999 rezultate për

hiqni

Si t'i shpëtoni dhimbjeve nga pickimi i kandilit të detit Kush e ka provuar e di mirë sesa e dhimbshme është djegia nga kandili. Por si të eliminoni dhimbjen? Ka disa mënyra:
Rrezikoni çdo ditë shëndetin, këto janë 9 veprimet që duhet të hiqni dorë (FOTO LAJM) Njerëzit kanë një sens që i ndohmon ata që të parashikojnë e kur janë në rrezik. Por ndodh që jo të gjitha situatat mund
Thirrja e biznesmenit që rrezikon t'i prishet biznesi: Po më hiqni bukën e fëmijëve Inspektoriati i Kontrollit dhe Mbrojtjes së Territorit, ka ndërmarrë një fushatë për prishjen e disa ndërtimeve pa leje
Si të hiqni kaloritë nga kafja e mëngjesit, 10 mënyra të thjeshta efektive Më shumë se 50% e amerikanëve e kanë traditë kafen e mëngjesit. Shumë njerëz e konsiderojnë atë mënyrën më të mirë pë
Këtë muaj do hiqni dorë nga xhelozitë, çfarë kanë rezervuar yjet për secilën shenjë Dashi Nëse jeni të hutuar në lidhje me ndjenjat tuaja për dikë, përpiquni të reflektoni dhe të qartësoheni. Mos nënvler
Nuk eshte nevoja te shkoni te estetistja, si te hiqni pushin dhe qimet e fytyres me receten bio Një nga gjërat më të bezdisshme për femrat janë qimet e fytyrës, por akoma më të bezdisshme janë metodat e dhimbshme për
Tetë mënyra si t’i hiqni qafe kërmijtë nga kopshti Shiu që ka rënë këto ditë u përshtatet shumë kërmijve Kërmijtë janë dëmtues të kopshtit. Për një kohë shumë të shkurt
Si të hiqni kaloritë nga kafja e mëngjesit, 10 mënyra të thjeshta efektive Më shumë se 50% e amerikanëve e kanë traditë kafen e mëngjesit. Shumë njerëz e konsiderojnë atë mënyrën më të mirë pë
Maska po ju acaron lëkurën? Si ta mbroni fytyrën në vazhdim Dalëngadalë po i kthehemi një normaliteti të ri dhe kjo do të thotë që ende nuk e dimë për sa kohë do të na duhet ta mbu
Si të hiqni kaloritë nga kafja e mëngjesit, 10 mënyra të thjeshta efektive Më shumë se 50% e amerikanëve e kanë traditë kafen e mëngjesit. Shumë njerëz e konsiderojnë atë mënyrën më të mirë pë
Po i hiqni vetullat gabim, 8 te verteta qe asnje estetiste nuk jua thote Nëse jeni të pakënaqur me formën e vetullave tuaja, me siguri jeni duke bërë diçka të gabuar gjatë mirëmbajtjes së tyre.
Mos hiqni dorë, çfarë kanë rezervuar yjet për sot Dashi Ju pret një ditë mjaft e favorshme, në sajë të ndikimit pozitiv të yjeve. Duhet të përvishni mëngët, por mundoh
Rrezikoni çdo ditë shëndetin, këto janë 9 veprimet që duhet të hiqni dorë (FOTO LAJM) Njerëzit kanë një sens që i ndohmon ata që të parashikojnë e kur janë në rrezik. Por ndodh që jo të gjitha situatat mund
Me 3 hapa, mënyra e duhur si t'i hiqni thonjtë me xhel në shtëpi Ndërsa karantina vazhdon, thonjtë tuaj me xhel po vazhdojnë të rriten dhe ka ardhur koha për një zgjidhje. Ne do t’ju tr
Koronavirusi: Hiqni këpucët menjëherë, paralajmërojnë ekspertët Ekspertet po paralajmërojnë se si këpucët mund të përhapin koronavirusin. Javid Abdelmoneim, një doktor i A&E, dhe vi
Mbani shënime! Shkencëtarja shqiptare zbulon 14 pikat që do t'a mbajnë larg COVID-19 nga familja juaj Koronavirusi i ri, COVID-19, ka shkaktuar 809,260 të prekur në të gjithë botën dhe 39,563 viktima. Shkencëtarja shqip
Armiqt e zemrës, hiqni dorë nga këto ushqime të përditshme Dëshironi ta mbani zemrën të shëndetshme për shumë vite me rradhë? Siç e dini, rruga drejt zemrës fillon nga stomaku, nd
Si të hiqni thonjtë me xhel në kushte shtëpie Nëse thonjtë tuaj duken kështu në ditën e kush-e-di-sa të karantinës, s’jeni vetëm, por është momenti të merrni situatën
Ju ngec interneti? Hiqni mikrovalën nga priza Nëse doni internet të shpejtë, hidhini sytë nga mikrovala në kuzhinë! Këshilla e fundit, për të shmangur ngecjen e inter
KORONAVIRUSI/ Bëni mirë të hiqni këpucët sapo hyni në shtëpi! Heqja e këpucëve para se të hyni në shtëpi mund të duket si një zakon i maniakëve të pastërtisë, por ka një arsye të for