999 rezultate për

histori

PSG bën gati rinovimin me Cavanin, e bën lojtarin më të paguar në histori Edinson Cavani po bën gati zgjatjen e kontratën me PSG-në deri në vitin 2020. Sulmuesi uruguain ka arritur marrëveshjen
Bojan Krkic hyn në historinë e futbollit europian Bojan Krkic shënoi një nga golat e djeshëm në barazimit e Mainzit ndaj Bayernit. Ish-talenti i Barcelonës ka shënuar në
Të ndërtojmë lojtarin më perfekt të historisë së "El Clasicos"! (FOTO LAJM) E"El Clasico" padyshim është sfida që ka prodhuar më shumë spektakël dhe emocione në historinë e kampionatit spanjoll. T
Keni histori kanceri në familje? Këto 7 gjëra duhet t’i dini patjetër Përgjithësisht sëmundjet më të rënda që kanë marrë më shumë jetë njerëzish, janë të trashëgueshme, dhe për këtë arsye je
Dieta më e mirë për njerëzit që kanë fituar luftën me kancerin Rekomandimet e dietologëve për njerëzit që kanë një histori të kancerit janë të njëjta në thelb me ato që kërkojnë të je
Blushi tregon historinë e djalit që donte të bëhej polic por që e "dogji" tatuazhi kreu i LIBRA-s Ben Blushi para deputetëve socialistë ka treguar historinë e një të riu që kishte ëndër të bëhej polic, ë
Dosja Peza, historia e një “shembulli” që duan ta shesin “për shembull” Nga Mero Baze Alfred Peza po shkon para Gjykatës së Krimeve të Rënda, duke paguar kështu gjithë “gjynahet” e
Njerëzit që besojnë se janë rrëmbyer nga alienët rrëfejnë historitë e tyre rrënqethëse (FOTO LAJM) Mund të jetë shumë e lehtë të jesh skeptik rreq qenieve jashtëtokësore por disa nga këto histori që do u tregojmë mund t
Historia e Miss-it shqiptar dhe përpjekjet e vazhdueshme për t'u bërë nënë (FOTO LAJM) Alma Ajazi Bossuet mund të jetë një emër i panjohur për publikun shqiptar, por pas saj fshihet një histori e jashtëzakon
Leicesterin kërkon të shkruajë historinë në Champions, synon përmbysjen (FOTO) Kur u hodh shorti të gjithë e kishin mendar se Atletico nuk do të haste shumë probleme ndaj Leicesterit, por sfida e par
10 të verbër nën një çati, historia tragjike e familjes në Allias Në shkallaren e shtëpisë përdhese gjejmë të ulur Nexhmien, të zonjën e shtëpisë. E përhumbur, në botën e saj pa dri
Ish-deputeti i PD-së: Transformimi i sheshit “Skënderbej” shkatërron historinë e Tiranës! Ish-deputeti i Partisë Demokratike Tritan Shehu, me anë të një statusi në “Facebook”, ka shkruar se transformimi i shesh
Messi futbollisti më vendimtar në La Liga, dy gola larg historisë Lionel messi është futbollisti më vendimtar gjatë sezonit 2016-17 në La Liga. Ylli argjentinas shënoi dy gola në fitoren
Formacioni më i "pistë" në historinë e futbollit (FOTO LAJM) Agresiviteti është nja aspekt shumë i rëndësishëm në futboll për të pasur suksese, pasi tregon në dëshirë për të madhe p
Super bomba më e madhe në histori vret 36 luftëtarë të ISIS-it (VIDEO) Të paktën 36 luftëtarë të ISIS-it janë vrarë në Afganistan, pasi Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë heshur "nënën e të
"Historitë" e Instagram-it, më të suksesshme se ato të Snapchat Ka shumë njerëz që e kritikojnë Facebook-un për krijimin e “Stories” si funksion në shumë prej aplikacioneve dhe shërbim
Bayerni beson te përmbysja, historia i jep të drejtë (VIDEO) Historia në Ligën e Kampionëve ka treguar se Bayerni është i aftë që t'i përmbysë humbjet e sfidave të para. Përmbys
29 trofe në 31 vite me Milanin, Berlusconi histori suksesi Silvio Berlusconi nga sot nuk është më president i kuqezinjve, por ai mund të konsderohet si një ndër presidentët më të
HISTORIKE/ Ja çfarë ka kërkuar parlamenti italian për shqiptarët e Italisë Atdheu i dytë i shqiptarëve, i përbërë nga 467.687 shqiptarë të cilët jetojnë atje prej shumë vitesh, si dhe komunitete
Cristiano Ronaldo hyn në histori, shënon 100 gola në Champions Cristiano Ronaldo ka hyrë në histori të futbollit evropian, duke u bërë futbollisti i parë që shënon 100 gola në garat e
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.