999 rezultate për

hero

Bernard Berisha është heroi i Akhmat Groznit, 2 gola dhe 1 asist (VIDEO) Ish lojtari i Skëndërbeut, Besart Berisha është heroi i Akhmat Groznit mbrëmjen e sotme. Fitorja e këtyre të fundit
Furnizonin me "mall" zonën në Tiranë, si u kapën dy të rinjtë Policia e Tiranës ka arrestuar dy persona pasi dyshohet se shpërndanin lëndë narkotike në zonën e “Unazës së Re”. Bur
Lajme të mira për Inter, dy titullarët shërohen nga Covid-19 Lajme të mira për Interin. Achraf Hakimi ka rezultuar negative në testin anti-Covid të kryer dje. Lajmin e jep vetë k
Bashkia i heq rrugës emrin e heroit të Popullit, i vihet emri i vëllait të ish-kreut të bashkisë Në qytetin e Elbasanit ekziston një rrugë që prej vitesh mban dy emra, atë të Heroit të Popullit Kozma Naska dhe të një
Reus bën heroin, Dortmund mposht minimalisht Hoffenheimin (VIDEO) Marco Reus i ka siguruar tri pikë Borussia Dortmundit. Dortmund kanë shënuar fitore minimale në udhëtim kundër skuadr
Lutja e djalit 13-vjeçar që jeton në karrocë me rrota: O Zot më shëro! Emisioni investigativ "BOOM" solli këtë të premte në rubrikën “Shqipëria pa filtra” historinë e Orgito Kumanakut. Sot
Futbollisti i Bajernit në telashe, rrezikon të dënohet me 5 vite burg Mbrojtësi i Bajernit, Zherom Boateng në telashe të mëdha. Futbollisti me origjinë ganeze, i cili aktivizohet te komb
5 vjeçari hero, mbron familjen nga hajdutët (VIDEO) Heronjtë e vërtetë nuk janë ata që shohim nëpër filma, por janë ata që janë të gatshëm të sakfrikojnë cddo gjë për njerë
Kush fshihet pas inceneratorëve? Rama urdhëron Fevziun mos t'a transmetojë kronikën Debate dhe përplasje të ashpra kanë ndodhur mbrëmjen e sotme në "Opinion" ku ishte i ftuar kryeministri Edi Rama. Kry
Super Muric, pret penalltinë e gjuajtur nga futbollisti grek (VIDEO) Grekët kanë fituar një penallti në minutën e 18-të, pas ndërhyrjes së Herolind Shalës. Vendasit e humbën penalltinë m
Me heroinë në makinë, kontrolli i policisë fundos çiftin shqiptar në Itali Policia italiane ka vwnw nw pranga njw 43 vjeçar dhe një 38 vjeçare shqiptare janë arrestuar në Itali, pasi në makinën e
Ngjarje makabre: Si italiania milionere urdhëroi vrasjen e të ish- dashurit të saj shqiptar Mediat italiane kanë zbardhur detaje tragjike nga vrasje e shqiptarit Astrit Lamaj, të ndodhur në vitin 2013. Kjo vr
Prifti tërbon grekët: Do të më urreni, por Kacifas nuk është hero! Prifti grek, Elefterios Balakos ka dhënë disa detaje për ditën kur u ekzekutua Kostandin Kacifas pas përplasjes me armë
Si të shërojmë kollën në kushte shtëpie me këto 4 mënyra Pini shumë lëngje si ujë, ose diçka të ngrohtë të shoqëruar me mjaltë, si kamomil, trumzë. Kujdesuni që këto lëngje të m
Nga zemra deri te flokët, vaji çudibërës shëron gjithçka Nëse jeni duke e kërkuar ndonjë mjet natyror efektiv për tretje, sëmundjet e zemrës, flokëve, lëkurës apo për humbje pes
"Tradhtarët dhe gjakprishurit kurrë nuk do t'ia dalin", Meta mesazh të fortë nga Shkodra Presidenti Ilir Meta, ka dhënë një mesazh të fortë teksa ka nxjerrë një foto nga monumenti i “5 Heronjve të Vigut” në Sh
Salah "hero" edhe jasht fushe, shpëton një të pa strehë nga disa abuzues Ylli i Liverpoolit, Mohamed Salah është përshkruar si “heroi i jetës reale” pasi ndërhyri për të ndaluar abuzimin e një
Vepra të rënda penale, Prokuroria urdhëron arrestimin e disa zyrtarëve në Tiranë Pas hetimeve, Prokuroria e Tiranës ka urdhëruar arrestimin e disa zyrtarëve të Agjencisë Kombëtare të Burimeve Natyrore.
Lajm i çuditshëm për fansat e Harry Potter, heroi i tyre nuk ishte unik Tashmë janë bërë plot 20 vite që kur e gjithë bota u njoh për herë të parë me Harry Potterin. Por, vitet nuk janë as
Aurela Gaçe zbulon djalin hero që e ndihmoi përballë një grupi "hajdutësh" (FOTO LAJM) Këngëtares Aurela Gaçe i kanë vjedhur Facebook-un pak ditë më parë. Fenomeni i piraterise kibernetike ka ndjekur dhe per