999 rezultate për

himarĂ

Ushtaraku i Marinës zbardh detajet: Si u nis gomonia me 2 tonë drogë nga Himara Ish-kryeministri Berisha ka reaguar pas lajmit të kapjes së gomones me 2 tonë drogë në Greqi. Me anë të një postimi
"E keni peshqesh nga Himara", përgjigja që po marrin shqiptarët e bllokuar në Kakavijë dhe Kapshticë Që prej mesnatës së djeshme mijëra shqiptarë janë bllokuar në doganat e Kapshticës dhe Kakavijës duke shkaktuar radhë të
Rrugët e Himarës mbushen me: "Himara është Greqi" Mjaft rrugë të bregut si edhe në Himarë janë mbushur këto ditë me mbishkrimin "Himara është Greqi". Dyshohet se shkri
I riu plagos me gomone 19-vjeçarin nga Himara Një 26-vjecar banues në Tiranë, në plazhin e në plazhin e Potamit, Himarë, në brendësi të detit, ka plagosur lehtë nga p
LISTA/ Birra, suko, jufka, konserva, djath bebe... mallrat e falsifikuara që s'duhet të blini (FOTO LAJM) Policia ka kryer tre aksione të ndara nga njeri-tjetri sot në Tiranë ndaj falsifikatorëve të produkteve ushqimore duke a
A e dini se përse po na ha kanceri? Ja përgjigja (FOTO & VIDEO) Policia e Tiranës arrestoi sot babë e bir me akuzën e falsifikimit të produkteve ushqimore duke publikuar edhe një video
Dalin pamjet e bodrumit, ja ku falsifikohej vaj Himara dhe salca Fagero (VIDEO) Policia e Shtetit mëngjesin e sotëm ka vënë në pranga babë e bir të cilët falsifikonin mallra ushqimor dhe më pas i hidh
MARKAT/ Kishin mbushur tregun me vaj ulliri dhe salcë domatesh false, arrestohen babë e bir Operacioni “Kimisti” ka prangosur atë e bir, të akuzuar për prodhim e shitje artikujsh dhe mallra industrialë/ushqimorë
"Në dorë armët do t'i mbajmë...", himariotët ankohen tek Basha: Rama po bën genocid...(FOTO LAJM) Disa banorë të Himarës të kryesuar nga ish-deputeti Nikollaq Neranxi iu bashkuan sot çadrës së protestës së opozitës par
HIMARA/ Dule dhe OMONIA mblidhen sot në Katedralen Ortodokse në Tiranë (FOTO) Qeveria shqiptare është duke u përballur me presione nga Greqia zyrtare për shkak të planit për të prishur disa ndërtesa
Greek MEP discuss Himara in the EC, Hahn has a response for them Two days after submitting to the European Commission an amendment which sought to protect the rights of minorities in Al
Historianët rus, 300 vjet më parë: Himara është Shqipëri e vogël Himara, ku populli është i lirë, që quhet Shqipëria e Vogël (flitet edhe greqisht)”. Rusisht: Yest’ takzhe provintsiya
Himara acaron marrëdhëniet Tiranë-Athinë, Greqia kërcënon Shqipërinë me integrimin Marrëdhëniet mes Greqisë dhe Shqipërisë po karakterizohen nga një klimë e ftohtë muajt e fundit me deklarata dhe kundër
Përdhunoi të miturën në mesnatë, arrestohet 23-vjeçari nga Himara Të Blutë e Vlorës kanë arrestuar një 23-vjeçar, pasi akuzohet se ka përdhunuar një minorene. Sipas të dhënave zyrtare
Himara në protestë kundër projektit të qeverisë Banorët e Himarës do të zhvillojnë sot një protestë kudër qeverisë dhe synimeve të saj për këtë zonë. Qeveria ka pla
44-year-old arrested over death of Russian tourist Police arrested today Fatmir Kuci after a Russian was killed yesterday in Himara not swimming far from the beach. He was
Top 10 plazhet e Mesdheut, mes tyre edhe Himara (FOTO LAJM) Kur po i afrohemi gjithmonë e më tepër temperaturave shumë të larta dhe kohës së plazhit tabloidi britanik "Daily Mail"
Rama and Dule discuss Himara and minorities The head of PBDNJ party Vangjel Dule asked PM Rama to discuss minority rights and their representation. According to Dul
Rama-Dules: Himara është Shqipëri, jo minoritet Kryetari i PBDNJ-së Vangjel Dule thirri në një interpelancë kryeministrin Edi Rama për respektimin e të drejtave të mino
Ne himarjotët jemi shqiptarë - intervistë me vetveten Nga Petro Marko Pra ç’jemi ne? Shqiptare! Po pse e humbem gjuhen? Une do te them ato qe di: Pse nenat plaka, gjyshet