999 rezultate për

hedhim

Basha: Ndaj Izraelit si një finale, hedhim hapin drejt kualifikimit Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, Migjen Basha doli në konferencë për shtyp në prag të ndeshjes ndaj Izraelit. Në f
Çfarë ndodh me monedhat që hedhim në shatërvane "Fontana di Trevi” në Romë ka një traditë të gjatë: nëse qëndroni me kurriz nga shatërvani dhe hidhni një monedhë me dor
Lule lakër në furrë Një mënyrë mjaft e thjeshtë dhe e lehtë për të gatuar Lule lakrën, e cila është një recetë e shëndetshme për shëndetin t
Kërpudha me vezë Përbërësit që na nevojiten për të përgatitur recetën kërpudha me vezë janë; 500 gr kërpudha, 4 lugë vaj, 4 vezë të ziera
Akullore shtëpie Përbërësit 7-8 pluhur akulloresh 2 gota qumësht 3 vezë 2 lugë nisheste 2 lugë arra ose bajame të pjekura
Supë me bizele e kungulleshka Përbërësit 25 gr margarin ½ lugë spec djegës 1 thelpinj hudhre 275 gr kungulleshka jeshile 100 gr borzilo
Donika Kadaj: Nuk është koha të hedhim gaz lotsjellës Donika Kadaj-Bujupi nuk thotë se vetëm ka sakrifikuar për qytetarët e Kosovës kur votoi për kalimin e Marrëveshjes për S
Çfarë ndodh me monedhat që hedhim në shatërvane? Shatërvani "Trevi" në Romë, ka një traditë të gjatë: nëse qëndroni me kurriz nga shatërvani dhe hidhni një monedhë me do
Çfarë ndodh me monedhat që hedhim në shatërvane Shatërvani “Trevi” në Romë ka një traditë të gjatë: nëse qëndroni me kurriz nga shatërvani dhe hidhni një monedhë me dor
Si të gatuani bizele jahni Përbërësit 250 gr bizele 2 lugë vaj 1 qepë 1 lugë miell ½ lugë salcë 3 fije koper kripë Hapat 1
Naftëtarët kërcënojnë Ramën: Do t'hedhim në erë me Uzinën Naftëtarët e ARMO-së kanë bërë një deklaratë të fortë kundër Ramës. Ato janë shprehur se do të hedhin në erë uzinën
Berisha thirrje për rrëzimin e Ramës nga pushteti: T'a hedhim në Lanë Ish-kryeministri Sali Berisha gjatë fjalës së tij në ditën e Rinisë ka bërë sërish thirrje kundër Ramës duke e akuzuar a
Si të gatuajmë tavë me mish e patate Përbërësit 3-4 persona 1 kg patate Mish 4-5 thela 1 kokërr qepe 1 lugë gjellë salce domate Rigon Piper të zi Krip
Si të përgatisim një kek me çokollatë Përbërësit për tavë 24 cm: 240g miell ● 60g kakao me sheqer (nëse do të përdorni kakao të hidhur shtoni pak sasin
Receta për lazanja me mish të grirë Kjo pjatë e parë është lazanja klasike italiane dhe shumë e njohur tashmë edhe në tryezat tona. Pergatitja:Në një ten
Si të gatuajmë hasude me arra Përbërësit: 300 gr niseshte 300 gr sheqer 500 ml ujë 100 gr gjalpë Përgatitja: 1 Hedhim sheqerin në një ten
Petulla shtëpie me kungull dhe karrotë Përbërësit 400 gr miell 2 kungulleshkë (të grirë në rende) 1 karotë (e grirë në rende) 1 lugë maja 300 ml qumësht
Receta për fileto pule me pana dhe kërpudha Përbërësit (për 4 persona) 5 fileto pule pana 1 kuti kërpudha të fresketa kripë dhe erëza të tjera Përgatitja:
Kek i shpejtë me reçel qershie Përbërësit për tavë me diametër 24cm: ● 200g miell ● 180g sheqer ● 2 vezë + 1 verdhë ● 14
Pastiçe me kos, vezë dhe djathë Përbërësit (për 3 – 4 persona) Makarona, 250 gr Veze, 4 kokrra Kos, 3 kuti Djath i bardhë, 200 gr Vaj ulliri, 6