E FUNDIT/ Sërish lëkundje tërmeti në Durrës
999 rezultate për

historise

Ibrahimovic: Jam më i miri i historisë Zlatan Ibrahimovic realizoi 3 nga 7 golat e Los Angeles Galaxy në fitoren 7-2 ndaj Sporting Kansas City, duke dhuruar nj
Kompany: Van Dijk, mbrojtësi më i mirë në historinë e Premier League Vincent Company ka cilësuar Virgil van Dijk si qendërmbrojtësin më të mirë të historisë së Premier League në prag të nde
Kosova me 5 mungesa të mëdha: Synohet shkrimi i historisë me Anglinë Ekipi përfaqësues i Kosovës mëngjesin e sotëm është nisur drejt Anglisë, me të cilën do të përballet ditën e martë në nd
Veseli reagon pas ftesave të Speciales: Do të dalim më të fortë nga kjo sfidë Kryeparlamentari Kadri Veseli ka reaguar pas ftesave të fundit nga Gjykata Speciale, për kryeministrin e Kosovës Ramush
Cunami i historisë! Berisha bën njoftimin e rendësishëm për sot Opozita do të zhvillojë protestën e radhës sot në orën 19:00 duke njoftuar një pjesëmarrje të madhe të atyre që duan lar
Presidenti i La Ligas i bindur: Messi lojtari më i mirë i historisë La Liga festoi 90 vjetorin e themelimit të saj në stadiumin e Espanyol në një ngjarje që u ndan shumë shpërblime për nje
Xhaka, krenar që po bëhet pjesë e historisë së Arsenalit Granit Xhaka është i vendosur që ta mbyllë këtë kapitull dhe ta shkruajë emrin e tij në historinë e pasur të klubit lond
Getafe një hap larg historisë, fitojnë dhe blindojnë zonën Champions (VIDEO) Getafe është surpriza e këtij sezoni në La Liga. Madrilenët e vegjël kanë fituar 2-0 në shtëpi ndaj Gironës duke hedhur
"I thashë Berlusconit se Ronaldo pëlqente modelet seksi", Capello: Ju tregoj 3 më të mirët e historisë Fabio CapelLo ka stërvitur futbollistët më të mirë e planetit. Në një intervistë të dhënë së fundmi, "Don Fabio' ka rrëf
"Libër apo film! Admiri do të mbesë pjesë e historisë", flet vëllai i grabitësit të vrarë Vëllai i Admir Muratajt, grabitësit që mbeti i vrarë një javë më parë në Rinas ka reaguar përmes një postimi në Facebook
"Irinei është në Kosovë, të arrestohet" Patriku serb Irinej, i cili po qëndron në Kosovë, duhet të arrestohet dhe ndaj tij të ngrihet aktakuzë për thirrje në ur
Pas supergolave vjen një penallti e shëmtuar nga Celina (VIDEO) Sulmuesi i përfaqësueses kosovare Bersant Celina ka kryer mbase penalltinë më të shëmtuar të historisë së futbollit.
Kurti i hyn historisë, lidh vrasjet para 100 vitesh me kohët e sotme Lideri i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti ka shkruar një shkrim rreth përvjetorit të vrasjes së ish-kryeministrit të
Ky është shteti europian që të dënonte me vdekje nëse putheshe në publik Më 9 mars të vitit 1562 në Napoli të Italisë, puthja në publik u ndalua me ligj edhe u bë e dënueshme me vdekje. Nës
Maqedonasit dhe grekët takohen për të rishkruar historinë, a do të përfillen shqiptarët ? Në mars do të takohet Komiteti i përbashkët interdisiplinar Maqedoni e Veriut – Greqi, në të cilin do të shqyrtohen test
Lleshaj çon policinë tek Fakulteti i Historisë (VIDEO) Mark Marku, Shefi i Departamentit të Gazetarisë dhe Komunikimit deklaroi më parë se efektivë policie kishin shkuar gjatë
Përshkallëzohet protesta, çfarë paralajmërojnë studentët e Mjekësisë (FOTO LAJM) Ndërsa studentë nga 3 fakultete, ai i Juridik, Ekonomik dhe i Inxhinierisë së Ndërtimit vijojnë ngujimin e tyre prej dis
Paratici: Juventusi është duke kaluar në epokën më të mirë të historisë Fabio Paratici është emëruar si “Drejtori më i mirë sportiv i vitit” nga Gloden Soccer Awards, derisa ka thënë se ky Juv
Ginevra Sozzi pas historisë me Dybalën, filtron dhe me Nainggolanin (FOTO LAJM) Modelja Ginevra Sozzi duket se nuk ju ndahet futbollisteve qe luajne ne Itali. AJO pas një histori dashurie me Paulo Dyb
Ronaldo njeriu i historisë, shënoi golin e 5000 të Juventusit në Serinë A Cristiano Ronaldo e ka shënuar golin e 5000-të të Juventusit në Serie A në histori, duke i ndihmuar "Zonjës së vjetër" t