999 rezultate për

hillary

Bill dhe Hillary Clinton vizitojnë Kosovën, zbulohet axhenda Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, sot vjen për vizitë në Kosovë. Presidenti Clinton d
Madeleine Albright i bëhet bust në Prishtinë: Pritet të vizitojnë Kosovën bashkë me Hillary-n Madeleine Albright, ish- sekretare e SHBA-vë që dha kontribute në çlirimin e Kosovës, do të derdhet në bronz në Prishtin
Hillary Clinton vjen në Kosovë Kosova më 12 qershor shënon përvjetorin e 20-të të çlirimit dhe hyrjes së trupave të NATO-s në vendin tonë Për të nde
Hillary hedh akuza të rënda ndaj Trump për vrasjen e gazetarit saudit Ish-sekretarja amerikane e Shtetit dhe kandidatja e Partisë Demokratike për zgjedhjet presidenciale 2016 në SHBA, Hillar
Shok në Shtëpinë e Bardhë, Ivanka Trump bën gabimin e madh si Hillary Clinton Ivanka Trump ka bërë të njëjtin gabim si Hillary Clinton. Këshilltarja e presidentit ka përdorur llogarinë personale të
Lewinsky rrëfeu 20 vjet më vonë skandalin e lidhjes me Bill Clinton, si reagoi Hillary Skandali Clinton-Lewinsky ka qenë përherë në qendër të vëmendjes së mediave, pavarësisht se kanë kaluar shumë kohë.
Skandali i bujshëm i Bill Clintonit, flet për herë të parë Hillary Së fundmi Hillary Clinton i ka dalë në mbrojtje bashkëshortit të saj në lidhje me skandalin seksual të para 20 vjetëve.
Serbët në alarm: Clintonët sërish në mbrojtje të Kosovës Mediat serbe, gjatë ditës së sotme kanë raportuar se familja Clinton është përfshirë sërish në çështjen e Kosovës. Si
Hillary Clinton thyen dorën pas rrëshqitjes në vaskën e resortit në Indi (VIDEO) Hillary Clinton ka thyer dorën gjatë qëndrimit të saj në Indi, teksa rrëshqiti nga vaska në hotelin me 5 yje ku po qëndr
Momenti kur Hillary Clinton bie nga shkallët (VIDEO) Vizita e Hillary Clinton në Mandu, Indi të hënën nuk kaloi pa u vënë re nga mediat vendase por edhe botërore, kjo për sh
Zjarr në shtëpinë e Bill dhe Hillary Clintonit Një zjarr ka shpërthyer në një dhomë gjumi në shtëpinë e Bill dhe Hillary Clintonit, në pasditen e së mërkurës, në Shapa
Jahjaga takohet me Clinton, këto janë fjalët e saj Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga është takuar me ish- sekretaren amerikane të Shtetit, Hillary Clinton. Një
Publikohet letra frymëzuese që Hillary Clinton i ka shkruajtur vetes në adoleshencë Ish-kandidatja presidenciale Hillary Clinton do të sjellë letrën e saj drejtuar vetes si adoleshente. Ajo shpreh në mëny
“Trump është mburravec”, Bushi i vjetër ka votuar për Hillary Clintonin Ish-presidenti republikan, George H.W. Bush (1989-1993), në zgjedhjet e fundit presidenciale amerikane, votoi për kandid
Do habiteni nga sasia e orëve që Hillary Clinton i ka kushtuar lookut të saj Hillary Clinton është një nga gratë më të famshme në fushën e politikës botërore. Vetëm disa muaj më parë ajo i humb
Autobiografia e re, Hillary Clinton i fajëson të gjithë për humbjen e zgjedhjeve Hillary Clinton po përgatitet edhe njëherë t’i bjerë Amerikës rreth e rrotull por këtë radhë për të promovuar autobiogra
Martin Shkreli ofroi 5 mijë euro për t'i shkulur flokët Hillary Klinton Padyshim që të gjithë e njohin Martin Shkrelin.Ai është një nga shqiptarët më të urryer në botë. Kjo për shkak se 34-
Hillary Clinton flet për herë të parë për tradhëtinë e Billit ndaj saj Padyshim që janë një nga çiftet me të dashur dhe më të njohur në botë. Hillary dhe Bill Klinton përvec ksaj janë edhe
Trump sulmon Prokurorin e Përgjithshëm Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, ka kritikuar Prokurorin e Përgjithshëm, Jeff Sessions, njëherësh ish aleatin e tij,
Avokatja ruse mohon të kishte informacione të dëmshme për Hillary Clinton Avokatja ruse, e cila u takua me Donald Trump Jr. ka mohuar të kishte çfarëdo lloj informacioni të dëmshme për Hillary C