999 rezultate për

helmuese

Disa lloj peshqish po konsiderohen ushqime helmuese Shumë lloje peshqish, të cilat ne i konsumojmë përmbajnë një sasi të lartë të një subsatance toksike të quajtur metili I
Kobra helmuese gjendet brenda freskueses (VIDEO) Një person nga India ka thënë se ai ka gjetur një kobët helmuese e cila po qëndronte në flladitësen e dhomës së tij të g
Kapet 1 kg zhivë helmuese në Elbasan, për çfarë do përdorej Ymer P. nga Elbasani është arrestuar nga uniformat blu, pasi i është gjendur në posedim 1 kg zhivë, e cila është në shke
Qumështi serb me substancë helmuese, BE ndalon importimin Sasia e substancës së helmueshme, kancerogjene aflatoksinë në qumështin i cili pihet në vendet e Bashkimit Evropian ësht
Nuk është më Vejusha e Zezë, zbulohet një specie më helmuese (FOTO LAJM) Një i afërm i merimangës së famshme “Black Widow” (Vejusha e Zezë) është zbuluar në Afrikën e Jugut dhe ekspertët thonë
Po bënte plazh, burri kapet për penisi nga krijesa helmuese (VIDEO) Një burrë përfundoi në agoni pasi organi i tij gjenital u godit nga një specie helmuese detare, (stingray) ku po notonte
Prodhoi doza helmuese, parandalohet sulmi terrorist në Gjermani Autoritetet gjermane thanë se arrestimi i një tuniziani, i dyshuar për bërjen e armëve biologjike, me gjasë ka parandalu
Tym e zjarr, mijëra qytetarë të Tiranës rrezikohen nga gazrat helmues (VIDEO) Ish-Kryeministri Sali Berisha me anë të një postimi në Facebook ka reaguar lidhur me zjarrin që shkrumboi fabrikën e ric
Shkup, nesër protestë e re kundër ndotjes së ajrit para Qeverisë Nesër në mesditë pritet të mbahet protestë e re para Qeverisë së Maqedonisë. Protestën e organizojnë qytetarë të cilët f
Theu xhamat e lokalit, si tentoi të vriste veten biznesmeni Një 41 vjecar ka tentuar ti japë fund jetës, duke pirë lëndë helmuese. Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur në
E FUNDIT/ Dërgohet pa jetë në spital, 66-vjeçari kishte pirë fotoksinë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Malësinë e Madhe. Një burrë, 66-vjeç është dërguar pa jetë në spital nga familjarë
Kujdes, këto kërpudha janë helmuese Kërpudhat janë vërtet të shqyeshme por ama duhen zgjehdur e shumë kujdes sepse mund të qëllojë që të zgjedhim një helmue
Bimët helmuese që nuk duhet t'i mbani asnjëherë në shtëpi (FOTO LAJM) Nga Parajsa na kanë mbetur 3 gjëra: yjët, fëmijët dhe lulet, por Dante nuk e dinte që disa lule janë helmuese dhe jo të
Bleu fostoksinë në farmaci pranë konviktit të shkollës, adoleshenti i jep fund jetës Fiks Fare ka bërë publik rastin e një 17 vjeçari, i cili i dha fund jetës me fostoksinë. Motra e të ndjerit ka rrëfyer n
E ngatërruan për hajdute, fshatarët vrasin gruan me milingona helmuese Një grua në Bolivi është vrarë në mënyrë makabre pasi u akuzua padrejtësisht se kishte vjedhur një makinë në Caranavi.
Kujdes! Kjo bimë mund të vrasë në më pak se një minutë! Jeni adhuruese e lulëve natyrale dhe keni dëshirë ti mbani ato në shtëpi apo në zyra? Para se të merrni një vendim të
Çmenduri e mban në dorë merimangën helmuese dhe pret pickimin (VIDEO) Kjo është një mënyrë për të treguar se nuk ka frikë nga merimangat. Pronarja e insektit ekzotik, Kayonna Cole, përmes vi
Tre në pranga pasi u kapën me municione Pas informacioneve të marra në rrugë operative, blutë e Elbasanit kanë vënë në panga tre shtetas, pasi janë kapur me mun
Skandali me cianurin, Bashkia: Mos blini në tregun "Dinamo" Zhgroposja dhe zhvendosja e 750 kg lëndë helmuese cianur nga ana e forcave të armatosura dhe pas zbulimit të kopjes së s
Konfindustria kundër shkatërrimit të armëve kimike në Shqipëri Konfindustria shprehet kundër përpunimit të lëndëve helmuese luftarake në vendin tonë dhe po kështu ka kërkuar edhe shpr