999 rezultate për

hetimit

Si të udhëtoni gjatë pandemisë së Covid-19? Me nisjen e valës së dytë të pandemisë, udhëtimi është bërë sërish i vështirë. Më 13 tetor, Shoqata Ndërkombëtare e Tran
Ndryshon renditja, SHBA vendos Kosovën në nivelin e tretë të rrezikshmërisë për COVID-19 Ministria e Shëndetësisë ka mirëpritur vendimin e SHBA-së për heqjen e Kosovës nga Niveli 4, në të cilin qytetarët ameri
500 aplikime, si do të zjidhen 60 anëtarët e FBI-së shqiptare Ka përfunduar afati i aplikimeve për hetues të Byrosë Kombëtare të Hetimit, ose të njohur ndryshe si FBI shqiptare. J
BE i mbyll dyert shqiptarëve deri në fund-korriku, i lë hapur për Ruandën, Marokun dhe Tunizinë Këshilli Europian ka azhurnuar listën e vendeve jashtë BE-së, për të cilat do të hapen kufijtë dhe do lejohet udhëtimit.
Niset për pushime drejt Turqisë, Rudina Magjistari "shokohet" gjatë udhëtimit (FOTO LAJM) Moderatorja e njohur, Rudina Magjistari, ka vendosur të pushojë disa ditë jashtë Shqipërisë. Ajo ka mbetur e befasua
Arritën dakordësinë, transporti urban hapet të hënën Aktiviteti i transportit publik do të rinisë ditën e hënë për linjat që nuk kanë filluar ende. Sipas dakordësisë së a
Jetonin në Pogradec, infektohen gjatë udhëtimit në Tiranë 3 gjermanët Situata e pandemisë së koronavirusit në vendit tonë vijon të mbetet problematike ku numri i rasteve të reja pozitive ka
BE mbyll dyert për Maqedoninë e Veriut për dy javë të tjera Numri i ;artë i infektimeve ka bërë që BE të mos i heq kufizimet e udhëtimit për Maqedoninë e Veriut. Nga dita e sot
Dy shqiptarë rezultojnë pozitiv ndaj koronavirusit pas udhëtimit me traget Dy shqiptarë të mbërritur me traget në Itali kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Katër raste janë zbuluar të prekur n
Akti normativ: Nëse keni paguar pushimet, do merrni kupona, ose rimbursim brenda një viti Nëse i keni prenotuara pushimet apo udhëtimet tuaja për në verë, që në muajt e parë të vitit, atëhere kur askush nuk e d
Lajm i keq për shqiptarët! Gjermania mban mbyllur kufijtë për shtetasit jo-europianë Burime për agjencinë Reuters bënë me dije se qeveria gjermane po planifikon ndalimin e udhëtimit për shtetasit jo-europi
Japonia do t’i paguajë njerëzit të vizitojnë vendin për të rritur turizmin pas krizës së Coronavirusit Një plan i ri i guximshëm do të subvencionojë udhëtimet për në Japoni, në përpjekje për të parë rritur përsëri numrin e
Antoneta flet për çmendurinë gjatë udhëtimit në Serbi: Mendova se do përfundoja prostitutë Protagonistja e “Përputhen”, Antoneta Koçi e ftuar në “Një ditë me Dojnën” në Pop Culture, ka folur për çmendurinë më të
RREGULLAT/ Ne do të udhëtojmë përsëri, por asgjë nuk do të jetë njësoj Pyetja një milion dollarëshe, veçanërisht në një kohë kur koronavirusi vazhdon të përhapet është kjo: kur do të udhëtojm
Arrihet marrëveshja mes Greqisë dhe Shqipërisë për punë sezonale, ja ku mund të aplikoni! Shqipëria dhe Greqia kanë arritur një marrëveshje për punësimin e rregullt të emigrantëve sezonalë shqiptarë, kryesisht
Dy shtetasit e Maqedonisë në Zvicër janë eliminuar për 34 mijë franga Detaje të reja janë zbuluar në rastin e vrasjes së dyfishtë të shtetasve mqedonas, i cili ndodhi në fund të marsit në nj
Pezullohen të gjitha fluturimet nga Aeroporti i Prishtinës Me të shënuar ora 00:00 e datës 16 mars ka hyrë në fuqi vendimi i Qeverisë së Kosovës i cili u mor të premten në mbrëmje
Si lule "qëndro larg", vëllezërit korçarë tregojnë përshtypjet gjatë udhëtimit Teksa shumica e njerëzve janë vetëkarantinuar në shtëpi, vëllezërit korçarë Endri dhe Stefi kanë ndarë më ndjekësit e ty
AAC: Nëse keni blerë bileta fluturimi, duhet të bëni këtë veprim! Për të gjithë pasagjerët që kanë për të udhëtuar nga Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës drejt destinacioneve të tjera – pë
Nis marrja në pyetje e kandidatëve për kreun e BKH Ashtu sikundër u raportua, 4 prej kandidatëve për drejtimin e Bytrosë Kombëtare të hetimit do të intervistohen sot nga K