999 rezultate për

himare

Arrestohet 30-vjeçari në Himarë, për çfarë akuzohet Policia e Vlorës ka bërë ndalimin e shtetasit në kërkim T.V., 30 vjeç, banues në Piqeras, Himarë. Strukturat e Polici
Shqipëria lëkundet sërish nga tërmeti, ku ishte epiqendra (FOTO LAJM) Pas dy tërmeteve të fuqishme që ranë mbrëmjen e djeshme në Himarë, toka është lëkundur sërish. Instituti i Gjeoshkenc
Fredi Bejleri, i akuzuar për masakrën e Peshkëpise shkakton kaos në mbledhjen e Bashkisë së Himarës Është shoqëruar me tensione dhe kërcënime mbledhja e sotme e Këshillit të Bashkisë së Himarës, i cili doli në një vendim
Fortuna mbyt anijen turistike në Himarë (VIDEO) Një anije e cila shërbente për turizëm është mbytur në bregdetin e Himarës. Për fat nuk ka patur njerëz në bord dhe sipa
Artan Hoxha nxjerr videon, ekstremisti Karathano duke shëtitur lirshëm në Himarë (VIDEO) Gazetari Artan Hoxha ka postuar në Facebook-un e tij një video të disa viteve më parë ku shihet ekstremisti grek që puno
EMRI/ E rëndë në Himarë, një person gjendet i varur Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Himarë, ku raportohet se një 60-vjeçar është gjetur i varur në litar pra
Rama nxjerr në "shitje" Vlorën, Himarën dhe Sarandën (FOTO LAJM) Qeveria duket se ka ndryshuar sërish taktikë së fundmi lidhur me blloqet e lira të naftës duke kaluar nga strategjia “op
Gjendet një person i pajetë në Himarë Policia e Himarës bën me dije se ka gjetur një person të pajetë në rrugë. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e kaluar dhe s
10 vjedhje në pak muaj, kapet "super hajduti" në Himarë Policia ka vënë në pranga një person në Himarë pasi akuzohet se ka kryer disa vjedhje banesash. Policia ka bërë arre
“Rama me helikopter nga Vlora në Himarë për një drekë” (VIDEO) Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka nëpërmjet një videoje në rrjetin social Facebook ka treguar se Rama ka shk
Artan Fuga: Si mund ta kërcënojnë ekonomikisht pogradecarët Korçën, Himarën, Vlorën e Durrësin! Mëngjesi ka çelur. Nga ana e gjolit vjen një aromë e mirë barishtesh të tretura në ujëra të ëmbla. Në Pogradec, të nises
HIMARË/ Aksident i frikshëm, makina përfundon në det (FOTO LAJM) Një aksident ka ndodhur ditën e djeshme në zonën pranë portit në Himarë. Siç mund t'a shihni edhe nga fotot në galeri
Ditë zie për Piro Dhimën, humb njeriun më të afërt (FOTO LAJM) Piro Dhim, kampioni olimpik i Greqisë me origjinë nga Shqipëria është duke kaluar ditë të vështira. Mediat greke rap
Grekët i nxjerrin të "palarat" Ramës: Ka 6 vila, restorantë e pishina në Himarë Televizioni grek "Star TV" ka sulmuar hapur kryeministrin Edi Rama me pretendimin se po kërkon të ndërtojë në tokat e mi
Tahiri i implikuar në ngarkesën 800 kg drogë peshkarexha "Fatima" në Himarë? Prokuroria e Krimeve të Rënda ka prezantuar sot provat kundër ish-ministrit Saimir Tahiri dhe si përfundim gjykata vendo
Plagosi të riun dhe taksistin në Himarë, kapet autori Policia e Vlorës ka vënë në pranga shtetasin Gentjan Binishi, 34 vjeç, banues në Kuçovë. Ai akuzohet se është një nd
Himarë, dy pasagjerët qëlluan shoferin pasi nuk arritën t’a grabisin Policia ka zbardhur ngjarjen e Himarës të ndodhur mbrëmë ku një shofer taksie u grabit dhe u dhunua nga dy persona.
I shkuan si pasagjerë, taksistit i bëjnë atentat në mes të Himarës Një shofer taksie është plagosur me armë zjarri në Aksin rrugor Himarë-Llogara nga dy pasagjerët. Mësohet se i plago
Një bombë aviacioni gjendet në Himarë, bëhet shpërthimi i kontrolluar Një bombë shpërthyese aviacioni është gjendur në Himarë ku më pas Policia ka bërë edhe shpërthimin e kontrolluar. St
Gjendet gomonia e vjedhur dje në Himarë Gomonia e vjedhur mbrëmjen e djeshme në Himarë wshtw gjetur. Policia bën me dije se pas kontrolleve të saj dhe banorë