999 rezultate për

helmues

Kapet 1 kg zhivë helmuese në Elbasan, për çfarë do përdorej Ymer P. nga Elbasani është arrestuar nga uniformat blu, pasi i është gjendur në posedim 1 kg zhivë, e cila është në shke
"Lëndë helmues ndaj gazetarëve", deputetja reagon për protestën Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi me anë të një statusi në profilin e saj të Facebook-ut, ka reaguar për v
Kur çmenduria kalon kufijtë, njeriu që ha gjarprin (VIDEO) Arteval Duarte, ambientalisti i njohur nga Brazili e ka çuar në një nivel tjetër, sfidën e tij me gjarpërinjtë. Më he
Qumështi serb me substancë helmuese, BE ndalon importimin Sasia e substancës së helmueshme, kancerogjene aflatoksinë në qumështin i cili pihet në vendet e Bashkimit Evropian ësht
Nuk është më Vejusha e Zezë, zbulohet një specie më helmuese (FOTO LAJM) Një i afërm i merimangës së famshme “Black Widow” (Vejusha e Zezë) është zbuluar në Afrikën e Jugut dhe ekspertët thonë
Një grua-burrneshë, përballja me gjarprin e zi bëhet virale (VIDEO) Përballja me një gjarpër nuk është kurrë e këndshme dhe shumë në prani të tij ia mbathin me vrap. Por ky nuk është rasti
E frikshme, ky çift gjeti në fshesën e korrentit një gjarpër Ka disa gjëra që mund të gjesh brenda fshesës me korent, e disa të tjera që padyshim nuk mund ta imagjinosh se mund të n
Edhe sonte ajri i Prishtinës është helmues Edhe sonte ajri në Prishtinë është i pashëndetshëm. Sipas matjeve të Ambasadës amerikane, në këto qaste Prishtina ka ajë
Po bënte plazh, burri kapet për penisi nga krijesa helmuese (VIDEO) Një burrë përfundoi në agoni pasi organi i tij gjenital u godit nga një specie helmuese detare, (stingray) ku po notonte
E dini se cili eshte gjarpri me helmin me te rrezikshem ne bote? Gjarpëri blu korale gjuan krijesa të tjera që lëvizin shpejt, gjarpërinjtë helmues. Për të ndalur prenë e tij, ky zvarra
Ngordhi qeni, familja amerikane kërkon 150,000 dollarë kompensim nga shteti Një familje amerikane në Idaho ka ngritur një padi kundër qeverisë federale, duke kërkuar 150,000 dollarë kompensim pasi
Prodhoi doza helmuese, parandalohet sulmi terrorist në Gjermani Autoritetet gjermane thanë se arrestimi i një tuniziani, i dyshuar për bërjen e armëve biologjike, me gjasë ka parandalu
Kujdes! Sheqeri helmues sikurse duhani Një dietë apo mënyrë e shëndetshme e të ushqyerit, e përjashton përdorimin e sheqerit. Sheqeri i bardhë, është njëri
Tym e zjarr, mijëra qytetarë të Tiranës rrezikohen nga gazrat helmues (VIDEO) Ish-Kryeministri Sali Berisha me anë të një postimi në Facebook ka reaguar lidhur me zjarrin që shkrumboi fabrikën e ric
Beteja për jetë a vdekje e dy gjarpërinjve helmues (VIDEO) Një video është bërë virale në internet, ku shikohen dy gjarpërinj gjigantë teksa sulmojnë njëri-tjetrin për vdekje.
Luftë brenda llojit, gjarpërinjtë helmues shqyejnë njëri-tjetrin (VIDEO) Dy gjarpërinjtë helmues kanë luftuar me njëri-tjetrin në oborrin e një shtëpie. Videoja e shpërndarë nga Liz Williams
Shkup, nesër protestë e re kundër ndotjes së ajrit para Qeverisë Nesër në mesditë pritet të mbahet protestë e re para Qeverisë së Maqedonisë. Protestën e organizojnë qytetarë të cilët f
Theu xhamat e lokalit, si tentoi të vriste veten biznesmeni Një 41 vjecar ka tentuar ti japë fund jetës, duke pirë lëndë helmuese. Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur në
Terrorizohet familja, gjarpri u hyn në shtëpi Një familje në Sydney është terrorizuar kur ka parë se një gjarpër helmues gjendej në raftin e këpucëve. Gjarpri isht
E FUNDIT/ Dërgohet pa jetë në spital, 66-vjeçari kishte pirë fotoksinë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Malësinë e Madhe. Një burrë, 66-vjeç është dërguar pa jetë në spital nga familjarë