999 rezultate për

hercegovina

Daçiq i vendosur: S’do lejojmë që Bosnja e Hercegovina të njohë Kosovën Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiq ka thënë gjatë ditës së sotme se nuk do të lejoj që të hiqet Republika Srps
Greqia hap kufijtë me Shqipërinë Zëdhënësi i qeverise greke Stelios Petsas ka deklaruar para pak çastesh në një konferencë shtypi se do të hapen kufijtë
Bosnja dhe Hercegovina i ofron Serbisë Republikën Serbe dhe 4 komunat veriore serbe të Kosovës Milorad Dodik, kryesues i Presidencës së Bosnjë e Hercegovinës, ka folur sërish për çështjen e Kosovës. Ai ka thënë d
Gati të shpërthejë lufta ekonomike, Kosova merr masat ndaj Serbisë Qeveria e Kosovës është e gatshme që t’u kundërpërgjigjet masave eventuale të paralajmëruara nga Serbia dhe Bosnjë e Her
Thaçi përkeqëson edhe më tej marrëdhëniet me Bosnjen, heq dorë nga samiti Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përfundimisht ka hequr dorë nga pjesëmarrja në samitin e thirrur në Sa
Taksa është e ulët ndaj Serbisë, duhej 30% Ministri i Tregtisë dhe Industrisë (MTI), Endrit Shala, po qëndron i palëkundur në vendimin e tij për vendosjen e masës
Bosnjë-Hercegovina dënon serbin për krimin e tmerrshëm gjatë luftës Gjykata shtetërore në Sarajevë të mërkurën gjeti Vuk Ratkoviqin, një ish-anëtar i Brigadës së Visegradit të Ushtrisë Ser
Bosnje-Hercegovina: Pacolli bëri mirë që nuk guxoi të hyjë në vendin tonë Presidenti i Republikës serbe të Bosnje dhe Hercegovinës, Milorad Dodik, ka folur sot rreth vizitës së anuluar të Behgje
Bosnje-Hercegovina i jep një goditje Behgjet Pacollit Lideri i serbëve të Bosnjës, Milorad Dodik, ka dënuar vizitën e paralajmëruar për këtë javë në Bosnjë të ministrit të ja
Bosnja Hercegovina mposht bindshëm Shqipërinë në "Elbasan Arena" (VIDEO) Shqipëria U-21 e mbylli me humbje ndeshjen e parë miqësore, nga tre që do të zhvillojë në këtë periudhë. Ndaj moshatarëv
Bosnje-Hercegovina shkon në zgjedhje Më 7 tetor qytetarët e Bosnje dhe Hercegovinës do të shkojnë drejt kutive të votimit. Kështu ka bërë të ditur Komisio
E fundit në listë, a e dini sa ton ar ka Shqipëria? Shqipëria është në vendin e fundit për sasi ari në një listë prej 100 shtetesh. Shqipëria me 1.6 tonë rezerva ari ës
Kroacia pengon importin e frutave dhe perimeve nga Maqedonia Maqedonia, Serbia, Mali i Zi dhe Bosnja e Hercegovina nga Brukseli do të kërkojnë ndihmë për të vepruar ndaj Kroacisë, p
Serbia e frikësuar, Bosnje Hercegovina mund të ngrejë padi të reja Serbia është e frikësuar nga Bosnje Hercegovina, pasi ajo mund të ngrejë padi të reja kundër serbëve, në kuadër të tens
Bosnjë-Hercegovina shumë pranë statusit kandidat për BE Këshilli i BE-së ka pranuar këtë të martë kërkesën e Bosnjë-Hercegovinës për anëtarësim në Bashkimin Evropian. Prite
Bosnja dhe Hercegovina, ndihmë teknike në Maqedoni Bosnja dhe Hercegovina do të dërgojë në Shkup, ndihmë teknike për pastrimin e rrugëve dhe shtëpive, pompa ne shtytje të
Shqipëria ka ajrin më të ndotur në botë (VIDEO) Studimet e fundit kanë arritur në përfundimin se vendi ynë rrezikon mjaft nga ajri i tej ndotur. Duke bërë një bilanc, S
Federata e Auto Sportit të Kosovës pranohet në FIA Federata e Auto Sportit të Kosovës, zyrtarisht është pranuar me të drejta të plota në FIA. Në Tiranë ka përfunduar mb
Ja ministrat dhe deputetët e BDI-se që po marrin pjesë në protestën e Butelit Update - Turma e protestuesve të udhëhequr nga Komisioni i BDI kundër kryqit, Izet Mexhiti, janë drejtuar nga Komuna e B
Shifrat e papunësisë në rajon, kryeson Maqedonia dhe Bosnje-Hercegovina (FOTO LAJM) Vendet e rajonit janë në majë të listës për sa i përket papunësisë në botë, transmeton Al-Jazeera, duke cituar të dhënat