Vritet në atentat miku i Çapjave, avokat i Shullazit
999 rezultate për

hekurudhat

Maqedoninë dhe Bullgarinë do t'i bashkojë edhe hekurudha Sot në Shkup drejtori i Ndërmarrjes publike Hekurudhat e Maqedonisë -Infrastruktura Shkup, Irfan Asani do të takohet me
Britania pa energji, mbyll hekurudhat, spitalet kërkojnë ndihmë (FOTO) Stuhia Emma dhe “Bisha nga Lindja” goditën Britaninë me një më një mot tejet të ftohet me akull dhe përmbytje në gjithë
Ndërpritet treni ekspres Beograd-Shkup-Selanik Nga 4 shtatori, trenat ekspres drejt Beogradit dhe Selanikit nuk do të shfrytëzohen nga hekurudha e Shkupit, për shkak
Hekurudhat në Maqedoni ngrenë tarifat për të përfituar nga refugjatët Autoritetet maqedonase thonë se do të hetojnë nëse firma shtetërore Makedonski Zeleznici, MZ, ka përfituar nga mijëra re
Hekurudhat e Maqedonisë “grabisin” refugjatët Drejtoria e Hekurudhave të Maqedonisë ka rritur çmimin e biletës së trenit për emigrantët. Kështu, nga 7 euro sa ishte d
Hekurudhat e veçanta të Perusë dhe Kilit (FOTO-LAJM) Këto pamje të mrekullueshme i përkasin disa prej hekurudhave më mbresëlënëse të Perusë dhe Kilit. Fotot janë realizuar n
Memorandum bashkëpunimi mes Malit të Zi e Kosovës për hekurudhat Autoriteti i Rregullativ Hekurudhor i Kosovës ka nënshkruan memorandum bashkëpunimi me Hekurudhat e Malit të Zi. Drejtor
Hekurudhat e BE-së në shënjestër të Al Kaidës Al Kaida planifikon sulme në rrjetin hekurudhor evropian, ka bërë tw ditur sot gazeta gjermane “Bild”. Grupi terrorist p
Biznesi austriak i interesuar për hekurudhat Kryeministri Berisha takoi sot përfaqësues të Grupit austriak TECTON, e mirënjohur në projektim dhe ndërtim në fushën e
Hekurudhat e Kosovës bëhen me lokomotivë moderne Në saje të investimeve të Qeverisë së Republikës së Kosovës, nga sot Hekurudhat e Kosovës do të kenë një lokomotivë të r
Greqi, hekurudhat sot grevë 24 orëshe Hekurudha greke është sot në grevë për të protestuar kundër privatizimit pjesërisht të kompanisë shtetërore OSE. Gre
Limaj kritikon nderhyrjen serbe ne hekurudhat e Kosoves Ministri i Transporteve dhe Postë-Telekomunikacionit, Fatmir Limaj ka thënë se vënia në qarkull