999 rezultate për

hitlerit

Ushtarët serbë nderojnë bashkëpunëtorin e Hitlerit në Ballkan (FOTO LAJM) Këto ditë u paraqitë fotografia e pjesëtarëve të Ushtrisë serbe të cilët në uniforma zyrtare vendosin kurorë para përmen
Del në ankand portreti i shamikuqes së Hitlerit Një portret që besohet të jetë pikturuar nga diktatori nazist Adolf Hitler , që besohet të jetë një ish e dashur pak e n
Vdekja e mistershme e ‘Messit austriak’, që refuzoi të ishte pjesë e Gjermanisë së Adolf Hitlerit ‘Mozarti i futbollit’, Matthias Sindelar, kategorizohet si lojtari më i mirë austriak i të gjitha kohërave. Golat e tij,
NISMA: Shteti i turpit, i dorëzuam turqit si në kohën e Hitlerit Shefi i Grupi Parlamentar të Nismës, Bilall Sherifi, ka thënë se edhe përkundër që tre liderët shtetërorë u deklaruan se
I vetmi ushtar që nuk ju bind Hitlerit, historia tragjike e tij Miratuar nga Partia Naziste në vitet 1930, përshëndetja e famshme e Hitlerit "sieg heil" (që do të thotë "fitore breshër
Del në ankand Mercedesi i Hitlerit, 10% e çmimit për një fushatë antinaziste Një ”Mercedez” luksoz i përdorur nga Adolf Hitler në Gjermani do të shitet në ankand më 17 janar në Arizona, në SHBA, nj
E pabesueshme: Ky është i besuari i Hitlerit që punoi për Mossad-in Ky është tamam një triller i shërbimeve sekrete. Përpara 54 vitesh u zhduk pa gjurmë një shkencëtar raketash. Tashmë
Supertanku i Hitlerit që dështoi me sukses Kur hapi frontin e luftës edhe në Perëndim, Hitleri urdhëroi inxhinierët dhe ushtarakët e tij që të ndërtonin me shpejtë
Çfarë turpi! Tifozët nxjerrin në stadium banderolën e Hitlerit, por u ofenduan dhe nga vetë ekipi i tyre Keni parë që dikush t'u vrasë 6 milion bashkëkombas dhe dikush tjetër të dalë me banderolën e tij më pas? E nëse jo, gji
Mister me zërin e Hitlerit, dalin inçizimet ku flet edhe për Shqipërinë (VIDEO) Debati mbi zërin e Hitlerit çelet sërish nga “The Independent”, që ngacmon kështu një diskutim të hershëm. Adolf Hitl
Mbathjet e Hitlerit shiten në ankand për 7 mijë dollarë (FOTO LAJM) Një palë të brendshme të Adolf Hitlerit janë nxjerr në një ankand në SHBA dhe janë shitur për 7 mijë dollarë. Të bren
Të brendshmet e Hitlerit, në ankand për 7 mijë dollarë (FOTO LAJM) Një palë të brendshme të Adolf Hitlerit janë nxjerrë në një ankand në SHBA dhe janë shitur për 7 mijë dollarë. Të bre
Tetë liderët që e ngritën Gjermaninë pas Hitlerit (FOTO LAJM) Sot në Gjermani mbahen zgjedhjet për kancelarin e ardhshëm. Angela Merkel do të garojë (CDU) kundër Martin Schulz (SPD),
Rindërtohet resorti legjendar i Hitlerit që mban 20.000 persona (FOTO LAJM) Tre vjet para se Gjermania të pushtonte Poloninë në vitin 1939, Adolf Hitleri urdhëroi ndërtimin e vendpushimit më të ma
Ja vepra e Hitlerit që dëshmoi se ishte i çmendur (FOTO LAJM) Diktatori gjerman Adolf Hitler, ka realizuar një vepër arti me bojra vaji, që sipas kritikut italian të artit Vittorio S
Gjermania provokon Erdoganin: Kumbar i terrorizmit, ndjek politikën e jashtme të Hitlerit "Kumbar i terrorizmit", kështu e ka quajtur sot një përfaqësuese e Bundestagut gjerman presidentin turk, Rexhep Tajip Er
Rrëfen truproja i Hitlerit: Ja momentet e fundit të jetës së Fuhrer-it (FOTO & VIDEO) Rochus Misch mund të konsiderohet pa frikë si dëshmimtari i fundit i momenteve të fundit të jetës së një diktatori si Ad
Komandanti SS i Hitlerit që vrau nazistët për Izraelin (FOTO LAJM) Në vitin 1962, Otto Skorzny, një prej komandantëve më famëkeq të trupave naziste SS, të cilin Hitleri e kishte vlerësuar
Shuma e çmendur, ja për sa u shit telefoni i Hitlerit (FOTO LAJM) Telefoni i Hitlerit, i liderit që sot urrehet nga e gjithë bota për kampet naziste dhe masakrave të tjera kundër njerëzi
Qeveria e Austrisë merr miratimin e parlamentit për konfiskimin e shtëpisë së Adolf Hitlerit Deputetët e Parlamentit të Austrisë kanë votuar një ligj i cili do të lejojë konfiskimin e shtëpisë ku ka lindur ish-dik