999 rezultate për

holandĂ

Viola von Cramon: Franca, Gjermania dhe Holanda ngadalësuan procesin e liberalizimit të vizave Për shkak të kundërshtimit të fuqishëm të Francës, Gjermanisë dhe Holandës, qytetarët e Kosovës edhe më tutje nuk mund t
"Eja në stadium po mos këndo", Holanda hap stadiumet me rregullat e veçanta Holanda ishte ndër vendet e para që do të mbyllte përfundimisht kampionatin e futbollit pas situatës së pazakontë të shk
Trafik kokaine nga Holanda në Itali: 2 të arrestuar në Fier, 3 në Itali Goditet një grup i strukturuar kriminal që ushtronte veprimtari në fushën e trafikimit të lëndëve narkotike. Operacio
Zhvillime të reja nga Holanda, vendimi për anulimin e sezonit drejt tërheqjes Vendimi për anulimin e sezonit 2019/20 të Erevidisie nuk është pritur mirë nga shumica e klubeve, raportojnë mediat e nd
ZYRTARE/ Holanda mbyll kampionatin, po titulli ku shkoi? Titulli i kampionit të Holandës në futboll do të mbetet vakant, ndërkohë që kampionati është ndërprerë dhe nuk do të vaz
E bujshme nga Holanda: Dy skuadra do të shpallen kampione? Kryeministri i Holandës, Mark Rutte, të martën ka njoftuar se sportet profesionale nuk do të rikthehen deri më 1 shtator
Nuk do të ketë futboll, Holanda merr vendimin ekstrem Sezoni i pezulluar i futbollit në Holandë do ta ketë të vështirë të përfundojë. Kryeministri holandez të martën gjatë
Holanda gati ta bëjë sefte, cakton datën e rifillimit të kampionatit Holanda është vendi i parë europian që ka caktuar datën për të rinisur kampionatit pas pezullimit nga pandemia e koronav
NEGOCIATAT/ Holanda nuk i harron "peshqit e mëdhenj": Të dënohen zyrtarët e lartë! Shqipëria pritet ta ketë shumë më të vështirë se Maqedonia Veriore fillimin zyrtar të negociatave, pavarësisht votës së
Holanda përkrah Maqedoninë e Veriut për nisjen e bisedimeve me BE-në Ministri për Punë të Jashtme, Nikolla Dimitrov me kërkesë të tij, bisedoi me ministrin holandez për Punë të Jashtme, Ste
MAQEDONI E VERIUT/ Një tjetër rast pozitiv me koronavirus në vend, shkon në 19 numri i të prekurve Ka shkuar në 19 numri i të prekurve nga virusi Korona në Maqedoninë e Veriut. Një grua nga Dibra ka rezultuar poziti
Tërmeti shkatërrues, Holanda do të dhurojë 3 milionë Euro për Shqipërinë Ministri i Jashtëm i Holandës Stef Blok shkruan se Holanda do të dhurojë 3 milionë euro për Shqipërinë në Konferencën e
Belgjika dhe Holanda afĂ«r konkretizimit tĂ« bashkimit tĂ« ligave E pĂ«rditshmja gjermane ‘Kicker’, bĂ«n tĂ« ditur se pĂ«rfaqĂ«suesit e klubeve nga Belgjika dhe Holanda kanĂ« mbajtur njĂ« takim
Nuk ka negociata për Shqipërinë! Holanda ka këto dy kërkesa për vendin Kroacia ka marrë Presidencën e Bashkimit Evropian dhe për gjashtë muaj do të ketë në fokus kryesor edhe hapjen e negocia
Holanda, vendi më tolerant në botë Një universitet në Kaliforni ka publikuar raportin e indeksit gjithëpërfshirës për këtë vit, në të cilin thuhet se Holan
NEGOCIATAT/ Holanda zyrtare: Maqedonia e Veriut është gati, Shqipëria jo! Kryeministri i Holandës Mark Routes ka folur për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe paralajmëron se do të jetë sëris
Shtetet qĂ« u solidarizuan pĂ«r ShqipĂ«rinĂ«, ish-ambasadori: ÇfarĂ« turpi, Holanda e pasur nuk Ă«shtĂ« aty TĂ«rmeti qĂ« shkatĂ«rroi ShqipĂ«rinĂ« nĂ« orĂ«t e para tĂ« mĂ«ngjesit tĂ« 26 nĂ«ntorit, ka solidarizuar vende tĂ« shumta pĂ«r t'i ard
"Varre për të gjallit", pse Holanda e bën këtë për studentët (FOTO LAJM) Projekti i një Universiteti në Holandë, hap varre për studentët për të reflektuar mbi jetën dhe vdekjen. Një projekt
E dashura e Behar Bajrit sillte urdhrat nga Holanda: Si kontrollohej grupi i frikshĂ«m nga burgu Gjykata e Krimeve tĂ« RĂ«nda jep sot masĂ«n e sigurisĂ« pĂ«r grupin “Bajri”, pĂ«r tĂ« cilĂ«t Ă«shtĂ« dhĂ«nĂ« urdhĂ«r i ri arresti pak
Gjermania dhe Holanda kualifikohen në EURO 2020 Gjermania dhe Holanda janë skuadrat e radhës që janë kualifikuar në Euro 2020. Gjermania e ka shkatërruar 4-0 Bjellor