999 rezultate për

historine

Milani shkruan historinë e klubit! Vendos rekord absolut Milani vendos rekord absolut! Fitorja ndaj Fiorentina ka kthyer edhe rekorde të së shkuarës, me 29 ndeshje radhazi që
"Më dënuan me 1 vit burg", Mihrije Braha rrëfen historinë e padëgjuar (FOTO LAJM) Këngëtarja Mihrije Braha ishte mbrëmjen e djeshme e ftuar në rubrikën "5 datat" në Prive. Ajo rrëfeu një histori të padë
Gruaja e ambasadorit shqiptar rrëfen historinë familjare: Serbët më ngacmuan vajzën Dolores Koçi, gruaja e ish-ambasadorit shqiptar Spiro Koçi, në Austri dhe Serbi gjatë viteve 2010-2015, ka rrëfyer se am
Maqedonia e Veriut shkruan historinë, shkon në Euro 2020 për herë të parë (VIDEO) Maqedonia e Veriut ka një takim më historinë. Për herë të parë është shumë pranë një biletë për finalet e Kampionati
E para zëvëndëspresidente grua në historinë e SHBA, kush është Kamala Harris (FOTO LAJM) Një ëndërr amerikane e bërë realitet, është kjo historia e Kamala Harris, gruas së parë zëvëndëspresidente në historinë
Plot 360 vjeçare, kjo është sixhadja më e shtrenjtë në historinë e njerëzimit Kjo që shihni në foto është sixhadja më e shtrenjtë në historinë e njerëzimi. Ajo është shitur për 33.7 milionë dollarë
Florence Schelling hyn në historinë e sportit hokej në Zvicër SC Bern është klubi më i madh i hokejit në Zvicër dhe ndër më të mdhajt në Evropë sapo ka emëruar një grua si menaxhere
Kledi Bahiti tregon historinë e dashurisë me moderatoren sportive: I dërgova një birrë (FOTO LAJM) Një muaj më parë, Kledi Bahiti dhe partnerja e tij, Pejana Elezi u bënë prindër për herë të parë. Së fundmi, dyshja ka r
Rekord! Joe Biden kandidati me më shumë vota në historinë e zgjedhjeve në SHBA Joe Biden jo vetëm që është në avantazh ndaj Trump por sapo ka thyer rekordin, si kandidati që ka fituar më shumë vota n
Liverpool shkruan historinë me fitoren e thellë ndaj Atalantës në Itali E marta mbrëma ishte e zezë për skuadrën italiane Atalanta në Ligën e Kampionëve. Brenda 38 minutave ata pësuan 5 gol
Nadal rrëfen historinë prekëse: Në moshën 19 vjeçare më thanë se nuk mund të luaja më tenis Rafael Nadal është një nga tenistët më të mirë në histori, por në moshën 19 vjeçare karriera e tij u vu në pikëpyetje.
"Do të shkruajnë historinë me Realin", Zidane konfirmon treshen sulmuese Hazard-Benzema-Asensio do të shkruajnë historinë me fanellën e Real Madridit, pas BBC – Bale-Benzema-Ronaldo. Kështu
Vajza mes lotësh tregon historinë: Mami më thoshte po u ndave, do vras veten Pjesë e rubrikës “Ka një mesazh për ty” tek E Diela Shqiptare, ka qenë një vajzë e quajtur Hybe, e cila ka rrëfyer histo
PSG bën detyrën, Kean shkruan historinë (VIDEO) Paris Saint-Germain ka marrë një fitore të rëndësishme 2-0 kundër Basaksehir në javën e dytë të Grupit H të Champions Le
Shqipja mban sekret historinë e dhimbshme, çfarë e përloti në studio Në puntatën më të fundit të "Përputhen", u transmetua takimi i Shqipes me Andin. Gjatë takimit të tyre, Shqipja i tha An
Dinamo kërkon ndihmë nga tifozët për trofetë e humbur Dinamo këtë verë nisi një organizim ndryshe, ndërsa blutë pasi kanë një kompleks ku të stërviten të cilin e kanë marrë m
James futet në historinë e NBA-së, MVP-ja me tri skuadra të ndryshme LeBron Jamesi ka shkruar sot historinë e NBA-së. Ai u bë basketbollisti i parë në historinë e NBA-së që fiton titulli
Autogoli më qesharak në historinë e futbollit (VIDEO) Marten Kuks ka qenë fytyra më tragjike e Estonisë në barazimin 3-3 ndaj Maqedonisë së Veriut në kuadër të Ligës së Kombe
Gazetarja zbardh historinë e trishtë: Vjehrra i kërkoi nuses të ndahej nga djali pasi nuk bënte fëmijë Kohët e fundit është cilësuar si cënim privatësie të pyesësh një person se kur do të sjellë në jetë një fëmijë. Kjo temë
Tirana luan sot për historinë ndaj Young Boys 1 muaj pa asnjë ndeshje zyrtare për shkak të bojkotit të kampionatit, sfida e fundit është finalja e Superkupës së Shqip