999 rezultate për

himnin

Himni kombëtar bëhet pengesë për deputetët e VMRO-së Deputetja e Maqedonisë nga radhët e VMRO-së, Liljana Zaturovksa, gjatë fjalës së saj në Kuvend gjatë seancës për zgjedhj
Zaev: Jam kundër ndryshimit të Kushtetutës për himnin, flamurin dhe stemën Kreu i LSDM-së, Zoran Zaev, i cili ka qenë i ftuar në një debat të hapur, ka thënë se Gruevski po e mban peng shtetin.
Indianët thyejnë rekordin botëror, mbi 500 mijë veta këndojnë himnin kombëtar Një gjysmë milioni indianë kanë thyer rekordin botëror për numrin më të madh të personave që kanë kënduar njëkohësisht n
PËRGJIMET/ Polici këndon himnin në komision, irritohen deputetët(VIDEO) Sot është zhvilluar Komisioni Parlamentar Hetimor për çështjen e përgjimit dhe pjesë e saj ka qenë edhe oficeri i polici
Osmani: Shqiptarët asnjëherë nuk e kanë shfrytëzuar himnin e Maqedonisë Zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani, në një intervistë, ka thënë për TV Nova se qytetarët shqiptarë në Maqedoni asnjëherë
Menduh Thaçi betohet: Unë do ta ndërroj himnin e Maqedonisë! (VIDEO) Partia Demokratike Shqiptare ka mbajtur sonte tubimin e radhës në sheshin e qytetit të Tetovës. Menduh Thaçi, gjatë
Shpërthen festa me heronjtë e Kombëtares, De Biasi këndon himnin (FOTO LAJM) Heronjtë e Kombëtares sonë janë zhvendosur në "Fun Zone" për të festuar fitoren e parë të arritur në një Europian së bas
Emocionuese/De Biasi këndon himnin e Shqipërisë gjatë intervistës (VIDEO) Gianni De Biasi ka konfirmuar edhe një herë se ndihet shqiptar jo vetëm me letra. Gjatë një interviste për gazetarin
Emocionuese/ De Biasi i përlotur këndon himnin shqiptar Trajneri i kombëtares kuqezi është parë i emocionuar në pritje për të nisur sfida kundër Rumanisë në stadiumin e Lionit.
Francezët mësojnë himnin shqiptar (VIDEO) Francezët do të nderojnë Himnin e Flamurit në ndeshjen Francë­ Shqipëri që do të zhvillohet sot në mbrëmje në Marsejë.
Taulant Xhaka: Himnin tonë do ta këndojë edhe Graniti Taulant Xhaka ka thënë se është i gatshëm për lojë pas lëndimit që pasoi javë më parë me Baselin Mesfushori i Kombëta
Sfidë me lemzën, ja kush fitoi (VIDEO) Lemza është një fenomen që shpesh bëhet jo vetëm shqetësuese por dhe bezdisëse për të gjithë ne. Në një betejë me lemzën
Turqit fishkëllejnë himnin francez (VIDEO) Tifozët turq nuk kanë respektuar himin francez dhe për rrjedhojë as viktimat në Paris si pasojë e sulmeve terroriste.
Tifozët anglezë do të këndojnë himnin francez Tifozët anglezë do të solidarizohen me popullin e Francës, gjatë miqësores që zhvillohet të martën në Wembley. Anglez
De Biasi këndon "Xhamadani vija-vija"(VIDEO) Edhe nëse e quan tani "Gani", nuk do të ishte gabim. De Biasi është gjithmonë e më shumë një shqiptar, jo vetëm nga pas
Rrëfimi i Durmishit: S'jam tradhtar, FSHF-ja u zgjua vonë Ai ka lindur në Danimarkë, por me origjinë është nga Kamenjani i Tetovës. Luan për ekipin e Brondby-t, ndërsa tani është
Durmishi: Më rrënqethi himni danez Mbrojtësi shqiptar i Tetovës, Riza Durmishi, ka thënë se është ndier shumë i emocionuar kur dëgjonte himnin e Kombëtares
Ja si këndohet himni shqiptar në Danimarkë (VIDEO) Mijëra shqiptarë në stadiumin në Kopenhagen kanë kënduar njëzëri himnin shqiptar. Në videon e mësipërme mund të ndiqn
Përse shumë himne kombëtare tingëllojnë thuajse njëlloj? Disa nga himnet kombëtare në botë janë shumë të ngjashme me kompozime të tjera. Është kjo për shkak të huazimit të notav
Edhe Lista Serbe respekton himnin e Kosovës (VIDEO) Kuvendi i Kosovës po mban seancën solemne në kuadër të shënimit të Ditës së Paqes. Seanca e cila ka nisur me intonim të
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.