999 rezultate për

hetuesit

Aplikimet për tu bërë pjesë e FBI-së shqiptare, ambasada amerikane bën njoftimin e rëndësishëm Ambasada amerikane në Tiranë ka inkurajuar të gjithë personat që përmbushin kriteret e kërkuara të aplikojnë për pozicio
Ndalohet Nasim Haradinaj, refuzon hetuesit e Speciales, kërkon Policinë e Kosovës ta arrestojnë Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve, Nasim Haradianj është arrestuar nga zyrtarë të Speciales. Haradinaj pak koh
Hetuesit e zbulojnë, Suarez i kishte të gatshme përgjigjet për testin e pasaportës italiane (FOTO LAJM) Shtetësia italiane e Luis Suarez u mor përmes një mashtrimi. Kjo është ajo që një hetim nga Guardia di Finanza dhe Pr
Klinaku: Hetuesit e Specialës nuk bën bastisje në zyrat e OVL e UÇK-së, me ta kemi pi kafe Sekretari i OVL së UÇK-së, Faton Klinaku, ka mohuar zërat se kinse hetuesit e Dhomave të Specializuara kanë kryer bastis
"Dy akuzat në '80 për motrën dhe takimin me Camajn', rrëfimi i ish-kryehetuesit për Kadarenë Sot, të gjitha faktet janë të mjaftueshme për të vërtetuar se shkrimtari Ismail Kadare ka qenë nën ndjekjen e Sigurimit
"Armët në Kishë i ka futur Sigurimi", fjalët e ish-hetuesit që u pushkatua për shpërndarje traktesh Publikohet historia e panjohur e Pjerin Kçirës nga qyteti i Shkodrës i cili menjëherë pas mbarimit të Luftës u mobilizua
DETAJET/ E shtruar në psikiatri, Blerta Josifi mund të përfundojë në burg Blerta Josifi, 34 vjeç, është vajza e vetme e mbijetuar nga tragjedia e ndodhur të enjten mbrëma në zonën e Kombinatit n
Arrestohet 35 vjeçari në Prishtinë, dyshohet për ngacmime seksuale, dhe mashtrim Me datën 05.06.2020 nga hetuesit policor të stacionit të Jugut në Prishtinë, është arrestuar një person i dyshuar për ve
Ekzektuan 27-vjeçarin, hetuesit britanikë publikojnë fotot e shqiptarëve Hetuesit britanikë kanë publikuar fotot e dy shqiptarëve, të dyshuar për ekzekutimin e një shqiptari para një viti. G
Hetuesit zbulojnë vrasësin shqiptar që Sonya-n e bëri vejushë: Po kërkonin një fantazëm Autoritetet gjermane kanë zbardhur identetin e shqiptarit që akuzohet se ka vrarë burrin e 28 vjeçares, Sonya K. 28- vje
Aksidenti tragjik i Bryant, gjenden trupat e viktimave (FOTO LAJM) Aksidenti tragjik qw i mori jetwn Kobe Bryant, vajzws sw tij dhe shtatw personave tw tjerw ndodhi nw njw reliev tepwr tw
Treni përplas këmbësorin, ndërron jetë 56 vjeçari Një person ka ndërruar jetë pasi është përplasur nga treni rreth orës 06:15, në fshatin Klinavc-Klinë. Viktima është
Atentati në Shkozet, hetuesit nxjerrin thesin me dosjet sekrete që mbante prokurori Janë zbardhur pamjet e disa prej dosjeve të gjetura nga grupi hetimor pas atentatit ndaj prokurorit Arjan Ndoja, ku mbet
Çfarë e lidh vrasjen mafioze të gazetares malteze me grupet kriminale shqiptare? Hetuesit besojnë se dy nga “kriminelët më të rrezikshëm të Maltës” mund të kenë përdorur kontaktet e tyre me mafian shqi
Porosisin fustane, iu dërgohen 24,800 pilula ekstazi Dy blerës austriakë morën një dërgesë me 24 800 pilula ekstazi së bashku me dy fustane të porositur online, raportoi sot
Porositin fustane në internet, iu vjen pakoja me lëndë narkotike Një çift austriak përfundoi me 24.000 pilula ekstazë, megjithëse kishte urdhëruar dy fustane në internet, tha policia në
Gjendet i pajetë boksieri shqiptar Një 27-vjeçar shqiptar është gjetur i pajetë në një pyll në Dölauer Heide të Gjermanisë. Zbulimi i tij u bë rastësisht
Vezë në sqetull, kripë dhe rrahje ditë-natë: Torturat çnjerëzore të komunistëve ndaj një vajze 20 vjeçe (FOTO LAJM) Regjimi diktatorial i vendosur në Shqipëri nga Enver Hoxha ka qenë një ndër regjimet më të egra, që ka njohur historia b
Posedonte lëndë narkotike, në pranga muratori shqiptar Një murator shqiptar me precedentë penalë, u arrestua nga policia italiane për posedim të lëndë narkotike. Në pranga
Qeveria miraton buxhetin për SPAK, sa para do marrin hetuesit e zyrëtarëve Këshilli i Ministrave ka vendosur buxhetin për Strukturën e Posaçme Anti Korrupsion, i cili do të jetë në fillim nga një