999 rezultate për

holanden

ZYRTARE/ Holanda gjen pasuesin e Koeman, është Frank De Boer Pas eksperiencave të dështuara me Interin, Crystal Palace dhe Atlanta United në Major League Soccer, Frank De Boer rikth
Italia thyen në shtëpi Holandën (VIDEO) Në supersfidën e mbrëmjes mes Holandës dhe Italisë, kanë triumfuar këta të fundit. Ishte Nikolo Braela që shënoi në
Zhbllokohet klasikja, Italia befason Holandën (VIDEO) Italia ka kaluar në epërsi në fund te pjesës së parë ndaj Holandës. Skuadra e Mancinit realizoi me Barelan i cili sh
Botërori i futsallës, Shqipëria barazon me Holandën Shqipëria e Futsallës e drejtuar nga trajneri Erind Resuli, e ka mbyllur me barazim raundin e dytë eliminator të Botëror
Zhbllokohet finalja e Ligës së Kombeve, Portugalia befason Holandën (VIDEO) Portugalia ka kaluar në avantazh në ndeshjen fianle të Ligës së Kombeve kundër Holandës. Luzitatën të udhëhequr nga C
CR7 paralajmëron Holandën: Duam duam titullin, do japim gjithçka Pas 3 golave të shënuar në ndeshjen ndaj Zvocrës, Cristiano Ronaldo synon objektivin e madh në finalen e Ligës së Kombev
Këto janë rezultatet e zgjedhjeve në PE për Holandën Nga rezultatet paraprake në Holandë pas përfundimit të zgjedhjeve në parlamentin europian, Partia Laburiste kryeson me 1
Barcelona e dashuruar me Holandën, nënshkruan me një tjetër talent Barcelona është pranë finalizimit të një tjetër blerje nga Holanda. Bëhet fjalë për talentin Ludovit Reis, i cili është
Tifozët e Juventusit "pushtojnë" Holandën (FOTO LAJM) Juventusi do të luajë sot në transfertë aktin e parë kundër Ajax-it për Ligën e Kampioneve, shkruan Albeu.com. Bardh
Ky është turku që terrorizoi Holandën duke sharruar me automatik tramvajin në Utreht (FOTO LAJM) Policia e Utrehtit ka shpërndarë pamjet e një personi 37 vjeç, i cili dyshohet të jetë autori i sulmit me armë ndaj një
Arben Frroku trazon Holandën Vendimi i Gjykatës së Hagës që të mos ekstradojë Arben Frrokun në Shqipëri ka nxitur diskutime në Parlamentin holandez.
Hashim, Serbia të ngjan me Holandën apo Belgjikën? Emirjon Senja Presidenti Hashim Thaçi deklaroi dje më në fund publikisht, pasi po përflitej prej disa ditësh në
Hollandezët i përgjigjen Ramës e Ruçit: Duam vepra për Tahirin "De Telegraaf" i ka kushtuar një artikull të plotë deklaratave të Kryeministrit Edi Rama dhe Kryetarit te Kuvendit Gramo
I thanë jo Shqipërisë për negociatat? Rama flet për Holandën dhe Francën Kryeministri Edi Rama i ftuar në "Tonight" ka mohuar kategorikisht që ndonjë vend ti ketë thënë jo përsa i përket negoci
Robben pensionohet pak pasi nuk mundi ta cojë Holandën në Botëror Edhe Arjen Robben ka njoftuar pensionimin nga Kombëtarja e Holandës. Ai ka njoftuar edhe zyrtarisht se është pensionu
Holanda merr një fitore pa vlerë ndaj Suedisë Holanda ka mundur Suedin në ndeshjen e fundit për kualifikueset e Kupës së Botës "Rusi 2018" me shifrat 2-0 në "Cruijff
Juncker: Jam i skandalizuar nga deklaratat e Erdoganit Tensionet mes Turqisë dhe Bashkimit Europian janë rritur ndjeshëm që pas deklaratave të presidentit turk, Recep Tayyip E
Turqia shpërfill kërkesën e BE-së për uljen e tensioneve me Holandën Ministria e jashtme e Turqisë e ka hedhur poshtë kërkesën e zyrtarëve të lartë të BE-së për të ulur tensionet me Holland
Turqia do të dërgojë Holandën në Gjykatën Evropiane të të Drejtave të Njeriut Presidenti i Turqisë, Rexhep Tayip Erdogan e ka rikthyer përsëri në qendër të vëmendjes debatin për ndalimin e ministrav
Çavushoglu kërcënon Holandën: Do t’ju përgjigjemi siç e meritoni Shefi i diplomacisë turke, Mevlut Çavushoglu, ka deklaruar të shtunën se vendimi i autoriteteve holandeze për ndalimin e