999 rezultate për

heqjes

Totti nis eksperiencën e re pas tërheqjes nga futbolli Pasi "vari këpucët në gozhdë", Francesco Toti ka nisur tashmë një eksperiencë të re, pasi ka hapur një agjenci për menax
A po e drejton Vangjushi bashkinë...nga kafja përballë?! Pas dorëheqjes së Valbona Sakos, Vangjush Dako duket se është rikthyer fuqishëm në Bashkinë e Durrësit. Në fakt zyrtaris
"Topi i Artë" për herë të gjashtë, Messi sinjal largimi: Gjithçka po ndodh kaq shpejt Lionel Messi ngjitet sërish në çatinë e botës së futbollit. "Pleshti" argjentinas zhvilloi një sezon fantastik me Bar
Vangjush Dako rikthehet në Bashkinë e Durrësit pas dorëheqjes së Sakos Këshilli Bashkiak në Durrës ditën e sotme vendosi Zhylien Varfaj Kryetar të Bashkisë së Durresit. Emërimi i tij erdhi pa
Ish-këshilltarja e Trump zbulon prapaskenat e tërheqjes së Kavalec: U lobua nga Shqipëria kundër saj Fiona Hill ish këshilltarja kryesore e presidentit Trump për sigurinë ka dëshmuar përpara Kongesit Amerikan si pjese e h
Haradinaj rrëfen arsyet e dorëheqjes: Pengova ndarjen e Kosovës Bashkësia ndërkombëtare e ngriti në peshë këtë Gjykatë si instrument presioni për të detyruar lidershipin në Kosovë, në
Pas tërheqjes të E’to, Guardiola: Një nga më të mirët që kam takuar dhe trajnuar në jetën time Në fund të javës së kaluar Samuel E’to lajmëroi se i kishte dhënë fund karrierës si futbollist. Ish-sulmuesi kameruni
Migjen Basha rrëfen arsyen e tërheqjes nga Kombëtarja Shumë pak herë kemi parë futbollistë që të largohen nga Kombëtarja shqiptare dhe të mos bëjnë polemika. Një pjesë e m
Kushtetuesja rrëzon Haradinajn për interpretim të dorëheqjes Gjykata Kushtetuese e Republikës së Kosovës e ka cilësuar si të papranueshme kërkesën e Ramush Haradinajt, lidhur me atë
Haradinaj "zbërthehet" për median gjermane: Çfarë më pyetën në Hagë, arsyeja e dorëheqjes Kryeministri i Kosovës në një intervistë të dhënë për gjermanen Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ), ndër të tjera ka f
Vangjush Dako përfundon në prokurori pas heqjes së vizës amerikane Vangjush Dako thirret në prokurori pas heqjes së vizës amerikane. Mësohet se ai është thirrur nga Krimet e Rënda për të
Pas dorëheqjes së Haradinajt, Thaçi këtë javë nis konsultimet me partitë politike Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, duke filluar nga kjo javë do t’i fillojë konsultimet me partitë politi
Pas dorëheqjes së Haradinajt, reagon Hashim Thaçi: Ky është vendimi i tij Presdienti i Kosovës Hashim Thaci javën e ardhshme do t`i mbledh liderët e partive politike për të nisur konsulltimet.
Nuk pritej, Haradinaj: Pas dorëheqjes më kontaktuan shumë kryeministra, por jo Rama Ramush Hararinaj spjegon arsyet e dorëheqjes së tij për televizionin T7 në Kosovë. Ai ka dhënë detaje rreth ftesës së
Ramush Haradinaj dorëzon zyrtarisht në Kuvend letrën e dorëheqjes Sot, kryeministri në dorëheqje i Qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dorëzuar zyrtarisht në Kuvend, letrën e dorëh
Haradinaj shmang komentet për vendimin e dorëheqjes Dy ditë pasi vendosi të largohej pa kthim nga kryeministri i qeverisë, Ramush Haradinaj, është shfaqur sërish për publik
Një ditë pas dorëheqjes së Haradinajt, reagon më në fund Edi Rama Një ditë pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt, dhe heshtjes së gjatë nga Edi Rama, ky i fundit më në fund ka reaguar në T
Dorëheqja e Haradinajt, presidenti serb konferencë të jashtëzakoshme Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç do t’iu drejtohet sot serbëve lidhur me dorëheqjen e Ramush Haradinajt nga posti
LDK kërkon nga presidenti Thaçi t’i nisë konsultimet për datën e zgjedhjeve Lidhja Demokratike e Kosovës ka kërkuar nga Presidenti i Kosovës që t’i nis konsultimet me partitë politike për caktimin
Pas dorëheqjes së Haradinajt, qytetarët shpërthejnë ndaj Ramës: Tradhtar, t'i e shet vendin për 2 lekë (FOTO LAJM) Ditën e djeshme kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe dorëheqjen nga posti i tij pasi është thirrur për t’u marrë