999 rezultate për

hekurudhore

Greqia dhe Shqipëria lidhen me tren Shqipëria dhe Greqia janë dy vende fqinje që kanë shumë çështje për të zgjidhur me njëra-tjetrën, por teksa politika po
Aksident i rëndë hekurudhor në Egjipt, shumë të plagosur Si pasojë e daljes së trenit nga shinat hekurudhore në rajonin El-Menufijje të Egjiptit, sipas të dhënave paraprake janë
Shqipëria, vendi i vetëm në rajon pa hekurudhë të elektrifikuar Sipas një hartë të publikuar rishtazi nga Independent, Shqipëria është vendi i vetëm në rajon që nuk ka një linjë hekuru
Trenat express, së shpejti edhe në Shqipëri. Detajet e projektit Shina hekurudhore të lidhura me Greqinë, Maqedoninë e Malin e Zi (e si rrjedhojë edhe me rrjetin hekurudhor europian
Projekti hekurudhor që do të lidhë Kosovën me Rajonin Deri në vitin 2022, Kosova do ketë të përfunduar rrjetin modern hekurudhor që lidh atë me shtet e rajonit dhe më gjerë.
Treni vonohet 20 sekonda, kompania kërkon falje publikisht (FOTO LAJM) Nisja ishte planifikuar në 9.44.40 por u nis në 9.44.20 sekonda. 20 sekonda vonesë dhe kompania hekurudhore japoneze kë
Zjarr i madh në një fabrikë në Londër, prish linjën hekurudhore (FOTO LAJM) Një zjarr i madh në Harrow ka shkaktuar kaos këtë mëngjes në Londër. Dhjetëra njerëz janë larguar nga shtëpitë e ty
Serbët varrosin kokën e luftëtarit malazez të prerë nga shqiptarët (FOTO LAJM) Aleksandër Aleksandroviç Bashmakov (1858-1943) ishte shkencëtar rus i cili të paktën prej kohës së revolucionit rus, jet
Çështja e emrit të Maqedonisë, temë diskutimi në takimin Cipras-Borisov-Vuçiç Në agjendën e takimit mes liderëve të Greqisë, Serbisë dhe Bullgarisë që do të mbahet sot në Selani, do të jetë edhe emr
Masakroi me sëpatë 9 persona në Dyseldorf, arrestohet shqiptari nga Kosova Policia në Dyseldorf ka arrestuar një person pas sulmit me një sëpatë në një stacion hekurudhorë ku u plagosën shtatë pe
Treni i mallrave del nga shinat në Shkodër, shkatërrohet hekurudha e vetme ndërkombëtare (FOTO LAJM) Tre vagonë të një treni që bënte transport mallrash nga Mali i Zi për në Shqipri kanë dalë nga shinat në fshatin Gruemir
Linja hekurudhore më spektakolare ndodhet 2 850 metra mbi nivelin e detit Trenat janë një mjet i transportit i cili i ka rezistuar më së miri kohës. Ai është i shtrirë në shumë vende të botës dh
Nis ndërtimi i hekurudhës më të gjatë në botë, Kinë-Londër Kina ka nisur ndërtimin e linjës hekurudhore të mallrave që do ta lidhë këtë vend me Londrën, ndërsa linja do të bashkoj
Alarmi për bombë në Moskë, policia: Nuk u gjet asnjë mjet shpërthyes Rreth 3.000 persona u evakuuan mëngjesin e sotëm nga stacionet hekurudhore Kazansky, Leningradsky dhe Yaroslavsky në Mos
LAJMI I FUNDIT / Kërcënime me bomba në Moskë, evakuohen tre stacione hekurudhore 3.000 persona janë evakuuar nga tre stacione të ndyrshme hekurudhore si pasojë e kërcënimeve anonimë me bombë. Medie
Modernizim i hekurudhës Durrës-Mal i Zi, Dervishaj: Ndihmesë për pasagjerët Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Sokol Dervishaj, ka pritur në një takim Ambasadoren e Republikës së Çekisë,
Dervishaj: Situata e hekurudhave është e rënduar, priten zhvillime vitin tjetër Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Sokol Dervishaj, ka prezantuar në Parlament, Kodin Hekurudhor. Ministri Derv
Nju Jork/ Treni del nga shinat, dhjetra të plagosur Një tren udhëtarësh në Nju Jork ka dalë nga shinat duke shkaktuar dhjetra njerëz të plagosur. Aksidenti ndodhi në një
Kinë-Holandë, linja më e re hekurudhore Nga jugperëndimi i Kinës në Evropën Qendrore për vetëm dy javë në rrugë tokësore. Kjo është hekurudha e re 8000 kilometr
Një ndër linjat më spektakolare hekurudhore në botë (VIDEO) Në Kili gjendet një ndër linjat hekurudhore më spektakolare dhe më e veçantë në mbarë botën. Rruga hekurudhore, Chana