999 rezultate për

haspel

Përparësitë dhe strategjia e CIA-s Agjencia kryesore e spiunazhit të Shteteve të Bashkuara po kërkon të zgjerojë praninë e saj në mbarë globin për të elimi
Historike/ Betohet gruaja e parë në krye të CIA-s Në ceremoninë e betimit të 61 vjeçares Haspel, që u mbajt në selinë qendrore të CIA's në dalje të Uashingtonit, mori pje
Tre gratë më të fuqishme në botë bashkë në një foto (FOTO LAJM) Një fotografi që po qarkullon në rrjetet sociale por edhe në media të ndryshme online, tregon shoqërinë e përbashkët të
E johur si gruaja e torturës, kjo grua do të qëndrojë në krye të CIA Për herë të parë drejtimin e CIA-s do ta marrë një femër. Ajo është Gina Haspel dhe ka punuar tek CIA-s prej vitit 1995.