999 rezultate për

hibride

Ferrari SF90 Spider, makina hibride me 1000 kuaj fuqi (FOTO LAJM) Ferrari SF90 Spider është versioni i ri, kabriolet, por tashmë hibrid, i SF90 Stradale. Super-makina ka një çati meta
Makina hibride e sportive, zbulohen makinat që përdorin agjentët e SHISH në Shqipëri Nëse keni pyetur ndonjëherë veten se cfarë makine luksoze përdorin agjentët e SHISH, të jeni të sigurt se asnjë lloj pre
BMW përditëson dy versionet hibride të Series 5 Kompania prestigjioze gjermane e veturave, BMW, për këtë verë ka përditësuar modelet hibride aktuale të Series 5, më sak
Toyota tërheq një milion mjete nga tregu, ja pse Toyota Motor Corp tha të mërkurën se planifikoi të tërheqë rreth një milion automjete, duke përfshirë modelin e vet Priu
Fevziu: Fushatë hibride, çfarë do ndodhë pas 25 qershorit Gazetari Blendi Fevziu me anë të një shkrimi ka analizuar fushatën elektorale e cila sipas tij është e çuditshme. Si
"Zef Lush Marku", shkolla e parë shqiptare me klasa hibride Sot, për herë të parë në kuadër të Pilot projektit Klasë Hibride, në orën e Lëndës së Informatikës është mbajtur orë mës
Putin po zhvillon luftë të fshehtë kundër Ukrainës, tronditet Poroshenko Presidenti ukrainas Petro Poroshenko, ka deklaruar në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së, se Rusia po zhvillon një luftë
Veliaj lë autobusin dhe merr makinë hibride: Mercedesi harxhonte shumë Kreu i Bashkisë së Tiranës ka surprizuar teksa pas udhëtimit me autobus ai ka marrë një makinë hibride. Sipas tij, Merce
Google plane për pajisjen hibride 2 në 1 Google është duke e përgatitur një linjë të pajisjeve hibride të Chromebook që do të bazohen në dy sisteme operative; Ch
Maqedonia, demokraci hibride! Në raportin vjetor të Fredoom House, "Vendet në tranzicion 2014", ka kritika të ashpra ndaj Maqedonisë. Shteti i Maqe
Bentley prezanton modelin e makinës hibride (FOTO-LAJM) Këto janë fotot e para të Benltey hibride që pritet të dalë në shitje gjatë vitit 2017. Me sistemin hibrid fuqia e maki
Peugeot punon për makinën hibride me ajër Peugeot pritet të nxjerrë në shitje vitin që vjen makinën parë hibride me ajër. Me sistemin e ri të motorit “Hibrid Aj
Land Rover prezanton modelet e saj të para hibride Land Rover ka prezantuar modelet e saj të para hibride, Range Rover Hybrid dhe Range Rover Sport Hybrid. Të dy modelet d
Demokracia, Shqipëria regjim hibrid si Tunizia "The Economist" e rendit Shqiperine tek regjimet hibride për demokracinë, në një klasifikim që perfshin 37 shtete dhe 14
Porsche me 961 i përgjigjet Ferrarit 458 (FOTO LAJM) Nga baza e prodhuesit gjerman Porsche, vjen lajmi i cili konfirmon zhvillimin e modelit me shenjën e koduar 961. Ky mode
Shfaqen në rrugët e Tiranës makinat e para hibride Në rrugët e Shqipërisë mund të shikosh së fundmi makina hibride, prodhime japoneze që kërkojnë shumë më pak karburant se
BMW i8 Concept (FOTO LAJM) Shenja e shkronjës së vogël "i", të rikujton modelet e Hyundai-t, por këtë herë bëhet fjalë për vijën speciale të modele
Makinat hibride vendosin rekordin e ri të paradës më të qetë Mbi 200 makina hibride bënë një shëtitje 20 minutëshe rreth qytetit Madison, Wisconsin për të thyer rekordin botëror ekz
Jaguar C-X75, super-makina hibride në 2013-n (FOTO LAJM) Jaguar C-X75 është një veturë elektrike hibride me prizë që punon si Chevy Volt, me fuqi elektrike që rimbushet nga një
The Economist: Shqiperia, demokraci hibride Klasifikimi i Shqiperise te regjimet hibride poshte vendeve fqinje u hedh nje hije te forte dyshimi te gjitha pretendime