999 rezultate për

heroit

Bashkia i heq rrugës emrin e heroit të Popullit, i vihet emri i vëllait të ish-kreut të bashkisë Në qytetin e Elbasanit ekziston një rrugë që prej vitesh mban dy emra, atë të Heroit të Popullit Kozma Naska dhe të një
E quajti Skënderbeun sllav, Paskal Milos kërkohet t'i hiqet nënshtetësia shqiptare (FOTO LAJM) Më 17 Janar të vitit 2018 që përkonte edhe me 613 vjetorin e ndarjes nga jeta të Gjergj Kastriotit Skënderbe, historiani
21 vjet nga rënia e heroit të tri luftërave Bekim Berisha-Abeja Më 10 gusht të vitit 1998, Bekim Berisha i njohur me nofkën “Abeja” si njëri ndër luftëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Ko
Turp, dëmtohet varri i heroit shqiptar Varri i heroit kombëtar të rezistencës shqiptare kundër pushtuesve serbë, Azem Galicës është dëmtuar sot nga disa person
276 138 gëzhoja! Portreti i heroit Agim Ramadani vendoset në Gjilan (FOTO LAJM) Me 276 mijë e 138 gëzhoja plumbash është ndërtuar portreti i komandant “Katanës”, Agim Ramadanit. Mozaiku i ndërtuar
Busti i heroit kombëtar sot ngrihet edhe në një qytet shqiptar Sot në Klinë do të zbulohet busti i Heroit Kombëtar Gjergj Kastrioti – Skënderbeu, me rastin e shënimit të 575 vjetorit
Mediat greke ngrenë në qiell Ilir Metën: Ndërhyri për kthimin e trupit të heroit tonë Kaçifas Ilir Meta është politikani shqiptar më afër grekëve. Kështu i qaset gazeta greke "Protothema" Presidentit të Shqipërisë
PDK goditet në Drenicë, rrezikon edhe Drenasin Drenica mund të mos jetë në të ardhmen “hambar” i votave për PDK-në, ashtu siç ka qenë që nga paslufta e deri më tani.
Viti i Skënderbeut, 50 fakte nga jeta e Heroit tonë Kombëtar 1.Gjergj Kastriot Skënderbeu mban titullin “Hero i Kombit Shqiptar”, titulli më i lartë dhe i vetëm që mban një shqiptar
Dedikimi special i heroit të Brazilit Kombëtarja e Brazilit arriti të korrte një fitore në limitet e kohës së rregullt përballë Argjentinës me golin e shënuar
Përkujtohet heroi i Kosovës Enver Zymeri Për nder të shënimit të përvjetorit të shtatë të rënies në detyrë të heroit të Kosovës, Enver Zymeri, Policia e Kosovës
Shpëtoi fëmijën, mori shtetësinë dhe u fut në punë: Kjo është paga e heroit të Parisit (VIDEO) Emigranti malian i cili është krahasuar me një hero dhe ka fituar nofkën “Spider-Man i Parisit”, ka filluar një praktikë
Zbardhet misteri i heroit të Parisit (VIDEO) Është një imazh që ka trazuar Parisin dhe botën: Një djalë i ri që varet nga një ballkon i një apartamenti në katin e ka
Film madhështor për Skënderbeun, ky është aktori në rolin e heroit kombëtar (VIDEO) Jetën e heroit kombëtar shqiptar kanë dashur shpeshherë ta sjellin në prodhime filmike dhe ta ringjallin nëpër projekte
1921, prerja e parë e kartëmonedhës me Skënderbeun Për herë të parë figura e Skënderbeut në kartëmonedhën shqiptare është përdorur në vitin 1921, kur Shqipëria ende nuk e
Zbulohet në Gjilan busti i heroit kombëtar Skënderbeu Në 550-vjetorin e vdekjes së heroit kombëtar Gjergj Kastriotit-Skënderbeut, komuna e Gjilanit ka bërë zbulimin e bustit
Qytetarët e Gjilanit presin nën rreshjet e borës Ilir Metën (VIDEO) Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka arritur në qytetin e Gjilanit ku bashkë me Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta janë
Berisha: Rama çon fadromat për të rrafshuar kullën e heroit të Veriut Ish-kryeministri Sali Berisha me anë të një statusi në Facebook ka publikuar denoncimin e një banori të Vermoshit që dek
Njihuni me të dashurën e heroit që vendosi kualifikimin për Barçën (FOTO) Quhet Coral Simanovich dhe është një nga modelet më të njohura në Izrael. Prej disa muajsh ajo është zhvendosur në Spanj
Kombëtarja do të vizitojë armët e Skënderbeut në Vjenë Kombëtarja shqiptare e futbollit, do të jetë nesër në orën 17.00, për një vizitë në Muzeumin e Arteve të Vienës, për të