999 rezultate për

helikoptere

Të vdekur nga vetëtimat, nisen 4 helikopterë shpëtimi në malet e Polonisë Dhjetëra persona është raportuar të jenë vrarë dhe shumë të tjerë janë plagosur nga disa vetëtima që janë shkrepur bashk
Serbia nuk ndalet, paralajmëron furnizim të helikopterëve nga Rusia Gjatë ditës së djeshme Rusia i ka dhuruar Serbisë disa automjete të blinduara ushtarake. Rusia gjatë ditës së djeshme
Greqia sërish mes flakëve, dhjetra zjarrfikës dhe helikopterë në terren (VIDEO) Një zjarr i madh po përhapet me shpejtësi në zonën pas stadiumit Markopoulo, në Attica, Greqi. Për lokalizimin e flak
Makina të blinduara dhe helikopterë: Qeveria nxjerr në shitje pronat e mafias (FOTO LAJM) Makinat luksoze dhe pronat që u janë konfiskuar mafias, janë shitur në ankand nga autoritetet meksikane. Paratë e mbledh
Historia e Zaiminës me helikopterët e Ushtrisë, që futi në sherr politikanët (FOTO LAJM Zaimina Vasjari është koketa që ka intriguar edhe më shumë rrëfimin e ishPresidentit Bamir Topi, ku përmend shumë politi
Serbia vazhdon armatosjen e rëndë me helikopterë dhe tanke ruse (FOTO LAJM) Dy helikopterë rus MI-35 M dhe një tanke T-75 MS, kanë arritur sot nga Rusia në aeroportin e Batajnicës në Serbi. Siç
Helikopterë "Black Hawk" për Forcën Ajrore, finalizohet marrëveshja me amerikanët (FOTO LAJM) Forca Ajrore shqiptare do të modernizohet falë mbështetjes së Departamentit Amerikan të Mbrojtjes. Gjatë qëndrimit në
Do t'i marrë Shqipëria: "Fajkonjtë e zinj", helikopterët që fluturojnë në kushte ekstreme (FOTO LAJM) Ministrja e Mbrotjes Olta Xhaçka njoftoi se Shqipëria po bëhet gati që të blejë tre helikopterë transporti nga SHBA-të.
Nga helikopterët tek armët e rënda, Shqipëria tregon forcën ushtarake (FOTO LAJM) Që prej 10 vitesh, Shqipëria është anëtare e NATO-së ku shpesh herë ka kontirbuar me bashkpunime dhe misione paqeruajtes
E shpikin izraelitët, tmerri i raketave dhe helikopterëve rus (VIDEO) Kompania “Israel Aerospace Industries” ka prezantuar modelin e tij të dronit-kamikaz “Mini Harpy”, i cili është i parapa
Helikopterët e KFOR do të "nxijnë" qiejt e Kosovës (VIDEO) Forcat e KFOR-it pritet që të kryejnë trajnime të ndryshme gjatë ditëve të fundit duke përfshirë edhe helikopterët. K
Tërbim në mediat serbe pas ushtrisë: Kosova u pushtua! Tanke dhe helikopterë në lëvizje Mediat serbe kanë lajm të parë tani votimin në Kuvend për ngritjen e Ushtrisë së Kosovës duke e quajtur këtë çuditërisht
Ushtria e Kosovës ka vetëm një pilot Ushtria e Kosovës tashmë po krijohet. Edhe pse shumë vende ndërkombëtare e kanë kundër shtuar si vendim. Por qeveria Kos
Gjermania do ta ruajë BE-në me dronë Projekti për brezin e ri të dronëve të zhvilluar nga Gjermania për Bashkimin Evropian, pritet të jetë gati në vitin 2025
BE vendos kufijtë Kosovë-Serbi me helikopter Ish-shefja e ekipit negociator në bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri në një postim në Facebook ka thënë se kufijtë ndërs
RENEA me helikopterë zbarkon në Gjirokastër për të kapur grekun Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Bularat në njësinë administrative Dropull në Gjirokastër. Pak minuta para nisj
Snajpera, helikopterë dhe kudo tym, Forcat Speciale "pushtojnë" Tiranën (FOTO LAJM) Qytetarët e Tiranë kanë qenë dëshmitarë të një parade ushtarake të Forcave Speciale nga disa vende, përfshirë edhe Shqip
Del jashtë kontrollit situata në Seman, kërkohen helikopterë për të shuar flakët Zjarri që shkrumboi ditën e sotme pyllin e Semanit në Fier, duket se ka dalë jashtë kontrollit. 4 zjarrëfikëset nuk k
Dy helikopterët më të tmerrshëm në botë (FOTO LAJM) Ushtritë kanë dy lloje më të zakonshëm helikopterësh: helikopterë sulmi dhe helikopterë transporti. Të parët mbajnë
Pushkë, helikopterë e blinda nga Turqia, si do të duket ushtria e Kosovës Kosova për të dytën herë po e shqyrton seriozisht mundësinë që themelimin e ushtrisë (Forcave të Armatosura të Kosovës)