999 rezultate për

historia

Vajza 16-vjeçare çdo ditë humb kujtesën, historia e dhimbshme si nëpër filma Të humbësh kujtesën çdo ditë! Është kjo historia e 16-vjeçares amerikane Riley Horner, nga Illinois, e cila çdo ditë rij
E premtja në datë 13 është ditë e zezë? Historia e kësaj dite Dita ka mbërritur më në fund është e premtja e 13-të, kështu që bëni mirë të tregoni kujdes. Pse e premtja e 13 shtatori
Historia e kameramanit anglez: Para 22 vitesh xhiroi gjendjen në Kosovë, ndërsa dje ndeshjen (FOTO LAJM) 22 vjet pasi e kishte xhiruar gjendjen e vështirë në Kosovë, në vitin 1997, kameramani Chris James mbrëmë e xhiroi Kombë
Historia rrëqethëse 14 vjeçarit: "Mami nuk dua më të jetoj" (FOTO LAJM) Rhys do te mbushe 14 vjec ne 21 shtator, por ka humbur deshiren per te jetuar. Ai vuan nga një sëmundje shumë e rrallë,
Shkoi për muaj mjalti dhe u kthye me arkivol: Historia tragjike e të riut shqiptar Vdekja e Samir Tuzinacit nga Novi Pazari i Sanxhakut ka shkaktuar zi të madhe në këtë qytet. Ai ka udhëtuar me nusen
Sot super i suksesshëm, historia që fëmijët tuaj duhet të dëgjojnë nga artisti shqiptar (FOTO LAJM) Fillimi i shkollës përkrahë entuziazmit të fëmijëve, ndiqet dhe nga 100 porositë e prindërve në mënyrë që gjithçka të sh
"Ngjitur me Kishën, kjo është vila e re e Ramës në Dhërmi" (FOTO LAJM) Historiani Arben Llalla ka publikuar në rrjetet sociale fotografitë e një shtëpie në Dhërmi, ku sipas tij kjo shtëpi i p
Ekzekutoi njerkun se i kishte vrarë mamanë, historia e 36-vjeçarit që u plagos me plumb në Vlorë Mbrëmja e ditës së premtes në Vlorë u trondit, pasi një 36-vjeçar u qëllua me plumb, teksa ndodhej në ballkonin e banesë
Historia e dhimbshme e muzikantit sirian (VIDEO) Një histori e dhimbshme e muzikantit Muhammed Hesso nga Siria, i cili kërkon familjen e tij, ndërsa shprehet se kur ku t
"Alo policia, më erdhi burri!", historia tronditëse e gruas nga Tirana që u mbyll në dhomë për t'i shpëtuar dhunës Nuk e përballoj dot, do më vras녔. Duke iu dridhur zëri, me këtë fjali 30-vjeçarja Klodiana Xhelali kërkoi ndihmën e po
Historia përsëritet, bota zbulon një tjetër yll shqiptar (VIDEO) E pranojmë se kur i kemi ca njerëz nuk ua dimë vlerat. Po pastaj ata e ngrejnë karrierën tjetërkund dhe bota ia njeh tal
Iu vranë 5 vëllezër për një ditë, historia e dhimbshme e babait shqiptar Deri në vitin 1999 i kishte gjashtë djem. Por në një ditë të kobshme prilli Idriz Dvoranit nga Tërsteniku i mbeti vetëm
Historia që nuk dini për vajzën jashtë martese të Robertit dhe kunjat e Tunës (FOTO LAJM) Ndarja e Robert Berishës me Nora Istrefin mund të ketë zbuluar disa detaje të tjera të paditura më parë, ose që kanë qen
Historia tronditëse e futbollistit që vrau ish-të dashurën dhe ia hodhi qenve (FOTO LAJM) Bruno Fernandes, i cili ishte një nga yjet e futbollit brazilian dhe që për pak nënshkroi me Barcelonën, është lënë i li
I vranë në kufi dhe i varrosën siper njëri-tjetrit: Historia makabre e ekzekutimit të dy të rinjve shkodranë ikur të kishin pritur dhe disa muaj, ndoshta sot do të ishin gjyshër me nipër e mbesa, por Dhurata Sokoli dhe Elez Kraja
Dita Ndërkombëtare e Mëngjarashëve, historia intriguese Gëzuar Ditën Ndërkombëtare të Mëngjarashëve! Ndërsa bota dixhitale çdoherë më shumë ka sjellë avantazhe si për mëngja
Djali fshihej në varreza nga frika e të atit: Historia e pabesueshme nga Kukësi Një 47 vjeçar nga Kukësi ka rrezik të dënohet të paktën dy vjet burgim, pasi akuzohet për keqtrajtim të të dy djemve të
Edhe bakllavaja ka një histori, mësojeni Historia e bakllavës është shumë-ngjyrëshe si historia e tokave të Mesdheut dhe Lindjes së Mesme. Besohet gjerësisht, se
Ka një dorë, historia e pabesueshme e yllit të MMA Ylli me një dorë i MMA-së, Nick Newell, insiston se kontrata e tij me serinë Bellator nuk do të thotë asgjë përderisa ai
15 emra vajzash që i mbijetuan shekujve Prindërit mundohen shumë para se të vendosin emrat e fëmijëve të tyre duke kërkuar emra me kuptim, emra që kanë pas një