999 rezultate për

holanda

Edhe Holanda kualifikohet në Euro 2012 (VIDEO) Kombëtarja e Holandës ka mposhtur Finlandën me rezultat prej 2-0 për të siguruar matematikisht kualifikimin në Kampionat
Kjo është Holanda më e mirë e historisë Sulmuesi Robin van Persie ka lavdëruar ekipin aktual të Holandës si më të mirin që ka luajtur ndonjëherë në të dhe si Ho
Van der Vaart gjashtë javë lag fushave Mesfushori Holandez i Tottenhamit Rafael van der Vaart do të qëndron gjashtë javë jashtë fushës për shkak të një lëndimi
Holanda nr 1, Shqipëria 2 vende më lart Kombëtarja shqiptare ka përparuar për dy vende, në renditjen më të re të FIFA-s, e cila u publikua të mërkurën. Kuqezinj
2 milionë dollarë donacione për Maqedoninë Rreth 2 miliardë dollarë, mjete financiare për donacione të ndihmës së jashtme, janë dhënë Maqedonisë gjatë një periudhe
FIFA: Shqipëria e 50-ta, rekord historik Rekord! Kuqezinjtë pas fitores ndaj Bjellorusisë kanë shënuar një ngjitje prej plot 23 vendesh duke u renditur të 50-tët
Shqipëria, 7 pozita më poshtë Kombëtarja shqiptare ka rrëshqitur për shtatë pozita në renditjen e muajit shkurt, të publikuar të mërkurën nga Federata
Holanda mbështet heqjen e vizave për Shqipërinë Kreu i Senatit holandez, Van der Linden, ka mbështetur heqjen e vizave për qytetarët e Shqipërisë, por ka kërkuar nga in
Holanda bllokon aplikimin e Serbisë për BE Holanda ka kërkuar që votimi për aplikimin e Serbisë për të marrë statusin e vendit kandidat për në BE të shtyhet deri p
Holanda bllokon Serbinë Holanda ka kërkuar që votimi për aplikimin e Serbisë për të marrë statusin e vendit kandidat për në BE të shtyhet deri p
Debati në PE, Holanda dhe Belgjika kundër heqjes së vizave Përfaqësuesit e Belgjikës dhe Holandës, janë shprehur kundër liberalizimit të vizave për Shqipërinë dhe Bosnjën, gjatë d
Holanda në finale pas 32 vitësh (VIDEO) Holanda shkruan histori duke kaluar në finalen e Botërorit Afrika e Jugut 2010. Holanda në gjysmëfinalen e zhvilluar son
Holanda ne finale pas 32 vitesh (VIDEO) Holanda shkruan histori duke kaluar në finalen e Botërorit Afrika e Jugut 2010. Holanda në gjysmëfi
Kombëtarja holandeze mbetet pa hotel FIFA po përpiqet të sigurojë hotel për kombëtaren e futbollit të Holandës, pasi kjo e fundit nuk ka bërë rezervime. Fede
Holanda shkruan histori (VIDEO) Holanda është gjysmëfinalistja e parë e botërorit të Afrikës së Jugut. Tulipan&
Holanda shkruan histori (VIDEO) Holanda është gjysmëfinalistja e parë e botërorit të Afrikës së Jugut. Tulipanët kanë eleminuar pesë herë kampionët e bo
Sot ndeshen Holanda-Sllovakia dhe Brazili-Kili Në ditën e tretë të ndeshjeve eliminatore në Botërorin 2010, sot luajnë Holanda-Sllov
Kosova e Holanda bashkepunojne ne fushen e sigurise Mbretëria e Holandës mbështet Kosovën në fushën e sigurisë duke ndërtuar marr&eu
Sot ne GJND, Britania, Holanda e Rumania flasin per pavaresine e Kosoves Në ditën e parafundit të shqyrtimit të legalitetit të shpalljes së pavarësisë s&
Holanda nuk e ndryshon qendrimin per Serbine Ministri i Jashtëm holandez, Maksim Verhagen ka përsëritur se Holanda mbetet në qëndrimin se ma