999 rezultate për

hiqet

SHBA krerëve të Kosovës: Veproni sipas ligjit, të hiqet taksa Kosova po kalon një periudhë të vështirë si nga ana e përballjes me pandeminë e koronavirusit por në anën tjetër me pol
Të tërhiqet mocioni, rrezikon jetën e rreth 170 personave në Parlament Rreth 170 persona do të duhej të mblidheshin përafërsisht në Parlamentin e Kosovës në rast të mbajtjes së ndonjë seance.
Tërhiqet La Liga, ja kur pritet të fillojë La Liga dhe RFEF (Federata Spanjolle e Futbollit) kanë dalë me një deklaratë të përbashkët në të cilën zyrtarizojnë diçk
E shkarkoi se përhapi panik për covid-19, LDK i kërkon Kurtit të tërhiqet nga vendimi: Cënojnë koalicionin Pas shkarkimit nga pozita të Ministrit të Punëve të Brendshme, Agim Veliu nga kryeministri, Albin Kurti, LDK-ja ka thirr
''Nuk jemi heronj'', rrëfimi prekës i mjekes italiane: Nuk më hiqet mendja nga ajo që shoh në spital Ata që janë në luftë këto ditë janë pikërisht mjekët, infermjerë e farmacistë. Një mjeke kirurge në spitalin e Treviglio
245 shoferë dolën pa pyetur për "shtet", iu hiqet patenta për 3 vjet 245 shoferë nuk i janë bindur urdhrit për të mos dalë në qarkullim vetëm gjatë 24 orëve të fundit dhe për këtë arsye at
Rama me "dorë të hekurt" për ata që dalin me makina: I hiqet patenta për tre vjet Duket se urdhri për të mos lëvizur me automjete, nuk ka mjaftuar pasi të paktën 745 persona dolën pa frikë. Pikërisht
"Do t'ju hiqet e drejta përgjithmonë", Rama mesazh për bizneset Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se personat që do kapen në shkeljen e masave të vendosura për shtetrrethimin do të nd
Infektohet me koronavirus anëtari i McLaren, skuadra tërhiqet nga gara hapëse Skuadra e McLarenit është tërhequr nga Çmimi i madh i Melbournit, që pritet të mbahet të dielën dhe të jetë njëkohësisht
Tërhiqet Rangnick, nuk bindet nga projekti i Milanit? Emërimi i Ralf Rangnick në pankinën e Milan dukej një çështje e përfunduar në fillim të marsit, favorizuar nga dëshira e
Dorëhiqet kryebashkiaku i Durrësit, ja kush e zëvëndëson Kanë ndodhur sërish lëvizje në Bashkinë e Durrësit e cila drejtohej për 3 muaj nga Zhyljen Varfaj. Ditën e sotme, Var
"Mënyra e vetme që populli i Kosovës të ecë përpara", Pacolli: Të hiqet taksa 100 për qind Lideri i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka bërë thirrje që të hiqet taksa 100 për qind për mallrat që vijnë nga S
Rregulla të reja për përfitimin e KEMPI-t: Hiqet pagesa nëse qëndron më shumë se 3 muaj jashtë vendit Hyjnë në fuqi, kriteret e reja të vlerësimit të dosjeve për pagesat e paaftësisë. Shqyrtimi për përfitim të pagesës së p
​Osmani: Mustafa dhe Kurti do të takohen sërish për heqjen e taksës Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, ka thënë se do të vazhdojnë të kenë takime me partnerin e koalicionit për t’u dakord
Kurti: Tarifa 100% ndaj produkte serbe do të hiqet në 1 prill 2020 Tarifa 100% ndaj produkte serbe do të hiqet në 1 prill 2020. Kështu u shpreh kryeministri kosovar, Albin Kurti në nj
Kur do të hiqet taksa ndaj mallrave serbe dhe a do të vendoset reciprociteti, kjo është përgjigjja e Vjosa Osmanit Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, në një intervistë për Gazeta Blic, është shprehur e bindur se nuk ka dallime mes Lëv
Tërhiqet qeveria, nuk ka kulla te Teatri Kombëtar Bashkia e Tiranës ka njoftuar se është anuluar marrëveshja me kompaninë “Fusha sh.p.k” për të ndërtuar Teatrin Kombëtar
VMRO-ja nuk tërhiqet: Deputetët e përjashtuar nuk do të jenë pjesë e listave Grupi i deputetëve të pavarur nga VMRO-DPMNE-ja nuk do të jetë pjesë e listave në zgjedhjet e parakohshme parlamentare.
Nëse Manchester City i hiqet titulli i 2014 dhe i jepet Liverpoolit, tifozët kanë një kërkesë të veçantë Steven Gerrard ishte fytyra më tragjike e Liverpoolit në sezonin 2013/14, atëherë kur kishte rrëshqitur në ndeshjen ndaj
Vuçiç: Serbia nuk do të diskutojë për statusin e Kosovës pa u hequr taksa Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar në Munih se Beogradi nuk do të flasë me Prishtinën për statusin e K