999 rezultate për

helidon

Deklaratat e Metës për djegien e Parlamentit, 9 deputetë kërkesë kreut të SHISH Nëntë deputetë kanë bërë kërkesë për seancë dëgjimore për kreun e Shërbimit Informativ Shtetëror, Helidon Bendo. Heli
Meta e dekretoi në krye të SHISH, Helidon Bendo ka edhe një emër tjetër Presidenti i vendit, Ilir Meta dekreton Helidon Bendon si kryetar të SHISH. Helidon Bendo është propozuar nga Edi Ra
Refuzimi i Sandër Lleshit dhe "plani B" i Qeverisë, kush pritet ta drejtojë ministrinë e Brendshme Pas refuzimit të Kreut të Shtetit, Ilir Meta, për të dekretuar Sandër Lleshin si ministrin e ri të Brendshëm, burime pra
Përurohet te “Zogu i Zi” vepra e artistit shqiptar me famë botërore, Helidon Xhixha (FOTO LAJM) Herës tjetër, kur t’iu bjerë rruga nga rrethrrotullimi i “Zogut të Zi”, mos e humbni skulpturën e ideuar dhe realizuar n
Transformimi i "Zogut të Zi", vendoset kryevepra e skulptorit shqiptar me famë botërore (VIDEO) Tirana ka tashmë një tjetër vepër të mirëfilltë artistike. Bëhet fjalë për skulpturën e Helidon Xhixhos, një nga artistë
Kreu i SHISH zbulon shoqatat në Shqipëri që financohen nga Rusia Ditën e djeshme u zhvillua seanca dëgjimore me kryetarin e Komanduar të SHISH, Helidon Bendo. Burime nga brenda sall
Tetë orë pas takimit me Ramës dhe Metës përcaktohet fati i Helidon Bendos Kanë kaluar të paktën tetë orë nga takimi i Presidentit Meta dhe kryeministrit Edi Rama për të diskutuar rreth emrit të
EMRI/ Kreu i ri i SHISH përveç emrit Helidon ka dhe një emër që e ka marrë në Greqi Helidon Bendo është propozuar nga Edi Rama në krye të Shërbimit Informativ të Shtetit, pas dorëheqjes së Visho Ajazi Lik
Kush është korçari që i besoi Rama për drejtimin e SHISH Helidon Bendo është propozuar nga Edi Rama në krye të Shërbimit Informativ të Shtetit, pas dorëheqjes së Visho Ajazi Lik
Magjia e Akuarelit nga Kina në Tiranë, mjeshtri Helidon Haliti hap ekspozitën me teknikën e harruar (FOTO LAJM) “Home and abroad” është një projekt që ka bërë bashkë dy artistë, piktorin Helidon Haliti dhe kinezin Li Xiaocheng në ek
Mjeshtri shqiptar i akuarelit, Helidon Haliti, ekspozitë pikturash në muzeun e Kinës Ngjyrat e ngrohta dhe penelat e freskët në teknikën e akaurelit të piktorit të famshëm shqiptar, Helidon Haliti, janë du
PD shpërthen ndaj Ruçit: Xhelat, urdhëroi vrasjen e 4 të rinjve në Shkodër Kryeministri Edi Rama sot ka publikuara strukturën e qeverisë së re me 11 ministra. Rama zyrtarizoi emrin e Ruçit në
Pas tërheqjes së Bushatit, kjo është renditja në listën e PD-së në Shkodër Pas tërheqjes nga lista e PD-së e deputetit Helidon Bushati, që ishte në pozicion fitues dhe e Ramiz Çobajt, kryetar deg
Tjetër tërheqje, ikën kandidati i 4-t në listën PD-së për Shkodrën Një tjetër kandidat për deputet i Partisë Demokratike ka hequr dorë nga lista e PD-së. Bëhet fjalë për Helidon Bushat
Miku i mjekut nën hetim: Helidonit i ka shpërthyer "bomba në duar" Lefter Ballabani, mik fëmijërie i Helidon Klosit, mjekut që u ndalua nga policia në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhu