999 rezultate për

himni

Rreth flamurit të përbashkuar! Studentët këndojnë himnin dhe bëjnë thirrje për bashkim (VIDEO) Rreth flamurit të përbashkuar/ Me një dëshirë dhe një qëllim! Këto janë strofat që po mbizotërojnë sheshin para Minis
Gafë e paparë, Interi prezantohet me himnin e Milanit në Kinë (VIDEO) Një gjë e pazakontë ka ndodhur në Kinë me dy klubet milaneze, Inter dhe Milan. Në një ambjent sportiv të klubit zika
Gruaja i vendos himnin e Championsit, shikoni reagimin e çuditshëm të Zidane (VIDEO) Ish-trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka pasur një karrierë të suksesshme te madrilenët ku arriti që të fitojë p
Rumania synon që të ndal himnin e Kosovës në ndeshje basketbollistike Çështja e shtetit të Kosovës është bërë temë edhe njëherë në sport. Pas Spanjës që s’lejoi karateistët kosovarë të marri
Mali i Zi vendos një ligj nacionalist që mund të ndikojë edhe te shqiptarët Qeveria e Malit të Zi i miratoi ndryshimet në Ligjin për Simbolet Shtetërore dhe Ditën e Shtetësisë së Malit të Zi, të c
BBC: A do të pajtohet Serbia me Kosovën në vitin 2019? Me t’u afruar 20 vjetori i bombardimeve të NATO-s, duke se në ajër po ndihet pajtimi, BBC britanike në tekstin me titull
Këndoi himnin amerikan, shtatë vjeçarja mahnit edhe Ibrahimovicin Los Angeles Galaxy u kthyen te fitorja pas 2 humbjeve radhazi në kampionatin amerikan të futbollit dhe këtë e bëjnë duke
Legjenda gjermane: Ozili përtypte çamçakëz, s’e këndonte himnin Së fundmi edhe legjenda gjermane Franz Beckenbauer është përfshirë në debatin për dështimin e Kombëtares gjermane në Bot
Ende pa filluar, ky ishte veprimi i shqiptarëve të Zvicrës para ndeshjes me Suedinë (VIDEO) Kombëtarja e Zvicrës ka një numër të madh kombësish në përbërjen e saj, ku shumicën e të huajve e përbëjnë shqiptarët.
Ozil tregon arsyen se përse nuk e këndon himnin e Gjermanisë Gjermania pas humbjes me Meksikën, ndodhet me zero pikë në grupin F, dhe tashmë do i duhet një fitore kundër Suedisë që
Mediat zvicerjane sulmojnë Granit Xhakën për një arsye krejtësisht qesharake Mesfushori me origjinë shqiptare, Granit Xhaka i ka surprizuar të gjithë në fillimin e ndeshjes, pasi është parë duke kë
Sot është përvjetori i himnit, këto janë vargjet që nuk u lejuan Himni Shtetëror i Republikës së Kosovës sot mbush një dekadë nga miratimi në Kuvendin e shtetit të ri, që kishte shpallu
Pas 105 ndeshjesh, Granit Xhaka këndon himnin zviceran Granit Xhaka pas 105 ndeshjesh me Kombëtaren Zviceriane për herë të parë ka kënduar himnin zvicerian. Në momentin ku
Pavleski: Këndimi i himnit kombëtar me shtyu të hyj në Kuvend Për rreth 4 orë e priti klientin e tij të dalë nga paraburgimi në Shutkë. Kjo për shkak se administratorët e Gjykatës Th
Era bën boom! Rekord klikimesh brenda pak orësh për këngën e Botërorit (VIDEO) Himni zyrtarë i Botërorit "Rusia 2018" ku do të marrë pjesë edhe këngëtarja e nderkombëtarizuar, Era Istrefi, tashmë esh
Lajm i mrekullueshëm: Era Istrefi këndon himnin e Rusia 2018 Era Istrefi do të jetë këngëtarja e himnit zyrtar të Kupës së Botës që do të mbahet në Rusi në qershor në një duet me Wi
Era Istrefi, zëri i himnit të Kampionatit Botëror Rusia 2018 Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Era Istrefi njihet për stilin unik. Era Istrefi është e vetmja këngëtare shqi
Ngjiten pas 4 vitesh në Bundesligë, festojnë duke kënduar himnin e Juventusit (VIDEO) Pritja ka marrë fund, ekipi i Nuremberg pas 4 sezonesh do të rikthehet të jetë pjesë e elitës së futbollin gjerman, në “
Fisnik Ismaili shpjegon pse e respektoi himnin e Kosovës në Parlament (FOTO) Ngritja në këmbë e disa deputetëve të dorëhequr të Lëvizjes Vetëvendosje, ngjalli shumë reagime, sidomos pasi dihej qënd
Trump harron fjalët e himnit kombëtar, kryqëzohet nga ndjekësit (VIDEO) Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka nxitur reagime të ashpra kur po këndohej himni para fil