999 rezultate për

hitlerit

Zbulohet nëndetësja e Hitlerit në Turqi: Kjo është historia e pabesueshme e "UBot-ëve" naziste (FOTO LAJM) Një zbulim mjaft i rëndësishëm është bërë nga zhytësit turq sa i përket Luftës së Dytë Botërore. Raportohet se sëfund
Publikohen pamje nga mbetjet e fundit të Adolf Hitlerit (FOTO LAJM) Vajza e zëdhënësit të qeverisë ruse të premten ka postuar disa fotografi të mbetjeve të Hitlerit, pjesë nga arkiva e FSB
I futi vetes plumb në qafë, zbulohen sekretet e gruas së Hitlerit (FOTO LAJM) Nga jashtë, jeta e gruas së Adolf Hitlerit dukej e mrekullueshme: por një libër i ri hedh dritë mbi atë çfarë ndodhte “p
"Strofulla e Ujkut", zbulohet kopshti personal i Hitlerit (FOTO LAJM) Historianët kanë zbuluar mbetjet e një kompleksi kopshtarie në të cilën Adolf Hitleri rriste fruta dhe perime. Serrat
Shitet në ankand telefoni personal i Hitlerit me këtë çmim jasht pritshmërive (FOTO LAJM) Telefoni personal i Hitlerit dikur është shitur për 199,000 $ në ankand. Telefoni në ngjyrë të kuqe u shit nga Bunker
Si në kohën e Hitlerit: Turqia djeg 300 000 libra Më shumë se 300 mijë libra janë hequr dhe më pas larguar nga shkollat dhe bibliotekat turke, që pas përpjekjes për grush
Shisnin "drogën e Hitlerit", shkatërrohet grupi i shqiptarit në Napoli Policia italiane ka arritur të shkatërrojë një grup shpërndarësish droge në Napoli, ku bënte pjesë edhe një shqiptar.
Djali i nazistit publikon foto të rralla të Hitlerit (FOTO LAJM) Djali i ish-ministrit të Jashtëm nazist, Joachim von Ribbentrop ka publikuar një biografi të familjes së tij, ku shpesh
GESTAPO/ Policia sekrete e Hitlerit q╒ tmerroi Europën Historia, na ka treguar rrëfime të dhimbshme të mizorive të kryera në të kaluarën, nga tiranë dhe sundimtarë të pamëshi
Kjo është e dashura sekrete e Hitlerit, si marrosej pas saj Kush ishte Verena Wagner Lafferentz, e cila vdiq pa bujë në një shtëpi modeste në Bavari për të cilën dihej shumë pak.
"Hitleri është gjallë": Hapen dosjet sekrete të CIA-s gjencia Qëndrore e Inteligjencës në SHBA, CIA, ka deklasifikuar dokumentet e saja, e ndër to janë edhe dokumentet e heti
Del në shitje letra e fundit e Hitlerit Letra e fundit e liderit nazist, Hitlerit ka dal në shitje. Mesazhi i fundit i Hitlerit para se të ndërronte në jetë
Vdes aktori i njohur që luajti rolin e famshëm të Hilterit (FOTO LAJM) Është ndarë nga jeta në moshën 77-vjeçare aktori Bruno Ganz. Ai e ka luajtur rolin e Hitlerit në filmin “Downfall” të vi
Zgjidhet misteri për zëvendësin e Adolf Hitlerit Një teori e hershme konspiracioni, sipas së cilës krimineli nazist i luftës, Rudolf Hess, ishte zëvendësuar në burg nga
Shfaqet pasardhësi i Adolf Hitlerit, flet për Trumpin dhe Merkelin Ai është nipi Adolf Hitler dhe kaq ka mjaftuar që gazeta gjermane Bild t’i marrë një intervistë rreth situatës politike
Me vula të Hitlerit, njihuni me makinën më të vjetër në Kosovë (VIDEO) E prodhuar në vitin 1936, kjo makinë është sjellë dhe është restauruar në Kosovë. Kjo veturë pronë e familjes Husaj g
Mjaft perverse, këto ishin "shijet" e frikshe të Hitlerit gjatë marrëdhënieve seksuale Libri i publikuar nga psikologu Volker Elis Pilgrim tregon se diktatori Adolf Hitler ishte një vrasës serial, i cili kis
Kur po firmosej fundi i Hitlerit, fotot historike nga "D Day" (FOTO LAJM) Foto historike që tregojnë zbarkimin e forcave aleate në plazhet e Francës vijnë për herë të parë pas 74 vjetëve si real
Hitleri u vetëvra në bunkerin e tij në Berlin (FOTO LAJM) Ekzaminimi i dhëmbëve të Adolf Hitlerit ka rrëzuar përfundimisht çdo teori konspiracioni mbi fundin e udhëheqësit nazist
Marrin fund një herë e mirë teoritë konspirative mbi Hitlerin Adolf Hitleri vdiq në vitin 1945 në Berlin, pasi kishte pirë cianur dhe më pas kishte qëlluar veten me një pumb në kokë,