999 rezultate për

hepatitit

Çmimi Nobel në Mjekësi për 2020, fituesit mjekët që zbuluan virusin e Hepatitit C Çmimi Nobel i këtij viti iu dha tre shkencëtarëve, të cilët kanë dhënë një kontribut vendimtar në luftën kundër hepatiti
Te shkatërron mëlçinë, cilat janë shenjat e para të hapatitit Hepatiti është një sëmundje inflamatore e mëlçisë. Hepatiti mund të jetë akut, nëse zgjat më pak se gjashtë muaj, dhe kr
Zbulohet origjina e lashtë e hepatitit B Mumja e një fëmijë mesjetar ka treguar rastin më të hershëm të hepatit B. Analiza e një AND-je që i përket shekullit
Hepatiti C, ja shenjat paralajmëruese të këtij "vrasësi të heshtur" Hepatiti C është një infeksion i rëndë dhe shpesh i fshehur i mëlçisë, i shkaktuar nga virusi i hepatitit C. Është nj
Testim falas për “Hepatitin C” në Manastir, Ohër dhe Strugë Qendra për mëlçi në Manastir, me rastin e Ditës Botërore për Luftën Kundër Hepatitit, nesër prej orës 9:30 deri 12:00 në
Luleshtrydhet e ngrira shkaktojnë përhapjen e hepatitit A Luleshtrydhet e ngrira janë bërë shkaktare të përhapjes së hepatitit A në disa shtete të ndryshme. Zyrtarët e shënde
Shenjat paralajmëruese të Hepatitit C Hepatiti C është një sëmundje që shoqërohet me infeksion, por zakonisht ai nuk ka simptomë të dukshme derisa mëlçia të j
Dieta për personat që vuajnë nga verdhëza Hepatiti ose siç njihet ndryshe në gjuhën popullore, sëmundja e verdhëzës, bën pjesë në grupin e sëmundjeve virale që dë