999 rezultate për

heqin

Katër gra heqin veten nga NEWBORN-i Katër artiste kosovare, pjesë e kolektivit artistik “HAVEIT” nga Prishtina, kanë hequr fotografitë e tyre nga obelisku i
Çfarë po ndodh me Neymar, sponsorat tërheqin reklamat pas akuzës për përdhunim Sponsorat e yllit të futbollit brazilian Neymar kanë pezulluar fushatat e reklamave pas një skandali të dyshuar përdhuni
Shkodranët heqin dorë nga autobusët e vjetër, rikthehen te biçikletat Jemi në Shkodër, në qytetin e biçikletave, por që dikur kishte ekskluzivitetin e prodhimit të autobuzëve, për të sigurua
Fotot më të bukura të javës (FOTO LAJM) Nëse e diela nuk ka shkuar ashtu si e planifikuat, këto foto mund t’iu rrikthejnë buzëqeshjen dhe tiu heqin stresin e di
Protestuesit nuk heqin dorë, mblidhen sërish para kryeministrisë Protestuesit sërish janë mbledhur para kryeministrisë dhe kryeatri i opozitës Lulzim Basha sërish ka nisur fjalimin.
Esktremistët grekë heqin tabelat e shkruara shqip dhe greqisht në Dropull Ekstremistët grekë kanë rrëzuar tabelat e reja në gjuhën shqipe dhe greqisht në fshatin Dhrovjan të Dropullit i cili ban
Kosnett tek serbët: Jam lodhur shumë për t'i bindur shqiptarët të heqin taksën Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Philip Kosnett ka vizituar Komunën e Graçanicës dhe të Parteshit, që banohen me shumicë
Fotografi të pazakonta, kur vajzat nuk i heqin qimet (FOTO LAJM) Një fotograf ka realizuar disa foto të vajzave që nuk heqin qimet e sqetullave. Qëllimi i këtij seti të pazakontë fot
Doktorët i heqin me sukes lugën 13 cm që kishte gëlltitur aksidentalisht Një grua duhej t’i nënshtrohej operacionit pasi aksidentalisht gëlltiti një lugë metalike. Pacientja e quajtur Lili n
Grabitja në Rinas zhvlerëson ndjeshëm euron, bankat nuk po tërheqin valutë Grabitja e para disa ditëve në Rinas, ku brenda barkut të avionit që po nisej drejt Vjenës u vodhën thasët me valutë që
Familjarët tërheqin trupin e Admir Muratajt, ku do të varroset Familjarët e Admir Muratajt kanë mundur të tërheqin trupin e tij nga morgu gjatë paradites së sotme duke vendosur kështu
Ndotja nga Metalurgjiku, banorët dalin në protestë në Elbasan (VIDEO) Elbasani është qyteteti më i ndotur në territorin e Shqipërisë duke qenë një zonë industriale. Problemi i ndotjes ng
Publikimin e përmbajtjeve të dhunshme në rrjetet sociale do të dënohen me burg në këtë vend hostimi që nuk heq përmbajtjet e dhunshme nga platformat e tyre. Lëvizja vjen pak javë pas sulmit ndaj me armë ndaj dy
Merr fund tortura, të riut i heqin bishtin 18 centimetra të gjatë Ai adhurohej si Zot në Indi pasi në trup kishte një bisht 18 centimetra të gjatë. Por ndryshe nga sa besonin njerëzit
Dy shtete heqin nga qarkullimi Boeing 737 Max Pas Indonezisë dhe Kinës, edhe Australia dhe Singapori i kanë anuluar të gjitha fluturimet që janë paraparë të kryhen me
Shqiptarët heqin dorë nga kërkimi i azilit në Zvicër Në janar të këtij viti, në Zvicër u parashtruan 1153 kërkesa për azil, 128 më shumë se një muaj më parë (+ 12.5 për qind
Soreca: Deputetët të vendosin individualisht nëse do të heqin dorë nga mandati Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca i ka bërë thirrje opozitës shqiptare që të mos djegë mandatet, p
Rama reagon pas furtunës: Pse i ndiqni ata udhëhumbur? Rama ka reaguar sërish pas mbylljes së protestës së opozitës. Ai i është drejtuar protestuesve duke treguar se fajin
Kirurgët heqin dorë nga greva Kolegjiumet Kirurgjike dhe Institutet Paraklinike të QKUK-së në mbledhjen e sotme kanë marrë vendim që të pezullohet gre
Mijëra qytetarë heqin dorë nga shtetësia kosovare Kosova me 17 shkurt mbush 11 vjet që është ka shpallur pavarësinë. Por, 11 vjetorin e “lindjes” së saj nuk do të festojn