999 rezultate për

hitzfeld

Ish-trajneri i Zvicrës flet për festimin me "shqiponjë" të Xhakës dhe Shaqirit Ish-trajneri i Kombëtares së Zvicrës, Ottmar Hitzfeld, ka mbrojtur futbollistët me origjinë shqiptare, Granit Xhakën dhe
Hitzfeld: Xhaka duhet të luaj për Barcelonën ose Real Madridin Trajneri gjerman, Ottomar Hizfeld thotë se Granit Xhaka kishte besim të madh duke e inkuadruar në ndeshjen kualifikuese
"Bayerni nuk e blen Ronaldon, pasi është rrezik për klubin" Ish-trajneri i Bayern Munich, Ottmar Hitzfeld, ka thënë se nëse bavarezët e blejnë Cristiano Ronaldon atëherë kjo do të
Bayerni e zëvendëson Xabi Alonson me një shqiptar Bayern Munich po mendon për të gjetur pasardhësin e Xabi Alonsos. Kampionët e Gjermanisë po vëzhgojnë Granit Xhakën për
Shaqiri e Xhaka nuk do të luajnë për Kosovën? Ish-selektori i Zvicrës, Ottmar Hitzfeld ka thënë se nuk beson që Xherdan Shaqiri e Granit Xhaka do të luajnë për Kosovë
Hitzfeld: Borussia nuk mund të krahasohet me Bayernin Pak orë përpara klasikes gjermane që do të luhet kete te shtune mes Borussia Dortmund dhe Bayern Munchen, Ottmar Hitzfel
Hitzfeld: Xhaka i denjë për të luajtur në çdo klub të madh Ish-trajneri i Zvicrës dhe Bayern Munchen, Ottmar Hitzfeld, mendon se Granit Xhaka mund të luajë në çdo ekip me emër.
Hitzfeld kritikon Perezin: Vendim i çmendur, Zidane fitoi llotarinë Shkarkimi i Rafa Benitezit dhe emërimi i Zinedine Zidanes në krye të Real Madridit e ka befasuar ish trajneri e Bayern M
Hitzfeld: Guardiola është një gjeni në aspektin taktik, por ... Në Gjermani janë të dyzuar në lidhje me largimin e Pep Guardiolës. Përveç atyre që thonë se largimi i spanjollit është n
Hitzfeld: Ja favoritët e Grupit A Ish trajneri i Zvicrës Otmar Hitzfield ka dhënë një parashikikim se kush janë favoritë për ta kryesuar Grupin A. Hitz
Hizfeld shtyn Shaqirin drejt Interit: Guardiola nuk i beson Ish tekniku i Kombëtares së Zvicrës, Ottmar Hitzfeld, ka folur për mikrofonat e "Sky Deutchland" në lidhje me largimin e
Çështja "Shaqiri", Hitzfeld kritikon Guardiolën Ish tekniku i Kombëtares së Zvicrës, Ottmar Hitzfeld, ka folur për mediat helvete rreth situatës së Xherdan Shaqirit te
Hitzfeld: Shaqiri të ikë nga Bayerni E ardhmja e Xherdan Shaqirit vazhdon të mbetet e paqartë. Futbollisti 22-vjeçar i cili në merkaton e verës pati shumë of
Hitzfeld: Shaqiri, e ardhmja e Bayern Munchen Ish trajneri i Bayern Munchen dhe Kombëtares Zvicerane të futbollit, Otmar Hitzfeld ka këshilluar Xherdan Shaqirin të je
Hitzfeld: Behrami si Van Bommel Ish-trajneri i Zvicrës, Otmar Hitzfeld, ka përshëndetur transferimin e mesfushorit me origjinë shqiptare Valon Behrami t
Hitzfeld i jep lamtumirën futbollit Një karrierë e lavdishme, plot ulje ngritje, trofe por edhe dështime të hidhura si ai i Sao Paulos ku Zvicra u mund vetë
Hitzfeld: Ja plani anti-Messi Trajneri i Zvicrës, Ottmar Hitzfeld, shprehet se nuk ka ndërtuar asnjë strategji të veçantë për të bllokuar yllin e Argj
Argjentinë-Zvicër, formacionet zyrtare (FOTO LAJM) Në 18:00 starton një ndeshje e shumëpritur për shqiptarët: Argjentinë-Zvicër dhe për më tepër që Ottmar Hitzfeld, i cili
Zvicra në zi, vdes vëllai i Hitzfeld Kur kanë mbetur më pak se 90 minuta nga start i ndeshjes së shumëpritur Argjentinë–Zvicër, e vlefshme për 1/8 e "Brazil
Hitzfeld: Asnjë plan special për Messin Zvicra ka kaluar fazën e grupeve në botërorin "Brazil 2014", dhe në raundin tjetër do të ketë përballë me një ndër prete