999 rezultate për

holandeze

ZYRTARE/ Robben rikthehet të luaj futboll, firmos me skuadrën holandeze Legjenda e futbollit, Arjen Robben është rikthyer përsëri në futboll. Ai ka nënshkruar me skuadrën e njohur holandeze
As perde e as grila, pse holandezët lejojnë të shihet nga jashtë çdo gjë që ndodh në shtëpitë e tyre Për shumë vizitorë, teksa enden rrugëve mahnitëse të Amsterdamit apo qyteteve të tjera, një nga zbulimet më interesante
Edhe Ajax kërkon titullin si Club Brugge, holandezët sulmojnë UEFA-n Lajmi se Belgjika ka mbyllur që tani çështjen e kampionatit për t’u dhënë kohë klubeve të përgatiten qetësisht sa i përk
Federata Holandeze e Futbollit zbulon afatin e UEFA-s: Kampionatet duhet të mbyllen deri më datën 3 gusht Federata Holandeze e Futbollit ka njoftuar këtë të mërkurë se UEFA ka urdhëruar që të gjitha kampionatet vendase duhet
NEGOCIATAT/ Qeveria holandeze dorëzon propozimin konkret për Shqipërinë Qeveria e Holandës i ka dorëzuar sot parlamentit, opinionin me propozimin konkret në lidhje me çeljen e negociatave mes
Belgjika dhe Holanda afër konkretizimit të bashkimit të ligave E përditshmja gjermane ‘Kicker’, bën të ditur se përfaqësuesit e klubeve nga Belgjika dhe Holanda kanë mbajtur një takim
Amsterdami ndërmerr nismën unike, ndizen mijëra fenerë për të prekurit nga kanceri (FOTO LAJM) Mijëra fenerë janë ndezur në Stadiumin Olimpik në Amsterdam për edicionin e katërt të një fushate nga Shoqata Holandeze
Vajza e legjendës holandeze në krahë të yllit të Ajax (FOTO LAJM) Vajza e Bergkamp është në lidhje me talentin, Donny van de Beek Estelle Bergkamp, vajza e ish-futbollistit të famshëm
Valverde në rrezik, 2 holandezë dhe një argjentinas presin radhën Humbja ndaj Levantes në fundjavë në La Liga dhe barazimi në mesjavë në Champions League ndaj Slavias së Pragës kanë vend
I riu shqiptar habit holandezët, i gjenden në makinë 160 mijë euro kesh Policia e Holandës ka vënë në pranga një të ri shqiptar pasi në makinën e tij u gjetën 160 mijë euro kesh. 20 vjeçari
Talenti i Ajax-it i thotë "JO" Holandës për SHBA-në Mbrojtësi i talentuar i Ajaxit, Sergino Dest ka vendosur të refuzojë ftesën e Kombëtares Holandeze, pasi do të vazhdojë
Familja holandeze jetoi 9 vite në bodrum nga frika e fundit të botës Një familje holandeze ka jetuar për 9 vjet e mbyllur në bodrumin e shtpëisë së tyre duke pritur fundin e botës shkruajnë
Çfarë është Niksen, filozofia holandeze e të jetuarit që po çudit botën Ekspertët e quajnë një metodë që lufton stresin përmes momenteve të pasivitetit dhe kotësisë si një formë e rikuperimit
Publikohen pamjet pak para eliminimit të Festim Latos, presidentit të vetëshpallur të Çamërisë (VIDEO) Mediat holandeze kanë publikuar pamjet pak para eliminimit mafioz të Festim Latos, i vetëshpallur President i Republikës
Misteri i familjes holandeze, qëndruan për 9 vite të mbyllur brenda një qilari Policia ka gjetur një familje “të mbyllur brenda një qilari të vogël” në një shtëpi të izoluar në veri të Holandës, ku p
Legjenda holandeze: Duke punuar me Ronaldon, De Ligt mund të bëhet më i miri i botës Edwin van der Sar e ka krahasuar Matthijs de Ligt me Cristiano Ronaldon, duke thënë se ata kanë mentalitet të njëjtë për
NEGOCIATAT/ Qeveria holandeze e bindur për vendimin për Shqipërinë Ministri i Punëve te Jashtme të Holandës, Stef Blok ka deklaruar se qeveria holandeze konsideron se nuk duhen hapur nego
HOLANDE/ Valixhe të mbushura plot e përplot me para: Sekuestrohen 13 milion euro, prangosen shqiptarët Policia holandeze ka sekuestruar sasinë më të madhe te parave ‘cash’ prej 12.8 milion eurosh të ndara në disa valixhe.
Eleminohet futbollisti i Volendamit në Holandë Ish-mbrojtësi i djathtë i Volendamit në kampionatin holandez të futbollit, Kelvin Maynard, është eleminuar të mërkurën
Ndahet nga jeta legjenda holandeze e futbollit (FOTO LAJM) Ish mbrojtësi i Holandës dhe i Rangers, Fernando Ricksen është ndarë nga jeta në moshën 43-vjeçare. Futbollisti humbi