999 rezultate për

hershme

10 shenjat e hershme të shtatzënisë Shumë njerëz pretendojnë se e dinë se si të vërejnë shenjat treguese të shtatzënisë. Megjithatë, ka një shumëllojshm
Shuhet në moshë të hershme muzikanti i njohur DJ i njohur Avicii ka ndërruar jetë në moshën 28-vjeçare në Oman. Përfaqësuesi i tij tha në një deklaratë: "Me dhimbj
Fundjavë pa surpriza, ky është moti për ditën e sotme Kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme dominojnë të gjithë vendin gjatë gjithë ditës, më të shpeshta në Veri dhe z
E bujshme, ky është vendi ku fshihen 70 ton ar në Maqedoni Enti gjeologjik i Maqedonisë ka konfirmuar vlerësimet e mëhershme për rezervat e minierës së arit e të bakrit në komunën
Inter ka harruar se e ka në ekip, braziliani merr oferta nga Franca Henrique Dalbert nuk po arrin dot të ambientohet dhe të ketë një vend titullari në formacionin zikaltër. Mbrojtësi i maj
Ja nga se rrezikohen femrat që futen në pubertet në moshë të hershme Vajzat që kalojnë një pubertet të hershme kanë më shumë gjasa që të vuajnë nga obeziteti kur të rriten në krahasim me va
Përmbytje në Strugë, nën ujë mbi 100 hektarë tokë Në Kalishtë të Strugës u formua një liqen artificial krah atij të Ohrit. Për shkak të shiut dhe shkrirjes së përnjëhersh
Flet Mjeku specialist për vdekjen e futbollistëve: Ndodh 1 në 100 mijë raste Të eliminohet rreziku i vdekjes së menjëhershme është e mundur. Kontrollet tek atletët profesionistë mund të reduktojnë
A është tërshëra ushqimi magjik në fëmijërinë e hershme?! nga PHD. MD. Albana DAKA - mjeke laboratori-nutricioniste Debati mbi menunë ushqimore të fëmijëve të çerdheve dhe k
6 ushqimet që ju zbardhin dhëmbët në mënyrë të shëndetshme dhe menjëhershme A e dini se të hani ushqime të caktuara mund të ndihmoni në zbardhjen e dhëmbëve tuaj edhe pa pasur nevojë për të vizitu
Shenjat e hershme të kancerit që mund t`ju shpëtojnë jetën në kohë Shumë prej nesh nuk janë në dijeni të shenjave më të zakonshme të rrezikut të formave vdekjeprurëse të kancerit. Një stu
Bayern dëshiron blerjen e përhershme të James Rodriguezit Gazeta gjermane Sport Bild, raporton se gjiganti bavarez është i bindur nga paraqitjet e James Rodriguezit dhe tani duan
Hidhet në shinat e trenit i riu shqiptar në Itali, gjen vdekjen e menjëhershme Një ngjarje tragjike ka ndodhur ditën e sotme në provincën e Sesto San Giovannit në Itali ku një i ri shqiptar ka gjetur
Njihni simptomat e hershme të diabetit Diabeti është një sëmundje që ndikon në aftësinë e trupit tuaj për të prodhuar ose për t’iu përgjigjur insulinës, duke r
A do të ketë sërish reshje shiu? Ky është moti për sot Vendi mbetet me kthjellime dhe vranësira të lehta dhe kalimtare deri në mesditë kur vranësirat të shtohen në të gjithë v
Tërmet i fuqishëm 6.4 ballë godet Japoninë Një tërmet me magnitudë 6.4 goditi Japonën të mërkurën, tha Survey Gjeologjik i Shteteve të Bashkuara. Nuk ka njoftim
Tragjedi në Tiranë, 60-vjeçarja hidhet nga kati i nëntë i pallatit Një ngjarje tragjike ka ndodhur dje në Tiranë ku një grua 60-vjeçare ka humbur jetën. Mësohet se 60-vjeçarja L.M. ës
Bie nga ballkoni, gjen vdekjen e menjëhershme e moshuara në Tiranë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Tiranë. Mësohet se një 86-vjeçare ka humbur jetën pasi ka rënë nga ballkoni i bane
Dedja kërkon futjen e menjëhershme të ekipit në merkato Hysen Dedja pas humbjes me Laçin përgëzoi performancën ekipit të tij në pjesën e parë dhe kërkoi ndërhyrje të menjëhersh
E masakruan me thikë në mes të Austrisë, kush është shqiptari Një shqiptar i Kosovës ka mbeturi vdekur pas një goditje me thikë në Vjenë të Austrisë. Ngjarja ndodhi të enjten rre