999 rezultate për

historik

Vendim historik nga UEFA, merkatoja e janarit rrezikon të zhduket Federata Ndërkombëtare e Futbollit ka një ide interesante pwr meraktot, duke eleminuar atw tw janarit. Kështu së paku k
PSG, vendi ku mblidhen yjet që spekulloheshin se do të përfundonin tek Reali Real Madrid historikisht ka mbledhur yjet më të mëdhenj në qarkullim. Pjesë e këti fakti janë dhe spekullimet të cilat h
AFP: Kosova, një historik i shkurtër i luftës për pavarësi Kosova, e cila të shtunën shënon 10 vjetorin e shpalljes së Pavarësisë, u nda nga Serbia pas shpërbërjes së përgjakshme
Vizita historike, Kim Jong Un falenderon Jugun për mikpritjen Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, e lavdëroi Korenë e Jugut për, siç tha, mikpritjen “mbresëlënëse” të delegac
Debutim historik i ekipit të Koresë kundër Zvicrës në Olimpiadën Dimërore Eikipi i unifikuar i femrave i Koresë në hokej në akull, që është vlerësuar si ngjarje historike pasi për të parën herë
"Ajo ministresha s'na dha as 5 lekë", Kumbaro reagon ndaj fjalimit historik të Robert Ndrenikës Mirela Kumbaro është e njohur për konfliktet e saj të vazhdueshme me artistët gjatë periudhës që drejton Ministrinë e Ku
Kosova bën parakalimin historik gjatë hapjes së LOD PyeongChang 2018 (FOTO LAJM) Ceremonia hapëse e Lojërave Olimpike Dimërore PyeongChang 2018 ka filluar nga ora 12:00, ku të gjitha shtetet një nga nj
Për Pacollin është historike ngritja e flamurit për qëllime sportive Flamuri i Republikës së Kosovës është ngritur për herë të parë në Pyeongchang të Koresë Jugore, ku edhe po mbahen Lojëra
Foto historike që nuk i keni parë kurrë (FOTO LAJM) Nga dy plumba që janë shkrirë në një, tek shiu i predhave që bien mbi Japoni janë disa foto të rralla historike që pas t
Partizani zyrtarizon largimin e sulmuesit Realdo Fili zyrtarisht nuk është më një futbollist i Partizanit. Klubi kryeqytetas bëri të ditur këtë të martë zgjidhjen
Rama: Jemi duke arritur marrëveshje historike me Greqinë Në mbledhjen e grupit të PS-së, kryeministri Edi Rama ka bërë një pasqyrë të vizitës së tij në forumin e Davos-it. Ra
Nimic: Takimi mes Zaevit dhe Cipras me rëndësi historike dërmjetësuesi i OKB-së për çështjen e emrit, Matthew Nimetz ka deklaruar për gazetën greke "Kathimerini" se takimi Zaev-
Historike, Koreja e Veriut i bën thirrje për "bashkim" Koresë së Jugut (FOTO LAJM) Koreja e Veriut ka bërë thirrje për bashkim me Korenë e Jugut duke u zotuar se do të "shkatërrojë" të gjitha sfidat.
Zaev: Ky vit do jetë historik për Maqedoninë Kryeministri Zoran Zaev në pres konferencën e përbashkët me sekretarin e përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg ka thë
Ahmeti: NATO inkurajon por nuk ndërhyn në çështjen e emrit Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti, pas takimit me sekretarin e përgjithshëm të NATO-së, Jens Stoltenberg, deklaroi si roli i NAT
Klopp: Kjo ishte një ndeshje historike për të cilën do të flasësh për 20 vjet Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp në përfundim të ndeshjes foli për sfidën me emocione më të mëdha këtë javë në Premi
Rama: Zyrtarizimi i gjuhës shqipe arritje historike Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka komentuar miratimin e ligjit për gjuhët në Maqedoni me 69 vota pro. "Miratimi
Zbulohet një qendër prehistorike në Izrael Një qendër e rëndësishme prehistorike që daton prej një gjysmë milionë vitesh u zbulua pranë një autostrade në pjesën qe
Osmani nga Athina: Kemi shans historik por edhe obligim që t’i japim fund çështjes së emrit Zëvendës Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, në kuadër të vizitës së so
Osmani nga Athina: Kemi shans historik t’i japim fund çështjes së emrit Zëvendës Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, në kuadër të vizitës së so