganit tubimet e fushatës për referendum Pas Gjermanisë, tashmë edhe Hollanda ia ka ndaluar presidentit të Turqisë, Erdoganit, mbajtjen e tubimeve të ministrave