999 rezultate për

hidrocentralin

Turia zhduk qytetin 12 000 vjeçar për një hidrocentral (FOTO LAJM) Hasankeyf në juglindje të Turqisë konsiderohet si një prej vendbanimeve më të vjetra që vazhdojnë të jenë të banueshme n
Shqipëria fiton gjyqin për hidrocentralin e Kalivacit ndaj Becchettit Shqipëria ka arritur që të fitoj gjyqin në arbitrazh kundër kompanisë së së Françesko Beketit në lidhje me ndërtimin e h
Lumi i Shalës jepet me koncesion, HEC-i 100 milionë USD mbi të Kohëve të fundit mund t’ju ketë qëlluar të shihni nëpër rrjetet sociale disa foto mbresëlënëse nga një lumë në Veri të S
MEI: Fabrikimi i radhës nga PD kishte të bënte me hidrocentralin e Skavicës Pas deklaratës së Grida Dumës, lidhur me çështjen e hidrocentralit të Skavicës, ka reaguar Ministria e Energjisë dhe Ind
Ilir Meta inaguron hidrocentralin "HEC Vlushë" në Çorovodë (FOTO LAJM) Kryetari i Kuvendit, z. Ilir Meta mori pjesë në inaugurimin e një vepre shumë të rëndësishme të hidroenergjisë, “HEC Vlu
Rritet niveli i ujit në hidrocentralin e Fierzës Reshjet e ditëve të fundit kanë përmisuar disi nivelin e ujit në hidrocentralin e Fierzës, i cili prej disa ditësh nuk p
Bllokohen sërish punimet në hidrocentralin e Mirditës Bllokohen serish punimet e nje hidrocentrali ne Qafe Molle te Mirdites. Banoret qe nuk kane arritur ende nje marrveshje
Firma greke DEI do të ndërtojë hidrocentralin e ri në Maqedoni Investimet në projektet zhvillimore në Maqedoni do të jetë prioritet i kompanisë greke DEI. Kompania shtetërore greke p
PS: Privatizimi i HEC-eve, 125 milion euro të humbura Partia Socialiste është kundër shitjes së katër Hidrocentraleve të Ulzës, Shkopetit, Bistricës 1 dhe 2, ndërsa akuzon qe
Berisha në Pukë, inaguron hidrocentralin Dardha 1 Kryeministri Berisha merr pjesë sot në ceremominë e inaugurimit të hidrocentralit Dardha 1 në Pukë. Ai shoqërohet nga mi
Situata sot në HEC-e, e qëndrueshme Ministria e Energjitikës Tranporteve dhe Telekomunikacionit njoftoi sot situatën më të fundit nga HEC-et ku mësohet se j
Rriten prurjet, Meta inspektim në Vaun e Dejës Ministri i Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjitikës, Ilir Meta, i shoqëruar nga kreu i KESH-it, Engjëll Zeqo, ka inspektuar
Prifti: Negociata me Kosovën për hidrocentralin e Zhurit Ministri i Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës, Dritan Prifti, deklaroi sot se “jemi në negociata me qeverinë e Kosovës
Vazhdojne shkarkimet ne hidrocentralin e Fierzes Edhe pse janë pakësuar prurjet, niveli i ujit ne hidrocentralin e Fierzes vazhdon te qendroje mbi piken maksim