999 rezultate për

hershme

Pacolli mohon përgjegjesinë për çnjohjet (VIDEO) Behgjet Pacolli mohon të ketë dështuar. Kjo, pavarësisht faktit se që prej se erdhi në krye të dikasterit të Punëve t
Mbani çadrën me vete, si pritet të jetë moti sot Kjo e martë ka nisur me vranësira të dendura që në orët e para të mëngjesit dhe reshje shiu me intensitet të ulët në pje
50 minuta aktivitet në javë për ta ulur rrezikun e vdekjes së hershme Hulumtuesit kanë gjetur se çdo lloj aktiviteti fizik mund ta ulë rrezikun e vdekjes së hershme për 27%. Sipas hulumt
Lufta ndaj kancerit: Shkencëtarët me ide të reja Shkencëtarët britanikë dhe amerikanë kanë bashkuar forcat për të kërkuar shenjat më të hershme të kancerit në një përpje
Aston Villa – Liverpool, formacionet zyrtare: Klopp starton me 3-shen e përhershme Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Aston Villas dhe Liverpoolit Liverpooli do të tentojë të vazhdojë m
Mënyra e të ushqyerit, ndikimi në shfaqjen e hershme të depresionit Studimet paralajmërojnë se një ndryshim sado i vogël në mënyrën e ushqyerjes mund të nxisë simptomat e depresionit tek t
Kjo është arsyeja që shkakton rënien e menjëhershme të flokëve Shëndeti i mirë i organizmit pa dyshim që reflektohet edhe në pamjen e jashtme të tij. Këtu futen sigurisht flokët e shë
Si mbroheshin njerëzit e lashtë nga tërmetet (FOTO LAJM) Romakët shpikën një nga sistemet më të hershme të ndërtimeve rezistente ndaj tërmeteve. Zona përreth vullkanit Vezuv në
Ka një lajm të mirë për fëmijët që hynë në pubertet në moshë të hershme Fëmijët, të cilët hynë në pubërtet në moshë të hershme, kanë eshtrat po aq të forta sa të rriturit, sipas një studimi të
5 sekrete për nxirje të menjëhershme në plazh Vera erdhi dhe ajo që të gjithë kërkojnë me siguri është një nxirje e shpejtë dhe e qëndrueshme. Po si të nxihemi sa më
TIRANË/ Hidhet nga kati i 9-të, gjen vdekjen e menjëhershme Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta në Tiranë, teksa shetesati me iniciale F.XH 61 vjeç është hedhur nga kati i 9-
Tiranë, një person hidhet nga kati i 5 duke gjetur vdekjen e menjëhershme Një person identiteti dhe mosha e të cilit ende nuk bëhet e ditur, është hedhur ditën e sotme një kati i pestë i një pal
LSI del kundër Metës, zgjedhjet jo në 13 tetor Lëvizja Socialiste ndryshon tërësisht kurs politik. Nuk dihen arsyet, por deklaratat e disa eksponentëve të kësaj partie
Konsumi i mishit të kuq rrit rrezikun e vdekjes së hershme Duke e rritur konsumimin e mishit të kuq ju jeni duke rritur rrezikun për vdekje të hershme, shkruan News Harvard. Nj
Kujtim Gjuzi gjen belanë pas famës së menjëhershme (FOTO LAJM) Me deklaratat dhe qendrimet e tija publike, deputeti i PD-së, Kujtim Gjuzi është ndër personazhet publik më të përfolur
Kombinime perfekte të tatuazheve në çift (FOTO LAJM) Tatuazhet janë një nga trendet e momentit. Gjithnjë e më shumë po i shohim të përmasave dhe ngjyrave të ndryshme. Di
Simptomat e sëmundjes Parkinson: 6 shenja të hershme që nuk duhet të injoroni Sëmundja Parkinsonit është një çrregullim progresiv i trurit i cili prek lëvizshmërinë dhe aftësitë mendore. Shkaktohet
Genocidi me ushqimet, vihet në levizje Prokuroria Prokuroria e Përgjithshme ka reaguar pas disa rasteve të bëra publike në media lidhur me sigurinë e ushqimeve dhe përdo
Agnesa flet për humbjen e babait: Asgjë nuk është e përhershme! Tetë vite më parë do të ndahej nga jeta babai i Agnesa Vuthajt. Përmes një foto të së shkuarës e disa fjalëve nga zemra,
Aksident në Kamëz, ndërron jetë 28-vjeçari Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Kamëz, ku një 28-vjeçar është përplasur për vdekje, shkrua Albeu.com