999 rezultate për

holandez

Futbollistit i merret jeta në mes të Amsterdamit Tragjedi në Holandë. Kelvin Maynard, ish-futbollist i Burton Albion në Angli dhe i disa ekipeve të dorës së dytë në vend
Eleminohet futbollisti i Volendamit në Holandë Ish-mbrojtësi i djathtë i Volendamit në kampionatin holandez të futbollit, Kelvin Maynard, është eleminuar të mërkurën
Ndahet nga jeta legjenda holandeze e futbollit (FOTO LAJM) Ish mbrojtësi i Holandës dhe i Rangers, Fernando Ricksen është ndarë nga jeta në moshën 43-vjeçare. Futbollisti humbi
Ajax-Lillë, holandezët kalojnë në avantazh (VIDEO) Ajaxi ka kaluar në avantazh në ndeshjen ndaj Lillë që po zhvillohet në Amsterdam Arena. Është sulmuesi holdanez Quin
Gazeta holandeze zbulon përse e eliminuan Presidentin e Çamërisë Disa kohë më parë eliminimi i Festim Latos, i cili ishte vetëshpallur presidenti i Republikës së Çamërisë tronditi mbarë
Në fshatin e magjishëm holandez ku nuk lejohen veturat (FOTO LAJM) Gietorn, një fshat në provincën holandeze të Overijselit, ka shumë shtëpi, hotele, muze dhe restorante te të cilat mund
Fshati që nuk i njeh makinat, pamje përrallore (FOTO LAJM) Duket si një përrallë e vërtetë! Gietorn është fshati, që do të donte ta vizitonte të paktën një herë në jetë çdo njeri.
Van Dijk apo Michael Jordan? Holandezi tërbon shokët e skuadrës me kërcimin që ka bërë (VIDEO) Virgil Van Dijk ka mahnitur shokët e kombëtares. Holandezi ka bërë një kërcim të jashtëzakonshëm për të kapur topin m
Barcelona nderon me statujë bronzi legjendën holandeze (VIDEO) Klubi i Barcelonës ka zbuluar statujën e legjendës Johan Cruyff, e vendosur jashtë stadiumit mitik “Camp Nou”. Miqtë
Pepe i jep fund rekordit të Van Dijk, driblon mbrojtësin pas 50 ndeshjesh (VIDEO) Që pas driblimit nga mesfushori i Newcastle, Mekiel Merino në marsin e vitit 2018, askush nuk ja kishte dalë që të dribl
Van Dijk "bie" pas 50 ndeshjesh, e driblon ylli i Arsenalit (VIDEO) Ishte marsi i vitit 2018 kur mesfushori i Newcastle Mikel Merino driblonte qendërmbrojtësin holandez Virgil Van Dijk dhe
Suarez dëshiron rikthimin te kampionët holandez Legjenda e Ajaxit, Sjaak Swart, tregon se sulmuesi uruguaian i Barcelonës, Luis Suarez, dëshiron të kthehet në Ajax para
Policia holandeze reagon zyrtarisht: Presidenti i Çamërisë është vrarë Presidenti i vetshpallur i Çamërisë, Festim Lato, është perosni që u gjet i vdekur pak ditë më parë në një kanal në Hola
Lato i ekzekutuar? Policia holandeze: Ndoshta është një polak Policia holandeze ende nuk ka dalë në një deklaratë zyrtare, për të konfirmuar ekzekutimin e presidentit të vetëshpallur
Ushtarët holandezë përgjegjës për masakrën e Srebrenicës Gjykata Supreme e Holandës ka deklaruar se ky shtet është pjesërisht përgjegjës për vdekjen e 350 burrave myslimanë, të
De Ligt sot përballë mediave, talenti holandez prezantohet me fanellën e Juventusit Juventus njofton se ka arritur marrëveshje me Ajaxin për mbrojtësin Matthijs de Ligt. Talenti holandez ka nënshkruar
Policët holandezë po bashkëpunojnë me bandat kriminale Sindikatat e policisë holandeze kanë bërë thirrje për trajnime të veçanta për t’iu rezistuar qasjeve të bandave kriminal
Media holandeze e bëjnë fakt të kryer, nesër dita e prezantimit të De Ligt Heshtja e ditëve të fundit nuk fsheh prapa asnjë surprizë të pakëndshme. Përkundrazi, marrëveshja Juventus-De Ligt garan
Vjen në Prishtinë, plagoset në mes të qytetit, shtetasi holandez Një shtetas holandez ka përfunduar në spital pasi një shtetas kosovar e ka plagosur me armë zjarri. Ngjarja ka ndodhu
De Ligt te Juventusi, por kur zyrtarizohet holandezi? Klubi i Juventusit ka një marrëveshje tashmë me Me De Ligt, ndërsa tani po negocion me Ajax. "TuttoSport" bën të di