999 rezultate për

historike

Historike, shqiptarët "ndajnë" Tuzin për herë të parë nga Podgorica (FOTO LAJM) Fitorja e Koalicionit të Shqiptarëve ne Tuz po sjellë ndryshimet e para për shqiptarët atje. Që nga sot, tabelat e regji
HISTORIKE/ Marrëveshje mes Juntës ushtarake të Sudanit dhe opozitës Këshilli ushtarak sundues i Sudanit dhe udhëheqësit e opozitës kanë nënshkruar një marrëveshje për ndarjen e pushtetit p
Ditë historike për Skënderbeun, CAS sot jep vendimin final E premte, 12 korrik 2019. Ditë historike për Skënderbeun dhe futbollin shqiptar. Skuadra korçare është njoftuar nga Gjyk
U ngjit në elitë, skuadra historike "shpërfytyron" fanellën tradicionale (FOTO LAJM) Është një nga skuadra më me histori në Spanjë, por sezoni i ri i gjen me një ndryshim befasues. Ndryshe nga 109 vitet
E ardhmja e Hysajt mister, 2 klube historike në garë për shqiptarin Vijon"telenovela" Hysaj dhe serialet e saj. Shqiptari do të largohet nga Napoli, por destinacioni mbetet mister. Skua
Historike në Berat: Pa mbaruar numërimi dalin 2200 vota tepër (FOTO LAJM) Ndërkohë që në Berat po vazhdon numërimi i votave sipas rezultateve të bëra publike deri më tani, rezultojnë 2200 vota m
Momenti kur flamuri i Kosovës nderohet për arritjen historike të Majlinda Kelmendit (VIDEO) Majlinda Kelmendi është shpallur kampione në Lojërat Europiane "Minsk" 2019. Xhudistja pejane u nderua me medaljen e
Foto historike në një këndvështrim ndryshe (FOTO LAJM) Një foto e mirë e një periudhe historike mund të na tregojë vërtet shumë nga epokat e pajetuara, duke na bërë të ndihemi
VIDEO HISTORIKE/ Momenti kur Bill Clinton njofton fillimin e bombardimeve ndaj forcave serbe (VIDEO) Si dje, 20 vite më parë, SHBA së bashku me aleatët e NATO’s do të nisnin ndërhyrjen ushtarake kundër Serbisë përmes sulm
Nisi ndeshja, Kosova kërkon fitoren historike (Formacionet) Kosova do të synojë ta regjistrojë fitoren e parë në një fushatë kualifikuese për një Kampionat Evropian në përballjen e
Këto fakte historike do t'iu tregojnë edhe njëherë sa e vogël është bota (FOTO LAJM) Po ju prezantojmë me një listë të ngjarjeve historike që ndodhën në të njëjtën kohë dhe duke parë krahasimet e tyre mun
HISTORIKE/ Arbitri shqiptar do të gjykojë ndeshjen eleminatore në EURO 2020 UEFA gëzon arbitrat shqiptarë. Sektori i Gjyqtarëve në qeverinë e futbollit europian ka njoftuar FSHF-në se do t’i be
Historike, Unioni i Berlinit prek Bundesligën,bie Stuttgard (VIDEO) Union Berlin ka shkruar historinë për t’u ngjitur në Bundesliga për sezonin 2019/20. FC Union Berlin e ka mposhtur në
Trajneri i Atalantës: Arritje historike Trajneri i Atalanta-s, Gian Piero Gasperini, ka folur për "Sky Sport" pas fitores së marrë kundër Sassuolo-s, që i ka si
Mesut Özil në sheshin e xhirimeve, merr dhuratë historike nga Ertugrul (FOTO LAJM) Aktori i njohur turk, Engin Altan Düzyatan, mjaft i njohur edhe për shqiptarët me rolin e Ertugrulit, ka pasur vizitorë
"Shkrin" jugu, lindshmëria në nivelet më të ulta historike (FOTO LAJM) Në rrugicat e Dhoksatit, fshat në Gjirokastër, është thuajse e pamundur të ndeshesh me ndonjë të ri. Edhe pse popull
Përdhosën figurën e Mujo Ulqinakut, AMA i tërheq "veshin" Bes Kallakut dhe Erion Isait (VIDEO) Duke menduar se mund të tallen me çdokënd, Bes Kallaku dhe Erion Isai janë fokusuar tek Mujo Ulqinaku në emisionin e dat
Fitore historike për Liverpool, keto janë fjalët e protagonistëve The Reds arritën të bëjnë mrekullinë përballë Barcelonës teksa kthyen disavantazhin nga 0-3 në 4-3. Këto janë disa ng
HISTORIKE/ Heq dorë nga pushteti Perandori i Japonisë Perandori Akihito hoqi dorë zyrtarisht nga pushteti, duke u bërë monarku i parë i Japonisë që abdikon në më shumë se 200
Një gol larg shifrës historike, Ronaldo motivohet për t'i shënuar Interit Nuk e arriti kundër Fiorentinës, kështu që Ronaldo do të kërkojë kundër Interit golin e 600-të në karrierë. Ronaldo m